322090beaf0c5024ae02c14c2f87db5a
Kad joga ir bīstama un kaitīga?
27/11/2016
yog
Drishti un Bandhas jogas praksē
30/11/2016

Dizaina sporta apģērbs MUTA laidis klajā jaunu kolekciju ORIGINS

muta4

Piemērots apģērbs ir svarīgs ikvienā nodarbē, vai tā būtu brokastu pankūku cepšana, pastaiga pa parku, lēna stiepšanās uz paklājiņa vai spēka joga ar kārtīgu izsvīšanu. Tieši apģērbs ir tas, kas var mums atvieglot vai sarežģīt ikvienu procesu.  No savas pieredzes zinu, ka īpaši spilgti nepareizu apģērba izvēli var izjust jogā. Un jāsaka godīgi, skaists apģērbs arī var būt ļoti motivējošs brīžos, kad nepieciešams papildus grūdiens, lai uzceltu sevi no dīvāna. Ne velti arī lielākās pasaules sporta apģērbu kompānijas katru sezonu rada jaunu kolekciju, lai iedvesmotu mūs visus uz aktīvāku ikdienu. Par to, kā pareizi izvēlēties jogas apģērbu (attiecīgi no tā, kādu jogas nodarbību apmeklēsiet, aktīvu vai pasīvu), esmu jau rakstījusi iepriekš,  šoreiz gribu pastāstīt par Latvijā ražotu dizaina sporta apģērba zīmolu MUTA, kas manu uzmanību pievērsa jau pirms pāris gadiem, kad tajos plūdeni jogoja Rīgas Aštangas meitenes. Jāsaka, es vienmēr esmu bijusi spilgtu krāsu un raibu, košu akcentu salikumu cienītāja, tāpēc arī šis zīmols man tik ļoti iepatikās. Protams, kā papildus pluss ir tas, ka apģērbs ir ražots LV, jo, manuprāt, savējie ir vienmēr jāatbalsta.

muta6

Dizaina sporta apģērba zīmols MUTA ir divu vizuālās mākslas pārstāvju Paulas Pelšes un Klāva Lora kopprojekts. MUTA ir kā mākslas un dabas atspulgs, jo katrs radītais darbs un apģērba grafika tiek veidota iespaidojoties no pašu uzņemtām fotogrāfijām, kuras tapušas ceļojumos pa pasauli un Latviju. Uz legingiem uzdrukātajos mākslas darbos ir redzamas detaļas no Austrālijas lietus mežiem, Portugāles okeāna piekrastēm, Āfrikas tuksneša un Sicīlijas vulkāna, kā arī līdz galam neizzinātajiem Latvijas mežiem un ūdeņiem.

MUTA darbojas jau divus gadus, un šajā laikā ir tapušas 3 kolekcijas. Pirmā MUTA kolekcija bija STONES – sieviešu un vīriešu krekli, ko paši mākslinieki apdrukāja sietspiedes tehnikā. Kreklu kolekcija bija ierobežotā daudzumā un šobrīd vairs nav pieejama. Pēc tam ir radītas divas legingu kolekcijas, no kurām viena ir jaunākā kolekcija ORIGINS. Jauna kolekcija iznāk reizi gadā, taču nākotnē MUTA plāno biežāk produktu klāstu papildināt ar dažādiem jaunumiem un produktiem, kā, piemēram, krekliņiem un sporta krūšturiem.

muta9

Ideja un iedvesma radīt sporta apģērba zīmolu MUTA radās, kad Paula sāka aizrauties ar Ashtanga Yogu un nonāca līdz secinājumam, ka vairums sporta apģērba, ko var iegādāties ir melnā krāsā. Doma bija skaidra – ja nevar iegādāties, tad jārada pašam apģērbs, kas patiešām spētu iedvesmot sportot, ceļot un izrauties aktīvā atpūtā.

muta10

muta8

Maunprāt, liels pluss ir tas, ka jaunās kolekcijas ORIGINS sporta apģērbs sievietēm ir radīts aktīvam dzīves veidam gan brīvā dabā, gan iekštelpās. Respektīvi, der arī valkāšanai ārpus joga studijas vai sporta zāles, jo ir piemērots dažādām aktivitātēm un izaicinājumiem. Tas var būt saules sveiciens uz jogas paklājiņa agrā rīta stundā, ikdienas skrējiens pilsētas parkā, intensīvs treniņš sporta zālē vai sapnis par klinšainas virsotnes sasniegšanu. Daba, gaiss, kustība, māksla – tas viss atspoguļojas jaunajā kolekcijā, lai valkātājs justos brīvs un iedvesmots. Turklāt, legingi ir tik skaisti, ka es tajos droši vien varētu iziet uz ielas pat bez nodoma sportot, vasarā tie lieliski izkatīsies ar kādu īsu kleitiņu…tā teikt, esi vienmēr skaista un gatava izkustēties.

muta4

muta7

muta5

muta3muta2

muta

Ir liels prieks, ka MUTA legingus izvēlas sievietes Latvijā, kā arī legingi ceļo tālāk uz dažādām Eiropas valstīm, Kanādu, Ameriku un Singapūru. Lai arī MUTA orientējas uz ārzemju tirgu, aktīvi tiek strādāts arī pie produkta izplatīšanas Latvijā, piedaloties dažādos tirdziņos un festivālos. Tuvākais tirdziņš, kurā varēs iegādāties MUTA legingus ir Dizaina Tirgus, kas norisināsies trīs dienas no 15.-17. decembrim Ūnijas ielā 4.

Ieskatam neliels video no jaunās kolekcijas.

MUTA legingus var iegādāties interneta veikalā www.mutastore.com

Seko līdzi jaunumiem –

www.facebook.com/mutasportswear

www.instagram.com/muta_sportswear

Kristine Somere
Kristine Somere
Portāla Slow Life dibinātāja. Sertificēta Tibetas Jogas un Yin Yogas skolotāja, kas aizraujas ar dažādiem jogas veidiem, Tibetas Budismu , veselīgu dzīvesveidu un uzturu. Latvijas Jogas Biedrības valdes locekle. Dzīvojusi un mācījusies Londonā, Indijā, Nepālā, ASV un citās pasaules valstīs.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

TheYogaShop. //]]>