_MG_9132
Pavasara yin joga – aknu un žultspūšļa meridiāni
03/04/2018
activity-beautiful-blur-834893
Kas notiek, ja cilvēks pārtrauc fiziskās nodarbības?
15/04/2018

3 āsanas mugurkaula jostas daļas stiprināšanai

3

Mugurkaula jostas daļa ir problēmzona daudziem. Asas sāpes un nepatīkamas sajūtas laimi nenes. Turklāt, pieeja daudzām citām asanām, līdz ar to,  ir liegta. Ja jūs ciešat no sāpēm muguras jostas daļā, tad ziniet, ka ir trīs āsanas, kas var sniegt jums atvieglojumu, uzlabot jostas daļas veselību un stabilizēt mugurkaulu.

1

VIRABHADRĀSANA I

Palīdzēs nostiprināt priekšējās kājas augšstilba muskuļus jeb kvadricepsu un pastiept šī muskuļa pāri no aizmugurejās puses – hamstringu. Sasprindzināts, līdz ar to spēcināsies arī aizmugurējās kājas kvadriceps un priekšējie apakšstilba muskuļi, kamēr ikru muskuļi stiepsies. Spēcināti tiek muguras atliecējmuskuļi. Vēdera taisnais muskulis sasprindzināts, lai pasargātu muguras lejas daļu. Ieejiet pozā, kāju attālums 90-110cm, aizmugurējās kājas pēdu pirkstus pagrieziet uz iekšu tā, lai pēda ar paklājiņa aizmugurējo malu veidotu 45 grādu leņķi. Pārliecinieties, ka pēdas ir vienā līnijā, bet celis ir vienā līnijā ar potīti, taču neiet tai pāri. Virziet rokas augšup. Tagad iedomājieties, ka priekšējo celi virziet augšup uz debesīm, it kā censtos saliek gūžu. Īstenībā jūs nespēsiet pacelt celi, taču pati šī piepūle stimulēs kvadricepsu un liks tam sarauties, kas savukārt, palīdzēs stabilizēt gūžas locītavu. Veiciet 5-10 dziļas ieelpas, izelpas, turpinot strādāt šajā pozā. Pēc tam atkārtojiet pozu uz otru pusi.

2

UTTHITA PARŠVOKANĀSANA

Tāpat kā virabhadrāsana I, šī poza spēcinās kvadricepsus (augšstilba priekšējos muskuļus) un pastieps hamstringus (augšstilba aizmugurējos muskuļus). Lai ieietu šajā pozā no Virabhadra I, pagrieziet aizmugurējo pēdu tā, lai tā būtu paralēli paklājiņa aizmugurējai malai. Pacentieties pēdas novietot tā, lai aizmugurējās pēdas arka būtu vienā līnijā ar priekšējās kājas papēdi.  Priekšējās rokas elkoni novietojiet uz priekšējās kājas augšstilba, bet otru roku stiepiet augšup, paralēli ausij. Stiepieties uz paklājiņa priekšējo malu. Tagad centieties spēcīgāk ar elkoni atbalstīties pret augšstilbu, nedaudz saliecot ķermeni uz sāniem. Pēc tam mēģiniet šīs 2 darbības apvienot, vienlaicīgi stiepieties uz priekšu un izstiepiet ķermeni. Taču ne korpusam, ne augšstilbam realitātē nav jākustas, pats stiepšanas nodoms aktivizēs kvadricepsu un ļaus tam izometriski saīsināties.

3

PARIPURNA NAVĀSANA

Lai gan vairums jogotāju uzskata, ka šī poza strādā tikai ar vēdera muskuļu stiprināšanu, tā arī pieprasa nozīmīgu kāju muskuļu un muguras jostas daļas muskuļu darbu. Navāsana ir lielisks veida kā izometriski nostiprināt jostas daļas muskuļus. Apsēdieties uz paklājiņa ar taisnu muguru, ceļi saliekti, pēdas uz grīdas.  Izelpā celiet pēdas no grīdas augšup un kājas iztaisnojiet uz augšu tā, lai pret grīdu tās būtu 45-50 grādu leņķī. Rokas izstiepiet uz priekšu. Stiepieties uz augšu arī ar krūtīm. Palieciet šajā pozā 5-10 pilnas ieelpas, izelpas, pacentieties nesaspiest krūškurvi, elpojiet brīvi.

avots: https://www.yogajournal.ru/body/practice/yoga-therapy/3-asany-dlya-ukrepleniya-poyasnitsy/

Slow Life
Slow Life
Jogiska dzīvesveida žurnāls, kas raksta par jogu, uzturu, attiecībām un dzīvi caur citu prizmu. Lai iedvesmotu tevi apstādināt ikdienas skrējienu, elpot un dzīvot ar pilnu krūti un izbaudīt dzīvi šeit un tagad.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

TheYogaShop. //]]>