food-chicken-meat-outdoors-large
Gaļu – tikai aptiekā un pēc receptēm?
22/02/2016
snow-landscape-nature-sky-large
Filma – Visuma teorija. Neiroloģija. Kvantu mehānika. Kvantu fizika.
24/02/2016

Gabrielle Bernstein “Miracles now” + 5 tehnikas iekšējā miera iegūšanai

gab_book

a42528679668d78fea2c059dcbf5cde1Ikvienam no mums noder kāds uzmundrinājums un atbalsts,neskatoties uz to, cik harmoniska un laimīga ir mūsu dzīve. Ļoti bieži mēs paši zinām atbildes uz jautājumiem, kas mūs nomoka, tikai nemākam tās pareizi sev noformlulēt.

Gabrielas Bernšteinas jaunākā grāmata “Miracles Now” mani sajūsmināja ar savu vieglumu un gaisīgumu. To var lašit lēnām, ik dienu pa vienai lappaspusei, pēc tam pārdomājot izlasīto. Protams, nekādas slepenās dzīves gudrības jev laimes formulas šajā grāmatā nav, jo tas viss ir mūsos pašos iekšā, taču šī grāmata palīdz to ieraudzīt, atklāt, sajust un izprast.

Gabriella ir  vairāku New York Times dižpārdokļu autore, kas savās grāmatās palīdz cilvēkiem atbrīvoties no stresa un iegūt mieru, pat tad, ja viņiem ir tikai viena minūte laika. Viņa ne tikai raksta grāmatas un iedvesmo cilvēkus pozitīvām pārmaiņām, bet ir arī Kundalinī jogas praktiķe un skolotāja, kas nodod Jogi Badžana zināšanās tālāk.

Autore zina, ka lielākai daļai no mums nav stunda vai 30 minūtes regulārai jogas praksei, tāpēc viņa ir atlašijusi 108 metodes kā atrisināt lielāko daļu no mūsu problēmām – no atkarībām līdz stresam, izdegšanai un aizvainojumam.  Iedvesmojoties no dažādām garīgajām praksēm, Bernšteina piedāvā principus, meditācijas un prakses, kuras ikviens var veikt tagad un tulīt, lai spētu dzīvot vieglāku dzīvi.  Grāmatā atradīsiet arī Kundalinī yogas mācības.

 

 

 

Dažas no grāmatā aprakstītajām 108 tehnikām, kuras patiešām strādā 

Tehnika nr.1 – „Ja vēlies, lai tevi atbalsta, atbalsti sevi pats”

Ļoti bieži cilvēki jūtas tā, it kā viņus neviens neatbalstītu.  Pieņemot cietēja lomu,  mēs dusmojamies uz kolēģiem, ģimens locekļiem, draugiem.  Par ko? Par to, ka viņi mums nepalīdz! Bet vai mēs esam lūguši palīdzību? Nē! Lūk, viens no galvenajiem  iemesliem, kāpēc mums ir jāpārdomā, vai mēs paši sev palīdzam? Kā mēs varam sev palīdzēt?  Katru reizi, kad jūtamies likti, esam noskumuši vai jūtamies izmisuši, mums ir jāpajautā sev – kā es varu sev palīdzēt? Pirmkārt jau lūdzot palīdzību citiem.  Bieži vien mēs pieņemam, ka cilvēkiem ir jāspēj lasīt mūsu prāti un domas, un jāsaprot, kas un kāda palīdzība mums ir nepieciešama, taču tie ir maldi.  Katram cilvēkam ir savas problēmas un grūtības, un saskatīt to, kas nomoka mūs, viņi paši nespēj.  Tāpēc, ja mums ir nepieciešama palīdzība, mums tā ir jāpajautā tieši un skaidri.  Tikai tad cilvēki zinās, ka mums ir nepieciešama palīdzība un kā viņi  var mums palīdzēt.  Tāpēc viens no veidiem, kā mēs neatbalstām sevi, ir nelūdzot palīdzību. Pajautāt palīdzību ne vienmēr ir viegli, tas prasa drosmi un uzdrīkstēšanos, taču rezultātā tu ne tikai saņemsi palīdzību, bet arī izveidosi ciešākas attiecības ar cilvēku, kuram lūdz palīdzību.  Tāpēc vienmēr kad tev ir nepieciešama palīdzība, nekautrējies to lūgt apkārtējiem.

gabby11

Tehnika nr. 2 – “Miers ir tavā pulsā”

Meditācija ir viens no labākajiem veidiem kā nomierināt prātu un tikt galā ar stresu un negatīvām emocijām.  Ka vien tev nepieciešams mirklis atelpas, veic šo meditāciju un tu sajutīsi, ka pietiek tikai ar 1 minūti, lai mainītu savu noskaņojumu un emocionālo stāvokli.  Šī kundalinī jogas meditācija ir viens no vieglākajiem veidiem kā uzsākt meditācijas praksi, tāpēc tā ir īpaši piemērota iesācējiem.

Kā šo meditāciju veikt?

  1. Vispirms apsēdies vieglajā pozā jeb sakrustotām kājām. Muguru turi taisni un pārliecinies, ka arī kakls ir taisns. zods nedaudz pievilkts sev klāt.
  2. Piever acis un koncentrējos uz vietu starp uzacīm jeb trešās acs čakru.
  3. Roku mudra ir ļoti vienkārša, labās rokas 4 pirksti, izņemot īkšķi, tiek novietoti uz kreisās rokas pulsa plaukstas locītavā. Pirksti ir taisnā līnijā, nedaudz piespiesti pie pulsa. Katrā sirds pukstā mentāli dzirdi mantru Sat Nam.
  4. Koncentrējies uz pulsu un mantru.
  5. Šo meditāciju iesaka veikt 11 minūtes dienā, taču veicot to tikai 1 minūti, rezultāts būs jūtams.

5906336-woman-practicing-yoga-at-sunriseTehnika nr. 3 – “Miers sākas manī iekšā”

Lai cik laimīgi mēs būtu, vienmēr ir kāds, kas spēj mūs izvest no pacietības vai nokaitināt.  Tādos brīžos ir svarīgi neļaut citiem ietekmēt mūsu noskaņojumu un ātr tikt galā ar dusmām un citām emocijām, kas mūsos uzbango. Šī meditācija ir  lielisks instruments, kas palīdz ātri tikt galā ar dusmāt un sajust sevī iekšējo spēku un mieru.

  1. Apsēdies ērti ar taisnu muguru.
  2. Lēnām un maigi ar īkšķi piespied pie rādītājpirksta, tad vidējā pirksta, tad zeltneša, tad mazā pirkstiņa.
  3. Kad tu pieskaries rādītājpirkstam, tad saki: MIERS; Kad pieskaries vidējam pirkstam, saki: SĀKAS; Kad pieskaries zeltnesim: MANĪ; Kad pieskaries mazajam pirkstiņam: IEKŠĀ;

Skandējot katru vārdu, elpo dziļi un mierīgi. Izmanto šo tehniku stāvot rindā bankā, pie galda darba sanāksmē, vai strīdoties ar mīļoto. Šī tehnika palīdzēs tev tikt galā ar dažādām negatīvajām emocijām, neļaujot tām sabojāt tev omu un dienu.

Tehnika nr.10 – “Miegs ir garīga prakse”

Kvalitatīvs miegs ir ļoti svarīgs un nepieciešams kvalitatīvai un laimīgai dzīvei. Miega trūkums bloķē mūsu intuīciju, spēku un radošumu. Mēs bieži vien kļūdaini uzskatām, ka mūsu produktivitāte ir mērāma tajā, cik daudz mēs strādājam un cik maz mēs guļam, taču patiesībā viss ir citādāk. Šis kļūdainais pieņēmums ne vien bojā mūsu veselību, bet arī labklājību.  Būtībā svarīgi ir nevis tas, cik stundas mēs guļam, bet cik kvalitatīvs ir mūsu miegs.  Ja mēs ilgi vārtāmies pa gultu nevarot aizmigt, ja miegs ir saraustīts, tad arī nekāda dižā atpūta ķermenim un prātam nav notikusi.  Šādos gadījumos izmantojiet šo kundalinī jogas elpošanas tehniku, lai uzlabotu sava miega kvalitāti.

  1. Apsēdies gultā taisni.
  2. Veic U elpošanu. Savelc lūpas tā ir kā starp tām it kā grasītos izdvest skaņu U.
  3. Ieelpo caur muti, izelpo caur degunu.
  4. Veic šo elpošanu vismaz 1 minūti.

Tehnika nr. 12 “VISI PRĀTI IR SAISTĪTI”

Ļoti burvīga tehnika, kas palīdz atrisināt agn iekšējos, gan ārējos konfliktus. Izpratne par to, ka mēs visi esam savstarpēji saistīti un atkarīgi viens no otra, palīdz mums paskatīties uz konfliktiem un to cēloņiem no citas puses. Dziļā elpa un miera saglabāšana ir labs līdzeklis, kā sevi nomierināt, bet kā mainīt savu attieksmi pret dusmu un negatīvā noskaņojuma izraisītāju jeb cilvēku, ar kuru mums ir kādas nesaskaņas vai konflikts?

Veic š meditāciju un tu sajutīsi, kā mainās ne tikai tavs noskaņojums, bet arī attieksme pret konkrēto cilvēku.

  1. Apsēdies ērti uz krēsla vai grīdas.
  2. Veic dziļas ieelpas un izelpas.
  3. Turpinot elpot, vizualizē savā prātā personu ar kuru tev ir konflikts.
  4. Iedomājies, ka viņs atrodas tev priekšā.
  5. Ieelpā vizualizē kā gaisma ieplūst tavā sirdī.
  6. Izelpā vizualizē kā šī gaisma ieplūst otrā cilvēkā, sirdī.
  7. Turpini šādi elpot un vizualizēt.
  8. Ļauj šaj gaismas apmaiņai izkausēt tavas dusmas un aizvainojumu un atjaunot vienotības sajūtu.

Vairāk par šo grāmatu un tās autores Gabrielas Bernšteinas aktivitātēm uzzini mājas lapā: http://gabbyb.tv/

Kristine Somere
Kristine Somere
Portāla Slow Life dibinātāja. Sertificēta Tibetas Jogas un Yin Yogas skolotāja, kas aizraujas ar dažādiem jogas veidiem, Tibetas Budismu , veselīgu dzīvesveidu un uzturu. Latvijas Jogas Biedrības valdes locekle. Dzīvojusi un mācījusies Londonā, Indijā, Nepālā, ASV un citās pasaules valstīs.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

TheYogaShop. //]]>