bilde1
4 vienkārši veidi kā atslābināt muguru un labāk gulēt
19/12/2017
pexels-photo-573241
12 lietas, kas notiek, kad jūs iemīlaties savā Dzīvē, nevis konkrētā cilvēkā
27/12/2017

Fragmenti no Mihaila Labkovska jaunās grāmatas par laimīgām attiecībām

440x326_21_a406cfa6a8f7a517a2d9ffba3468f793@690x460_0xc0a8392b_18805753681490733441

Savā grāmatā “Gribu un darīšu” (Хочу и буду) Mihails Labkovskis stāsta par to, kā pieņemt sevi, iemīlēt savu dzīvi un kļūt laimīgiem. Šeit publicējam dažus fragmentus no grāmatas, kur autors stāsta par laimi attiecībās.

***

Ja vēlaties apprecēties, ja satiekaties vai pat dzīvojat kopā pusgadu vai ilgāk un nekas nenotiek, ir jāmēģina pašai izrādīt iniciatīvu. Ja vīrietis nav gatavs dibināt ģimeni, tas nozīmē, ka ir laiks no viņa atvadīties.  Pa labam, protams. “Es ļoti labi pret tevi izturos un turpināšu tādā pat stilā, tikai nu jau tālāk no tevis. ”

***

Daudzi pret partnera izvēli izturas kā pret veidu kā atrisināt savas problēmas. Materiālās, psiholoģiskās, sadzīves, reproduktīvās utt. Tā ir viena no izplatītākajām kļūdām. Veselīgas var būt tikai godīgas partnerattiecības. Dzīvot spējīgas var būt tikai tās attiecības, kuru mērķis ir ļoti vienkāršs- būt kopā. Tā kā, ja sapņojat par ideālu laulību, mīlestību, draudzību vispirms būs jātiek galā ar tarakāniem savā galvā.

***

Ja jūs vēlaties apprecēties, pirmais, kas jums ir jāizdara, ir jāizmet šī ideja no galvas. Vismaz uz laiku.

***

Izplatīta situācija, kad strīds pārtop mežonīgā seksā ir neveselīga. Neaizraujaties. Tādas attiecības beidzas ar konfliktu, bez nu jau bez seksa. Ja strīdi ir patstāvīga jūsu ikdienas sastāvdaļa, tad pienāks brīdis, kad pazemojumus, aizvainojumus, dusmas un tamlīdzīgas negatīvas emocijas jau būs neiespējami aizmirst.  Konflikts paliek, bet sekss vienmēr beidzas.

***

Kādi vīrieši, sievietes jums patīk? Es jautāju. Un dzirdu apmēram vienu un to pašu atbildi: par vīrišķību – sievišķību, laipnību – uzticamību, skaistām acīm un skaistām kājām. Un te arī noskaidrojas, ka reālie šo cilvēku partneri nepavisam nelīdzinās viņu ideāliem. Ne tāpēc, ka ideāls neeksistētu, bet tāpēc, ka dzīves biedra izvēle ir neapzināts process. Pēc 5-7 sekundēm pēc iepazīšanās jūs jau zināt, vai jūs gribat šo cilvēku vai nē. Bet satiekot laipnu cilvēku ar skaistām acīm un kājām, jūs pavisam viegli viņu ignorējat.  Un iemīlaties, pilnīgi pretēji ideālam, agresīvā briesmonī, kuram ir tieksme uz dzeršanu vai infantilā zaķīti ar tieksmi uz šopingu un egoismu.

***

No attiecībām atkarīgi cilvēki izaug no tiem bērniem, kuri bijuši hipertrofiāli un emocionāli sāpīgi atkarīgi no saviem vecākiem. Tādi cilvēki dzīvo tikai ar vienu vēlēšanos – būt attiecībās, jo ja viņiem nav attiecības, viņi nedzīvo.

***

Ja jums šobrīd pajautās: “Vai Jūs kādu mīlat?”, jūs atbildēsiet: “Jā, protams!” un sāksiet mērīt mīlestību ciešanu līmenī, taču veselīgas attiecības mēra pēc laimes līmeņa.

***

Protams, daudz ir atkarīgs no tā, vai mēs satiksim “savu” cilvēku vai nē. Tādu, kas ir gan draugs, gan mīļākais (dzīves draugs, mīļākā) vienlaicīgi, tā ir visveiksmīgākā savienība un ilgu attiecību atslēga. Mēs visi par tādām attiecībām sapņojam, pateicamies liktenim vai grēkojam pret to, aizmirstot, ka laimīgās tikšanās nepavisam nav nejaušas. Savu ideālo partneri satiek cilvēki, kuri ir gatavi viņus satikt, kuri ir tikuši galā ar sevi, savām bērnības traumām un kompleksiem, pārdzīvojuši un izdzīvojuši spēcīgas neirozes, zina, ko grib no dzīves un pretējā dzimuma, viņiem nav nopietnu konfliktu pašiem ar sevi. Pretējā gadījumā katras jaunas attiecības kļūst par pārbaudījumu abiem dalībniekiem un neizbēgami beidzas ar  abpusēju vilšanos un jauniem kompleksiem.

***

Var, protams, izvēlēties partneri racionāli. Skatīties, lai ir uzticams, nekaitina, arī grib bērnus…taču man tas atgādina testu internetā: “Kādu suņa sugu labāk izvēlēties atkarībā no mūsu temperamenta?” Medību suni vai tādu, kas mīl uzturēties iekštelpās. Vai jūs vedīsiet to ārā 3 reizes dienā pa 45 minūtēm vai lai nokārtojas istabā kastītē? Var, protams, arī tā, ja jums attiecībās nav nepieciešamas emocijas. Mēdz būt arī tā. Taču es esmu pārliecināts, ka attiecību pamatam, īpaši laulībā, ir jābūt mīlestībai.

***

Ir bezjēdzīgi kādu pamest, kamēr paši neesat mainījušies iekšēji un kamēr partneris jums ir veids kā atrisināt savas iekšējās problēmas. Paraudāsiet un nākošais būs tāds pats.

***

Neirotiķis vienmēr meklē kādu, kurā ielikt savu milzīgo apvainojumu uz dzīvi. Viņi ir atkarīgi no partnera un iespējas apvainoties uz viņu. Tāpēc, ka tad, ja šo apvainojumu pavirzīs pret sevi, tas pārvārtīsies depresijā.

***

Kad cilvēks nav gatavs laulībai vai attiecībām, viņš neapzināti izvēlas partneri ar kuru nav iespējams tās izveidot.

***

Veselīgās attiecībās traukus mazgā ne tāpēc, ka tā vajag, bet tāpēc, ka sieva atnāca piekususi, bet vīrs netēlojot no sevis varoni, pieceļas un nomazgā traukus. Viņš viņu patiesi mīl un vēlas palīdzēt. Bet, ja viņa ir atlidojusi un zina, ka viņš ir ļoti aizņemts, tad nepieprasīs, lai viņš sagaida viņu uz skrejceļa. Tā nav problēma, viņa var atbraukt mājās ar taksometru.

***

Ja jūs nevēlaties piedzīvot vilšanos no ilūzijām, tad pirmkārt, nebūvējiet nekādas ilūzijas. Neuzskatiet, ka mīlestība, laulības vai kāda cita situācija izmainīs jūsu psiholoģiju vai jūsu partnera psiholoģiju.  Domāt, sapņot, cerēt, ka “tad, kad mēs apprecēsimies, viņš pārstās dzert”, ir kļūda. Un to, ka viņš iztrakosies līdz kāzām un pēc tam pēkšņi kļūs uzticīgs dzīves biedrs arī. Izmainīt mēs varam tikai sevi.

***

Vajadzību attiecībās neirotiķim ir daudz vairāk nekā veselam cilvēkam. Mazam bērnam nav neviena bez vecākiem, viņam visas emocijas ir atkarīgas no viņiem. Un, ja attiecības ģimenē bijušas sliktas, tad tas velkas līdzi dzīvē. Veselam cilvēkam nav tā, ka tajā brīdī, kad izbeidzas attiecības, visa dzīve pēkšņi zaudē jēgu. Atrodas arī citas darīšanas. Attiecībām ir sava vieta viņa vērtību skalā, taču ne obligāti pati pirmā.

Instrukcija: kā atrast un nepazaudēt savu cilvēku

  • Iemīlaties uz veselību. Racionāli slēdzieni un kritiskie spriedumi iemīlēšanās stadijā nestrādā.
  • Kad no acīm nokritīs rozā brilles, pārstājiet baidīties visu sabojāt,  palieciet tāds kāds esat.
  • Sakiet to, kas jums nepatīk.
  • Nebaidieties šķirties, ja jūs pateicāt, bet jūs nesadzirdēja.
  • Nebaidieties palikt vieni. Nebaidieties, ka tādas mīlestības vairs nebūs. Ja jūs būsiet personība – brīva un neatkarīga, jūs vēl atradīsiet savu cilvēku. Taču, ja baidīsieties, tad pazaudēsiet to, ko jau esat satikuši un iemīlējuši.

***

Veselīgās attiecībās cilvēks vēlas dzīvot kopā ar mīļoto. Te nav “kā kuram patīk”, bet tieši tā. Mīlat? Tātad jādzīvo kopā. Viss pārējais ir neveselīgas, neirotiskas attiecības. Ja jums saka kaut ko citu: “neesmu gatavs” vai dzīvosim katram savā mājā, tad nepavelcieties uz to. Ja jūs pats baidāties no kopdzīves, tad vismaz apzinieties, ka tā ir neiroze.

***

Seksuālo aizraušanos mūsos visu dzīvi izraisa apmēram viens un tas pats ārējais veidols un to pašu īpašību kopums. Pievilkšanās ieslēdzas vai klusē, kad mēs pirmo reizi un neapzināti viņu novērtējam. Ir zināms, ka vīrietis pieņem lēmumu “gribu – negribu” 3-4 sekunžu laikā, bet sieviete 7-8 sekunžu laikā. Taču aiz šīm sekundēm stāv daudzi gadi pārdzīvojumu.  Libido balstās uz visiem iespaidiem, emocijām, ciešanām gan no agras bērnības, gan pusaudžu laikiem. Tas viss mūsos ir apslēpts dziļi zemapziņā, bet virspusē paliek, piemēram, nagu forma, auss ļipiņa, ādas krāsa, krūšu forma, rokas. It kā tik acīmredzamas nianses, bet patiesībā viss ir daudz dziļāk un nesaprotamāk.

***

Esmu pret šķiršanos caur spēku. Šķiršanos žanrā: “Es tevi nekad neaizmirsīšu, es tevi nekad vairs neredzēšu…”. Mētāšanās, ciešanas, drāmas, asaras: “Es mīlu tevi, es nevaru bez tevis dzīvot, bet, ja tu ar mani šitā dari…” Nevariet dzīvot? Tad nešķiraties. Neirotiskas attiecības ir tieši tad, kad atsevišķi ir neiespējami, bet kopā vēl sliktāk. Fokuss ir nevis uz to, lai šķirtos vai izšķirtos, bet, lai jūs pārstātu seksuāli piesaistīt tie, kas jūs moka vai izturas pret jums vardarbīgi, gan fiziski, gan emocionāli.

***

Pārtraukt attiecības ir daudz vieglāk, ja jūs apzināties, ka patiesībā jums tas viss nepatīk un nav vajadzīgs, ka jums ir nevis mīlestība, kur ir svarīgs pats cilvēks, bet atkarība no emocijām. Turklāt sāpīgām emocijām.

***

Tas, kurš ir psihiski vesels, orientējas uz savām jūtām un vienmēr izvēlas sevi. Ne skaistums, ne mīlestība nepieprasa upurus. Un, ja pieprasa, tad tas noteikti nav jūsu stāsts. Nav tāda mērķa, kura dēļ būtu attiecībās kaut kas jāpacieš.

Avots: http://www.psychologies.ru/standpoint/hochu-i-budu-fragmentyi-iz-knigi-mihaila-labkovskogo/

Tulkoja: Slowlife

Slow Life
Slow Life
Jogiska dzīvesveida žurnāls, kas raksta par jogu, uzturu, attiecībām un dzīvi caur citu prizmu. Lai iedvesmotu tevi apstādināt ikdienas skrējienu, elpot un dzīvot ar pilnu krūti un izbaudīt dzīvi šeit un tagad.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

TheYogaShop. //]]>