pexels-photo-547557
3 pamatprincipi, kas jāievēro, lai būtu vesela mugura
13/10/2017
IMG_1921
14.diena – esi pats sev varonis (Vira)
14/10/2017

4 jogas pozas, kas stiprina vēdera muskuļus

IMG_2727

Spēcīgi vēdera muskuļi ir prakses pamats. Tieši vēdera muskuļi palīdz ievērot pareizu āsanu ģeometriju, kamēr vāji muskuļi liek mūsu ķermenim meklēt veidus, kā izvairīties no slodzes. Tieši tad, mēs vai nu gāžamies uz vienu pusi, vai izgāžam vēderu, vai izliecamies jostas daļā. Tas viss atstāj iespaidu uz mūsu veselību un nevar būt ne runa par kaut kādu jogas terapiju. Ja jums ir vāji vēdera muskuļi un jūs trīcat praktiski jebkurā spēka pozā, rekomendējam jums šīs jogas pozas, kas palīdzēs nostiprināt vēdera muskuļus ar minimālu piepūli.

PLANK POZA

IMG_2727

Nostājieties četrrāpus, plaukstas zem pleciem,  kājas gurnu platumā. Iztaisnojiet kājas un pēdu pirkstus atbalstiet uz grīdas, papēžus tuviniet grīdai. Ķermenis paralēli grīdai. Pārliecinieties, ka nav izliekums muguras jostas daļā. Noturiet pozu 30-60 sekundes.

PLANK POZA SĀNIS

IMG_2728

Kreiso roku novietojiet paklājiņa vidus daļā. Piespiediet kājas vienu pie otras. Labo roku virziet uz augšu, krūšu daļu atverot. Labā kāja virs kreisās. Iedomājieties, ka jums aiz muguras ir siena, noturiet ķermeni taisni vienā plaknē. Lai atvieglotu āsanu, labo kāju varat saliekt un novietot pie kreisā ceļgala, pēda uz grīdas. Palieciet šajā pozā 30-60 sekundes, pēc tam atkal veiciet iepriekšējo Plank pozīciju,  pēc kuras atkārtojiet plank pozu sānis uz otru pusi.

BAKĀSANA

IMG_2729

Pietupieties, pēdas kopā, plaukstas plecu platumā. Plaukstas piespiediet grīdai un pārnesiet visu ķermeņa svaru uz rokām. Ceļus atvirziet vaļā un nedaudz nolieciet ķermeni uz priekšu. Paceliet iegurni no grīdas un novietojiet ceļus uz augšdelmiem. Ieelpā nedaudz nolieciet ķermeni uz priekšu un pacentieties atraut pēdas no grīdas. Balansējiet vienu minūti.

NAVĀSANA

IMG_2730

Apsēdieties uz grīdas un iztaisnojiet kājas. Ķermeni atvirziet nedaudz atpakaļ un paceliet taisnas kājas no grīdas. Balansējiet pozā, atbalstoties uz astes kaulu. Leņķis starp grīdu un kājām ir 45 grādi, starp kājām un muguru – 90 grādi, starp muguru un grīdu – 45 grādi. Ja jums ir vāji preses muskuļi, esiet pozā īsāku laiku, nekādā gadījumā neforsējiet  kustību.  Citādi laiku, kas jāpavada āsanā rēķina šādi: noturiet pozu pēc iespējas ilgāk un iegūto laiku izdaliet ar 5, tas arī būs jūsu optimālais laiks pozā. Šīs pozas mērķis ir nostiprināt vēdera muskuļus, tāpēc ir nepieciešams, lai poza nodarbinātu tieši šos muskuļus.

 

Avots: https://yogajournal.ru/body/practice/home-practice/myagkiy-kompleks-dlya-silnogo-pressa/

Slow Life
Slow Life
Jogiska dzīvesveida žurnāls, kas raksta par jogu, uzturu, attiecībām un dzīvi caur citu prizmu. Lai iedvesmotu tevi apstādināt ikdienas skrējienu, elpot un dzīvot ar pilnu krūti un izbaudīt dzīvi šeit un tagad.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

TheYogaShop. //]]>