3
3 āsanas mugurkaula jostas daļas stiprināšanai
09/04/2018
backlit-beach-blue-waters-827152
Tests: Atrast ideālo partneri
11/04/2018

3 jogas principi un kā tos izmantot, rūpējoties par sevi

pexels-photo-413707

Šie bāzes principi var palīdzēt jums nomainīt perspektīvu un transformēt jūsu dzīvi uz paklājiņa un ārpus tā robežām.

PRAKTIZĒJIET AHIMSU

Ahimsa ir nevardarbība un šeit ir domāts praktizēt ahimsu pret sevi. Šo ētisko principu, ļoti bieži piedēvē vegānismam. Taču, kāpēc aprobežoties tikai ar to? Ahimsas būtību Swami Satyananda ir definējis kā: “Neradīt sāpes” dzīvām būtnēm, arī sev. Nākamajā reizē, kad dzirdēsiet sev galvā šo balsi, kas kritizē kaut ko, ko izdarījāt jūs paši, vai to kā jūs izskatāties vai uzvedaties, pielietojiet Ahimsu attiecībās pret sevi, atzīstot šāda veida paškritiku par kaitīgu. To varētu nodēvēt pat par sava veida vardarbību. Izturieties pret sevi ar mīlestību un līdzjūtību, tāpat kā pret jebkuru dzīvu būtni.

UZLĀDĒJIET SAVAS BATERIJAS AR PRATYAHĀRAS PALĪDZĪBU

Dziļās relaksācijas periods jogas nodarbības beigās ir domāts tam, lai piekļūtu savai iekšējai būtībai sevī. Ķermeņa, prāta un elpas vienotības apzinātība ir saiknes ar sava dziļākā “Es” nodibināšana. Apgulieties uz muguras, zem ceļiem novietojiet bolsteri vai salocītu segu, aizklājiet acis, lai netraucē gaisma un pats svarīgākais, izslēdziet telefonu.  Savu apziņu virziet uz ķermeni, pamīšus sasprindzinot un atslābinot ķermeņa muskuļus. Apzinieties savu elpu, taču necentieties to kontrolēt. Apzinieties savas domas, bez nosodījuma. Visbeidzot, izbaudiet savu esību klusumā.

NOMAINIET NEGATĪVO PRET POZITĪVO

Aizstājiet negatīvo ar pozitīvo ar pratipakšjas palīdzību. Šī izpratne ir aprakstīta Patandžali Jogas sutrā nr. 33 un tās būtība ir tajā, ka tajā brīdī, kad jūs pārņem negatīvas domas, ir jāsauc sev palīgā pozitīvās. Ja jūs visu laiku nomoka negatīvas domas, aizstājiet tās ar pozitīvām. Nesarežģīta kombinācija – un tomēr, ikdienas praksē pielietot ļoti grūti. Tāpēc ir jēga sastādīt pozitīvo lietu sarakstu, kuras varat veikt, lai varat domas virzīt citā gultnē. Un kad negatīvās domas sāk jums prātā trakot, nomainiet tās uz pozitīvām un izmantojiet tās kā afirmāciju. Dariet to regulāri un jums izveidosies jauni neironu ceļi. Tie nostiprināsies, bet negatīvās domas kļūs nepārliecinošākas.

Avots: https://www.yogajournal.ru/body/practice/forbeginners/3-printsipa-yogi-kak-rukovodstvovatsya-imi-zabotyas-o-sebe/

Slow Life
Slow Life
Jogiska dzīvesveida žurnāls, kas raksta par jogu, uzturu, attiecībām un dzīvi caur citu prizmu. Lai iedvesmotu tevi apstādināt ikdienas skrējienu, elpot un dzīvot ar pilnu krūti un izbaudīt dzīvi šeit un tagad.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

//]]>