1-IMG_20160123_130154
Rafaello svaigēdājiem, vegāniem un citiem kārumniekiem
23/01/2016
1-IMG_20160124_135759
Apelsīna un Indijas riekstu cepumiņi 10 minūtēs
24/01/2016

10 bīstamas produktu kombinācijas Tibetas Medicīnā

1-hands-summer-party-colorful-large-001

Mēs varam domāt, ka ēdam pareizi, bet patiesībā – nemanāmi nogalinām sevi.

Valentīna Golovkina ir portāla Yoga Journal.ru redaktore, sertificēta uztura un dzīvesveida speciāliste, kura šobrīd padziļināti studē Tibetas Medicīnu.  Pavisam nesen viņa saitā publicēja rakstu par to, kurus pārtikas produktus nekādā gadījumā nevajadzētu ēst kopā. Pārsteidzoši, ka daudzus no šiem savienojumiem, liela daļai no mums lieto ik dienas.

Tibetas Medicīnā ir daži noteikumi par nesavienojamiem pārtikas produktiem, kurus zina lielākā daļa no mums. Kā, piemēram tas, ka vienā ēdienreizē nevajag uzņem divu veidu olbaltumvielas vai ka augļus nevajadzētu ēst 30-60 min pirms maltītes.  Taču patiesībā tie nav paši sliktākie savienojumu, pirmkārt, tie vienkārši ir slogs gremošanas sistēmai un nav ieteicami tiem, kuriem ir gremošanas problēmas. Ir daudz nopietnāki pārtikas produktu savienojumi, kas būtiski ietekmē mūsu veselību.

1-food-plate-restaurant-eating-large

Ja runājam par konkrētām saslimšanām, tad jāatzīmē, ka:

  • Persiki cukurā ir pirmais solis uz diabētu;
  • Tomātu un gurķu kombinācija noved pie vitamīnu deficīta;
  • Citrons kopā ar burkānu vai gurķi ir kaitīgs ādai;
  • Olas dzeltenums, ķiploks un sīpols ir kaitīgs aknām un izsauc astmu.

Citi kaitīgi savienojumi:

  • Zivs un olas;
  • Sēnes, kas ceptas sinepju eļļā;
  • Dateles un sīpols
  • Cepti sīpoli un medus (viens no kaitīgākajiem savienojumiem)
  • Medus un ķiploks
  • Auksti (pēc savām īpašībām un temperatūras) produkti pirms un pēc karsta ēdiena (pēc īpašībām un temperatūras), kā piemēram, Gī sviests un auksts ūdens.

Daudzi no šiem savienojumiem var likties smieklīgi, līdz brīdim, kamēr mēs sākam pievērst uzmanību tam, ko mēs patiesībā ēdam un kādā kombinācijā. Piemēram, grūti iedomāties, ka mēs speciāli jauksim kopā sīpolu ar medu, taču, ja padomā, tad daudzos ēdienos ir cepts sīpols. Pēc maltītes mēs varam iedzert tēju ar medu, un lūk arī sanāk šī kombinācija.  Nopietna saindēšanās, protams, tūlīt nenotiks, un jūs nevedīs uz slimnīcu, bet regulāri šādi ēdot, organismā uzkrāsies toksīni. Cilvēks domās, ka ēd pareizi, bet patiesībā, lēni padarīs sevi slimu.

Īpaši ir jāuzmanās viesībās un svētkos. Pēc Tibetas Medicīnas, neviens, pat visveselākais aizkuņģa dziedzeris nespēj panest vairāk nekā 12 dažādus produktus vienā maltītē. Mēģinājums apvienot nesaderīgu pārtiku var izraisīt gremošanas traucējumus, rūgšanu, pūšanu, aizcietējumus un gāzu veidošanos. Tas viss agri vai vēlu var novest pie dažādām saslimšanām – čūlām, gastrīta, kolīta u.c.

Visi augstākminētie savienojumi ir uzskatāmi par nesavienojamiem, ja starp ēdienreizēm pagājušas mazāk nekā 2 – 6 stundas. Tas ir atkarīgs no konkrētiem produktiem un to, cik ilgā laikā organisms spēj tos sagremot.

Avots: http://yogajournal.ru/blogs/valentina_golovkina/10-opasnykh-sochetaniy-produktov-soglasno-tibetskoy-meditsine/

Slow Life
Slow Life
Jogiska dzīvesveida žurnāls, kas raksta par jogu, uzturu, attiecībām un dzīvi caur citu prizmu. Lai iedvesmotu tevi apstādināt ikdienas skrējienu, elpot un dzīvot ar pilnu krūti un izbaudīt dzīvi šeit un tagad.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

TheYogaShop. //]]>