15134652_1159044880855502_3701317398053222650_n
5 iemesli, kāpēc ir jāveic apgrieztās jogas pozas
18/01/2017
_MG_2535
Yin joga un diska trūce
22/01/2017

Food52, Vegan – 60 vegetable-driven recipes for any kitchen

1-Desktop4

Kad dzīvojos Amerikā,  grāmatveikalu apmeklējums man bija liels piedzīvojums, kura laikā es mēģināju apskatīt, aptaustīt un izšķirstīt tās grāmatas, kas likušās pirkšanas vērtas, lai tiešām pārliecinātos, ka saturs ir gana labs, lai grāmatu nopirktu. Pirkt grāmatas veikalā ir gana dārgs prieks, tāpēc ir labi, ja nav jāpērk kaķis maisā. Es izmantoju šo izdevību grāmatas apskatīt dzīvē, lai vēlāk tās nopirktu par daudz pievilcīgāku cenu amazonē, jāsaka godīgi, šīs iespējas Latvijā man dikti pietrūkst, :)

veg

Konkrēti šo grāmatu – Food52 Vegan Cookbook,  es nopirku jau atgriežoties Latvijā, taču pa šo laiku biju jau ievērojusi Food52, kas ir Amerikā slavens interneta portāls, kas raksta par ēdienu, kulināriju, un, protams, tirgo dažādus ar ēst gatavošanu (un ne tikai) saistītus produktus. Portāls tika izveidots pirms dažiem gadiem ar mērķi radīt satikšanās vietu pavāriem, lai apmainītos ar receptēm, smeltos idejas un iedvesmu, kā arī, ja nepieciešams, atrastu padomu un uzmundrinājumu. Tā teikt, lai varētu runāt par ēdienu un gatavot to caurām dienām! Food52 attīstījās tik tālu, ka šobrīd tiek veidotas pavārgrāmatas, ir savs interneta veikals, tiek organizēti dažādi pasākumi un akcijas, lai atbalstītu vietējos zemniekus un ražotājus, uzverot, cik svarīgi ir veicināt vietējo produktu patēriņu. Sadarbojoties ar dažādām kompānijām Food52 arī ražo savus produktus, attīstot zīmolu daudz plašāk kā tikai informācijas avotu zinātkārajiem. Katrā ziņā, ieejot Food52 mājas lapā, laiks paiet nemanot!!!! Tieši šeit es pirmo reizi uzzināju, kā pagatavot vegānisku putukrējumu no kokosriekstu piena, un atradu arī recepti kā uzcept šokolādes kūku gandrīz no nekā.

veg2

veg3

veg1

Kad ieraudzīju, ka Food52 ir izdevis vegānisko pavārgrāmatu, es sapratu, ka man tā ir jādabū par katru cenu un, patiešām, bija vērts! Pirmā recepte, ko pagatavoju biju kvinojas saldā brokastu putra, vēlāk jau cepu vegāniskās pankūkas (ar šo mīklu, starp citu, var cept gan pankūkas gan vafeles!!!!), pēc viņu brauniju receptes cepu šokolādes kūkas (tagad jau esmu izmēģinājusi neskaitāmas versijas, kā šo recepti papildināt, jo recepti var izmantot kā pamatu un nomainot piedevas iegūt atšķirīgu rezultātu). Grāmatā neiztrūkts arī pamatinformācija par to, kā aizvietot olas, kā pagatavot augu pienu, vegāno sieru, kā tofu pārvērst par fetas sieru  utt.

Man patika, ka receptes ir salīdzinoši viegli pagatavojamas un arī „sagremojamas”, jo galvenās sastāvdaļas lielākoties tiešām bija dārzeņi. Nekas sarežģīts!

Krāsaina, garšīga un patiks  ne tikai tiem, kas sper pirmos soļus vegānismā.

Foto: https://food52.com/shop/products/2842-signed-copy-food52-vegan-cookbook

Kristine Somere
Kristine Somere
Portāla Slow Life dibinātāja. Sertificēta Tibetas Jogas un Yin Yogas skolotāja, kas aizraujas ar dažādiem jogas veidiem, Tibetas Budismu , veselīgu dzīvesveidu un uzturu. Latvijas Jogas Biedrības valdes locekle. Dzīvojusi un mācījusies Londonā, Indijā, Nepālā, ASV un citās pasaules valstīs.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

TheYogaShop. //]]>