12254337525_7e30dec799_o
Ar ko aizvietot cukuru, kad gribas saldumiņu?
31/10/2015
Cute Kid Couple In Love HD Wallpaper-1280x800-cutelittlebabies.blogspot.com
Kāpēc ir vērtīgi ieskatīties savā un partnera astroloģiskajā kartē pirms dibināt nopietnas attiecības?
02/11/2015

Ēdieni svaigēdājiem no diedzējumiem

12182875_919008281487251_3150396072569201473_o

Zināmi vairāki veidi, kā diedzēt sēklas. Pievērsīsimies vienam no tiem. Sēklu iemērkšanai vajadzēs litra vai trīs litru burku.

Viena litra burkai vajadzēs 2 ēd. karotes jebkuru graudu vai sēklu, bet  trīs litru burkai pusglāzes sēklu vai graudu.

Diedzēšana:

  • No sēkliņām un riekstiem atdalīt miziņu pirms pirmās iemērkšanas.
  • Beriet sēklas burkā, aplejiet tās vēsu ūdeni un atstājiet uz nakti (vidēji 6 – 12 stundu). Neatkarīgi no burkas tilpuma ūdens līmenim tajā jābūt 6 – 7 centimetri virs graudiem. Mirkstot sēklas intensīvi uzsūc mitrumu, tāpēc ūdenim jābūt ar rezervi.
  • Burku apsedziet ar marli, marli nostipriniet ar gumiju. No rīta ūdens jānolej. Tas būs tumšs, sūru garšu un specifisku smaku. Šādā ūdenī atrodas tās kaitīgās vielas, kuras satur visi graudi.
  • Pēc noliešanas mazgājiet graudus tik ilgi, kamēr ūdens kļūs gaišs. Mazgājot graudus, jāseko, lai burkas dibenā nepaliek ūdens (burku var pakratīt, lai izlīst pēdējās piles). Sēklas, atrodoties ūdenī, var sākt pūt.
  • Pēc graudu mazgāšanas burka ar graudiem jānoliek uz sāniem, nosegta tā, lai graudi atrastos pilnīgā tumsā. Pie tam jāgādā, lai tie būtu pietiekama gaisa piekļuve. Katru dienu graudi jāmazgā trīs reizes, neizņemot no burkas.
  • Graudi parasti sadīgst 3 – 5 dienās.
  • Pēc tam burku divas dienas novieto pie loga, lai dīgsti uzņem hlorofilu – sazaļumo. Hlorofils organismā veicina šūnu un audu atjaunošanos.
  • Neturiet dīgstus pie loga ilgāk par 3 dienām – tie kļūs sūri.

Starp citu, ūdens, pēc otrreizējās graudu mazgāšanas satur lielu daudzumu derīgo vielu. Tāpēc ieteicams to dzert, pamazām pievienojot jebkurām augļu vai dārzeņu sulām.

 ĒDIENI NO DIEDZĒJUMIEM

Diedzēto graudu salāti 

Jebkurus diedzētus graudus rūpīgi nomazgāt. Malt gaļa mašīnā, pievienot nedaudz ūdens, medu, rozīnes, rīvētu burkānu.

 

Diedzēti kvieši ar citronu

Diedzētus kviešus (dīgstam jābūt, ne vairāk kā, 1 – 2 mm garam) un citronu ar mizu malt gaļasmašīnā, samaisīt ar griķu miltiem, pievienot sagrūstus riekstus un sasmalcinātas dateles vai rozīnes, vai medu. Dateles un rozīnes malt kopā ar kviešiem.

 

Diedzēti kvieši kopā ar āboliem

Diedzētus kviešus ar riekstiem malt gaļasmašīnā, pievienot medu (var aizvietot ar datelēm vai rozīnēm). Iegūto masu iemīcīt griķu miltos, likt traukā un pārklāt ar sarīvētu skābo ābolu kārtu. Ābolus var aizvietot ar „džemu” – izmērcēti sausie augļi malti gaļasmašīnā.

 

Diedzēti kvieši ar riekstiem

Diedzētus kviešus samaisīt ar mērcētiem griķu putraimiem, pievienot medu, likt masu traukā un rotāt ar mandelēm vai riekstiem, mērcētām žāvētajām aprikozēm vai žāvētajām melnajām plūmēm un mērcētām datelēm.

 

Diedzēti kvieši ar kanēli

Diedzētus kviešus samaisīt ar mērcētiem griķu putraimiem, pievienot rozīnes un nedaudz kanēļa. Rozīnes var aizvietot ar datelēm vai citiem žāvētajiem augļiem.

 

Diedzētas sojas salāti

 Nomazgāt dīgstus, apliet ar verdošu ūdeni, atvēsināt un sālīt pēc garšas. Pievienot ābolu, Bulgārijas piparu, cukuru un augu eļļu.

 

Diedzētas sojas salāti ar majonēzi

Sarīvēt burkānus, pievienot labi nomazgātu diedzēto soju, smalki sagrieztus Ķīnas salātus un zaļos zirnīšus. Aizdarīt salātus ar majonēzi.

Ja nav lustes diedzēt pašiem, vislabākos vietējos diedzējumus var iegādāties pie ABSOLŪTS ĒD, viņu produkcija pieejama arī Rīgas Eko veikalos un Tiešās Pirkšanas pulciņos. Noteikti pamēģiniet saulespuķu sēklu un zaļo zirnīšu dīkstus!

Foto: Jānis Spigovskis; no Absolūts Ēd arhīva.

 

Slow Life
Slow Life
Jogiska dzīvesveida žurnāls, kas raksta par jogu, uzturu, attiecībām un dzīvi caur citu prizmu. Lai iedvesmotu tevi apstādināt ikdienas skrējienu, elpot un dzīvot ar pilnu krūti un izbaudīt dzīvi šeit un tagad.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

TheYogaShop. //]]>