1-IMG_c11dae3953614017cc6d424e42c7f9c4
Biešu un spinātu tarte ar fetas sieru un valriekstiem
31/10/2015
12182875_919008281487251_3150396072569201473_o
Ēdieni svaigēdājiem no diedzējumiem
31/10/2015

Ar ko aizvietot cukuru, kad gribas saldumiņu?

12254337525_7e30dec799_o

Cukurs ir šī gadsimta lielākā atkarība un pat ēdot ļoti veselīgi kāre pēc salduma nemazinās.  Ko darīt, ja sagribas saldumiņu?  Ja nav iespējams atteikties no salduma, izmantojiet dabiskos cukura aizvietotājus. Mūsmājās visiecienītākie ir kļavu sīrups, (lietojam visur kur prasās ievārījumu vai kopā ar grieķu jogurtu), kokosriekstu cukurs (bez tā brokastu putra vairs nav iedomājama) un medus, bet ir vēl arī citas alternatīvas.

Nerafinēts cukurs
Tas ir brūnais cukurs, kurš tiek ražots tikai no cukurniedrēm pēc tehnoloģijas, kura būtiski atšķiras no cukurbiešu cukura ražošanas tehnoloģijas. Tāds cukurs satur dabiskās bioloģiski aktīvās vielas un mikroelementus, kas atrodami cukurniedrē.
Melnajā sīrupā, kurš ietilpst brūnā cukura sastāvā, var atrast milzīgu daudzumu vērtīgu minerālu. Brūnajā, neattīrītajā cukurā ir organismam vērtīgie mikroelementi, tādi kā kālijs, dzelzs, kalcijs un varš.

Žāvētie augļi
Cukura vietā ēdienam var pievienot dateles (dateles ir saldākās no žāvētajiem augļiem), aprikozes, rozīnes, melnās plūmes, vīģes u.c. Sagrieziet tos kubiņos, ja nepieciešams, iemērciet vārošā ūdenī un pievienojiet deserta ēdieniem vai cepot. Šķidrums, kurā tika mērcēti žāvētie augļi, var tikt izmantots cepšanai, desertam, saldos ēdienos ūdens un piena vietā.

Vīnogu sula
Saldo vīnogu sulu var izmantot ūdens un citu šķidrumu vietā cepšanai un saldajos ēdienos.
Sulu derētu izspiest ar sulu spiedi, savārīt biezāku uz mērenas uguns (gandrīz līdz sīrupa konsistencei), saliet burkās. Tāda sula labi saglabājas ledusskapī vai aizvākotā traukā vēsā vietā. Analoģiski var izmantot ābolu un citu augļu sulas.

Zālīšu tējas
Šā paša mērķa labad tiek lietota lakricsaknes tēja, kā arī fenheļa, anīsa, kumelītes tēja.

Foto: Flickr, Anna Verdina

Kristine Somere
Kristine Somere
Portāla Slow Life dibinātāja. Sertificēta Tibetas Jogas un Yin Yogas skolotāja, kas aizraujas ar dažādiem jogas veidiem, Tibetas Budismu , veselīgu dzīvesveidu un uzturu. Latvijas Jogas Biedrības valdes locekle. Dzīvojusi un mācījusies Londonā, Indijā, Nepālā, ASV un citās pasaules valstīs.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

TheYogaShop. //]]>