IMG_1494
6.diena –Pacietība
07/10/2017
IMG_1595
8.diena – Vienlīdzīgs prāts (Upekshanam)
09/10/2017

7.diena – Pašaizliedzīgs darbs citu labā (Seva).

IMG_1535

Lai arī ir ļoti viegli koncentrēties tikai uz āsanu pilnveidošanu un perfekciju, īstā joga sākās tad, kad tu esi pietiekami spēcīgs sevī, lai vairāk dotu nekā ņemtu.  Yoga ir atdarīšana pasaulei ar labu, ne tikai āsanas.  Šodienas tēma ir Seva jeb pašaizliedzīgs darbs citu labā.  Seva ir darbības, kas veiktas pašaizliedzīgi, ar mīlestību un ir piedāvātas pasaulei balstoties uz tavas sirds tīrību, bez jebkādām gaidām kaut ko saņemt pretī.  Darot labus darbus, negaidot neko pretī ir patiesā jogas forma.

Seva nozīmē pakalpot, rūpēties, gādāt, dievināt, izrādīt cieņu un godu. Ir vismaz divas kalpošanas formas, kas saistās ar Sevu – Dieva pielūgšana un kalpošana cilvēcei.  Tiek sagaidīts, ka jogas praktiķis iesaistīsies abos šajos procesos.

Pastāv arī 3 tradicionālās Seva kategorijas:

  1. Pirmā ir fiziska un sastāv no darbībām, kas iesaista fizisko ķermeni. Ja tu ziedo savu laiku un pūles, izdari kādu labu darbu citu labā, vai atdot kaut ko no savām lietām, tā ir Sevas forma.
  2. Otrā kategorija ir mentālā un notiek tad, kad tu izmanto savus talantus un spējas sabiedrības labā, nevis personīgā labuma gūšanai. Šeit lielisks piemērs ir zinātnes izmantošana sociālā taisnīguma maksimalizēšanai nevis kapitālistiskai peļņai.
  3. Trešais Sevas tips ir materiālais un to bieži dēvē par Dānu. Tas iekļauj sevī naudas ziedošanu labdarībai, reliģiskām organizācijām, skolotājiem. Investēšana citos ir investēšana mūsu pašu laimē.

Daudzi cilvēki uzskata, ka viņiem nav nekā, ko ziedot, ka viņiem ir jātaupa nauda nebaltām dienām, pensijai utt., taču finanšu līdzekļu ziedošana nav vienīgais, kā mēs varam veikt labus darbus.  Katram no mums ir kaut kas, ko mēs varam dot,  citam tas ir laiks, citam iemaņas un prasmes. Ir tikai jāpaskatās uz šo jautājumu plašāk un jābūt atvērtiem pret došanu.  Radot dāsnu attieksmi un spēku brīvi dot citiem to, kas mums ir, mūsu sirdis kļūst lielākas un mēs kļūstam piepildīti no iekšpuses.

Lai visa tava dzīve ir kā ziedojums un svēta lūgšana, ļauj, lai katra elpa ir godbijīga, lai katra darbība nāk no mīlestības.

MĀJAS DARBS

-Dari labus darbus.  Šodien dodies ielās un vēro, kur tu vari izdarīt kādu labu darbu, lai padarītu pasauli labāku. Atver kādam durvis, apturi liftu, palīdzi kādam uznest iepirkumu somas, samaksā par kafiju kādam.

Kalpo savai ģimenei un draugiem. Paskaties uz cilvēkiem sev apkārt, partneri, bērniem, māsām, brāļiem vai vecākiem. Pajautā, ko tu viņu labā šodien vari izdarīt? Varbūt viņi ir stresa pārņemti un viņiem vajag masāžu  vai relaksāciju?  Vai ir kaut kas ko tu vari darīt, lai padarītu viņu dzīves vieglākas šodien?

Izmaini pasauli. Darbojies kā brīvprātīgais, ziedo naudu vai savu laiku sociālām misijām, kurām tu uzticies. Atrodi lietu, kas tevi iedvesmo un darbojies tajā.

Šodienas pozas: Visvamitrasana, Vatyanasana, Sukha Gomukhasana.

IMG_1543 IMG_1544

VISVAMITRASANA

Šī poza ir nosaukta par godu karalim Visvamrita, kurš attiecās no visas savas mantas un labklājības, kad caur garīgu praksi un kalpošanu ieguva īpašas spējas. Kad tu praktizē šo spēcīgo roku stāju, domā par to, cik spēcīgs tu vari būt, lai darītu labu pasaulei.

IMG_1535

Sāc Ado Mukha Svanāsanā (suņa pozā ar skatu lejup).  Ieelpā ar kreiso kāju sper soli uz priekšu un novieto pēdu kreisās rokas ārmalā.  Veic ārēju rotāciju kreisajā gūžas locītavā un novieto kreiso kāju uz kreisā pleca.  Kreisās kājas celis saliekts.  Ieelpo un sūti visu ķermeņa svaru uz kreiso pusi.  Kreiso plaukstu spēcīgi spied zemē un visu ķermeņ svaru virzi uz kreiso pusi, kreiso kāju noturot uz kreisā pleca. Labo pēdu nostabilizē grīdā. Izelpā sasprindzini kreiso plecu un centra muskuļus.  Paliec šeit, vai mēģini iztaisnot augšā labo roku. Iztaisno kreiso kāju un skatienu vērs augšup uz labo roku. Paliec šajā pozā 5 elpas. Izelpā ielec Čaturanga dandāsanā. Ieelpā atgriezies suņa pozā ar skatu augšup, izelpā suņa poza ar skatu lejup. Atkārto ar otru kāju.

VATAYANASANA

Sanskrita sakne šim vārdam ir vatayana, ko varētu tulkot kā “zirgs vai “tas, kas kustās ar vēju”. Zirgi ir nozīmīgi dzīvnieki vēdās, tie simbolizē dzinējspēku mūsu dzīvēs.

IMG_1540 IMG_1541

Sāc Samasthiti. Kreiso kāju saliec Ardha Padmāsanā (puslotosā). Ja tu nespēj puslotosu, tad modificē pozu notupoties uz kreisā ceļa. Izelpā saliec labo kāju un kreiso celi novieto uz grīdas.  Labo papēdi novieto tieši pie kreisā ceļgala. Ja nepieciešams rokas novieto uz grīdas sev pretī, lai noturētu līdzsvaru.  Ieelpā ķermeni iztaisno un pacel augšup.  Apvij rokas vienu ap otru, kreiso roku novietojot virspusē.  Plaukstas novieto vienu pret otru un rokas virzi augšup.  Skatienu vērs uz īkšķiem. Paliec šeit 5 elpas, tad lēnām izej no pozas un atgriezies Samasthiti. Atkārto uz otru pusi.

SUKHA GOMUKHASANA

IMG_1534

Sāc apsēžoties ar taisnām kājām. Lai ieņemtu pozu, kreiso augšstilbu novieto pāri labajai kājai, noliekot ceļus vienu uz otra un pretējās pēdas pie gurniem.  Plaukstas saliec vienu uz otras un novieto uz ceļiem.  Vēdera lejas daļu ievelc, skatiens uz degungalu vai acis pievērtas. Paliec 5 elpas, atkārto uz otru pusi. Ja nevari veikt pilno pozas versiju, apakšējo kāju iztaisno.

Kristine Somere
Kristine Somere
Portāla Slow Life dibinātāja. Sertificēta Tibetas Jogas un Yin Yogas skolotāja, kas aizraujas ar dažādiem jogas veidiem, Tibetas Budismu , veselīgu dzīvesveidu un uzturu. Latvijas Jogas Biedrības valdes locekle. Dzīvojusi un mācījusies Londonā, Indijā, Nepālā, ASV un citās pasaules valstīs.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

TheYogaShop. //]]>