image
Jogas skolotājs šķērsgriezumā – kur beidzas realitāte un sākas mīts?
07/09/2016
image
Veģetārisms un joga: realitāte, mīti, maldi un pieņēmumi
13/09/2016

Ambika- Jekaterina Matisone

image

Ambika ir jogas skolotāja, kas ar jogu sāka nodarboties 15 gadu vecumā, un kopš 21 gadu vecuma māca to arī citiem. Viņa pati atklāj, ka jogas skolotāja ir vienīgais darbs, ko viņa savā mūžā ir darījusi, tas mums liek ticēt, ka Ambika ir savā īstajā amatā, vietā un laikā.

Vārds Uzvārds:  Ambika – Jekaterina Matisone
Vecums: 34
Dzīvesvieta/ vieta, kur pasniedz jogu: Pasniedzu jogu savā studijā „Ambika-Yoga”,  Rīgā
Cik ilgi nodarbojas ar jogu; kādu jogas veidu/s pasniedz:
Sāku nodarboties ar jogu 19 gadu atpakaļ. Par šo laiku izmēģināju, praktizēju un pasniedzu dažādus jogas veidus. Tagad vairāk praktizēju un pasniedzu Ajengāra jogu. Pati praktizēju arī meditāciju Paramahansas Joganandas Krija-jogas tradīcijā.
Mana pirmā jogas nodarbība bija…
Mana mamma paņēma mani līdzi uz jogas nodarbību, kad man bija 15 gadi pie pasniedzēja Adžita Singha. Atceros, ka sākumā viss likās dīvains un bija sajūta, ka visi skatās tikai uz mani un pamana katru nepareizo kustību. :) Tāpēc ļoti labi saprotu kā jūtas iesācēji un mēģinu izdarīt tā, lai savā pirmā nodarbībā viņi justos pēc iespējas ērtāk.

Mana pirmā motivācija jeb pamudinājums jogas praksei
Joga mani uzreiz uzrunāja ar savu mierīgo ritmu. Atceros, ka jau pašā sākumā parādījās sajūta, ka praktizējot, es daru kaut ko vairāk, nekā vienkāršus vingrinājumus veselības uzlabošanai. Katra nodarbība bija kā ceļojums laikā un telpā – apzinoties, ka tu dari to pašu, ko cilvēki darīja daudzu gadsimtu garumā; iepazīšanās ar dziļu kultūru, filozofiju un pasaules uztveri, ka arī ceļojums sevī, tā teikt, iespēja iepazīties ar sevi tuvāk.
Kāpēc es nolēmu kļūt par jogas skolotāju?
Kādā manas jogas prakses brīdī man piedāvāja pasniegt. Un es piekritu. Tas ir vienīgais ko es māku darīt. Nekad savā mūžā  neesmu strādājusi par ko citu. Sāku pasniegt jogu 21 gadu vecumā, un joprojām izskatās, ka tas ir vienīgais veids kā no manis varētu būt kāds labums šai pasaulei. Cerams.

“Praktizēt jogu” man nozīmē…
Joga priekš manis ir ģeniāla metode kā strādāt ar sevi visos līmeņos. Tas ir fizisks, psiholoģisks, mentāls, garīgais darbs, kam nav gala. Tā ir izvēle būt (vai vismaz tiekties pie tā, lai būtu) apzinātam, atbildīgam, redzēt lietu būtību. Bet tajā pašā laikā joga priekš manis ir nebeidzams prieka un miera avots. Visi cilvēki pasaulē grib būt laimīgi. Tikai mēs visi meklējām nepareizās vietās. Praktizēt jogu ir uz pašas pieredzes vairāk un vairāk pārliecināties, ka tu vari būt laimīgs neskatoties uz ārējiem apstākļiem.
Mana mīļākā mantra vai afirmācija ir…
„Svētais ir grēcinieks, kurš nekad nepadevās” Paramahansa Jogananda.

Mana īpašā jogas poza
Man ir daudz īpašas pozas, ar katru saistīts kaut kāds sevis pārvarēšanas stāsts, vai kāda atklāsme, vai kāda jautra atmiņa. Bet pavisam īpašas man droši vien ir meditācijas pozas – tikai apsēdies ar sakrustotām kājām, aiztaisi acis un viss – tu esi Mājās.
Grāmata, kas noteikti jāizlasa ikvienam jogotājam…
Patandžalī „Joga sūtras”, „Bhagavatgīta” labā tulkojumā un Joganandas „Joga autobiogrāfija”, kura starp citu drīz tiks izdota latviešu valodā!
Spilgtākās jogas atmiņas…
Pastāstīšu vienu no tiem smieklīgiem stāstiem, kas gadās praktizējot un pasniedzot jogu. Kaut kad vasarā jogojam ar dažām meitenēm Jūrmalas pludmalē, cilvēku apkārt bija daudz, un visi ejot garām kaut ko gribēja pakomentēt.
Nodarbības beigās izpildījām Nadi Šodhana pranajāmu – elpojām taisot ciet vienu vai otru nāsi, kas palīdz aktivizēt noteiktus smalkus kanālus ķermenī. Lēni ar riteņiem garām pabrauca divas korpulentas kundzītes un viena pateica otrai:
– Skat! Sēž te ar ciet aiztaisītiem deguniem! Bet ir taču normāls gaiss! No jūras!
Mūsu pranajāmu pabeidzām jau trīcot no smiekliem. Katram ir savs skats uz jogu. :)
Ja man būtu tikai 1 vēlēšanās – tā būtu…
Lai visi cilvēki sāk nopietni nodarboties ar meditāciju. Man liekas tas kardināli mainītu mūsu pasauli.
Laimīgākā diena manā mūžā…
Meklējot atbildi uz šo jautājumu prātā nāk ģimene, dēls, draugi, tuvie cilvēki, dabas skati, jogas nodarbības, dziļas meditācijas, mīlestība, prieks, smiekli, iekšējais miers. Un tas notiek visu laiku. Izskatās drīzāk pēc viena laimīga mūža!

Kristine Somere
Kristine Somere
Portāla Slow Life dibinātāja. Sertificēta Tibetas Jogas un Yin Yogas skolotāja, kas aizraujas ar dažādiem jogas veidiem, Tibetas Budismu , veselīgu dzīvesveidu un uzturu. Latvijas Jogas Biedrības valdes locekle. Dzīvojusi un mācījusies Londonā, Indijā, Nepālā, ASV un citās pasaules valstīs.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

TheYogaShop. //]]>