FB_IMG_1423195298592
Patandžali 8 jogas pakāpes
11/11/2015
unnamed (1)
Lassi ar kurkumu, ingveru, citronu un medu
12/11/2015

Izgaršojot TIBITS Londonā

IMG_3054-3f3c7eed

Savā pēdējā Londonas braucienā biju nolēmusi apmeklēt vismaz 1 īstu vegānu restorānu, kurā neesmu bijusi līdz šim. Izvēlējos TIBITS ne tikai tāpēc, ka tas tiek dēvēts par vienu no labākajiem veģetārajiem restorāniem Londonā, bet galvenokārt tāpēc, ka ļoti uzrunāja viņu mājas lapa un pozitīvās atsauksmes, kā arī neliegšos, atrašanās vieta. Tā kā viena dienas daļa tika veltīta veikalu apmeklēšanai, tad samērā loģiska likās piemērota restorāna meklēšana netālu no Oxford street.  Kā nekā pēc kārtīgas staigāšanas, nepieciešama kārtīga maltīte, kas sniegs enerģiju un labsajūtu. Veģetāro/ vegāno restorānu izvēle šajā rajonā ir samērā liela, taču intuīcija lika izvēlēties šo.

Savā ziņā, mani ļoti iedvesmoja TIBITS rašanās stāsts un tas, ka viņiem ir ļoti daudz restorānu Šveicē.  Tieši  Šveicē arī sākās TIBITS stāsts. Laikā, kad visur restorānos dominēja gaļas ēdieni un dārzeņi bija tikai kā piedevas,   3 brāļi – Kristians, Daniels un Reto Frei nolēma piepildīt savu sapni un radīt vietu, kur paēst var tie, kas uzturā nelieto dzīvnieku izcelsmes produktus.  Lai to izdarītu, viņi palīgā sauca izcilos Rolfu and Marielli Hiltl,  leģendārā un vecākā veģetārā restorāna Cīrihē īpašniekus. Kopīgiem spēkiem, 2000 gadā tika atvērts pirmais TIBITS restorāns.  Šobrīd to jau ir 8 un šīs divas ģimenes joprojām ir ļoti tuvas, jo tās vieno vēlme izzināt un padziļināt veģetārās un vegānā kulinārijas mākslu. Šajā sadarbībā, 2014.gadā  klajā nāca arī grāmata – Vegan Love Story. Tajā ir apkopotas tikai vegānas receptes. Dažas no tām atradīsiet arī TIBITS mājas lapā, sadaļā receptes.

Ļoti viegli būs TIBITS atrast arī nākot no otras puses jeb Lester square, garām Piccadilly circus, ejot tieši pa Regent street. Nezinātājam atrast šo vegāno paradīzi ir gandrīz neiespējami, jo no “ārpasaules” jeb ielas Tibits  ieraudzīt nevar. Tas atrodas mazā iekšpagalmā, kurā nokļūst no Regent street, nogriežoties pa Heddon street.  Ienākot iekšpagalmā, TIBITS būs kreisajā pusē. Nejaušu apmeklētāju tur ir ļoti maz, ja neskaita nejauši iemaldījušos tūristus, lielākoties, šeit maltīti izbauda tie, kas arī ikdienā pieturas pie veģetāra/ vegāna uztura. Neskatoties uz to, brīvu vietu atrast bija  grūti, iekšā visi galdiņi bija aizņemti, bet pateicoties tam, ka ārā bija +18, mēs ar prieku izbaudījām šo lielisko ēdienu āra terasē. Turklāt, tajā ir izvietoti vairāki sildītāji, kas nodrošina komfortu arī vēsākā laikā.

TIBITS priekšrocība ir tā, ka šeit var paēst ļoti ātri, jo nav jāgaida, kamēr ēdienu sagatavos. Tas ir bufetes tipa restorāns, kas piedāvā vairāk kā 40 mājās gatavotu veģetāru un vegānu salātu, karstos ēdienus, zupas, svaigi spiestas sulas un desertus. Apejot apkārt letei, kas izveidota kuģa formā, visus ēdienus var apskatīt un tad izlemt, ko dotajā brīdī kārojas.  TIBITS  ēdienkartē ir nevis kādas konkrētas valsts virtuve, bet gan dažādi ēdieni no visas pasaules.  Lai arī tā ir bufete, šeit netiek mudināta pārēšanās, jo jāmaksā ir par škīvja svaru, tādējādi nodrošinot to, ka cilvēki rūpīgi izvēlas to, ko un cik daudz  liek uz škīvja, lai izvairītos no ēdiena pārpalikumiem.  Uz mana škīvja satilpa apmēram 10 dažādu veidu ēdieni (apmēram 1 ēdamkarote no katra).

Es pagaršoju biešu humusu (dievīgs!),  baklažānu humusu, samosas (viens no asākajiem ēdienim, ko baudīju), panētu vegāno sieru,  2 veidu lēcu virumu, turku zirņu sautējumu,  kartupeļu un mango sabdži (sautējums), kartupeļu un kastaņu sabdži (pirmo reizi pagaršoju kastaņus un jāsaka, ka garšas zinā tie vairāk līdzinās pupām vai zirņiem). Bija arī tādi ēdieni, kuru pagatavošana veids palika nezināms, kā piemēram burkāni, kuri šķita skābēti kā kāposti.  Mani visvairāk savaldzināja tas, ka ēdienkartē bija ēdieni no visas pasaules, nevis kāda konkrēta reģiona vai valsts. Tajā atradīsiet gan Āzijas, gan Eiropas garšas, kas lieliski sader kopā, veidojot izilu un ļoti baudāmu garšas buķeti, arī Indijas virtuves ēdieni ir pielāgoti eiropiešu garšas kārpiņām, jo ir salīdzinoši neasi.  Visi produkti, cik vien iespējams ir iegūti no bioloģiskiem zemniekiem un piegādātājiem, ēdiens vienmēr ir svaigs, jo to gatavo uz vietas, vairākas reizes dienā. Netiek lietoti saldēti vai iepriekš sagatavoti produkti, jo ēdienkartē lielākoties dominē sezonas dārzeņu un augļi.

KAS VĒL ATRODAMS ĒDIENKARTĒ?

Apmēram 13 karstie ēdieni gan no Eiropas, gan Āzijas virtuvēm, 10 veidu salāti, vairāku veidu zupas – lēcu, biešu, sēņu un ķirbju, 7 veidu deserti: trifeles, pudiņi, krēmi, siera kūkas utt.  Viss, ko sirds kāro,  ir šeit atrodams!

Katru otrdienu TIBITS ir 100% vegāns, pārējā laikā 80% vegāns, 100% veģetārs.

No pirmdienas līdz trešdienai, TIBITS ir atvērts no 9 rītā līdz 22.30, bet no ceturtdienas līdz svētdienai tas apmeklētājus gaida līdz pat pusnaktij, turklāt  ēdiens ir pieejams pat līdz 30 minūtēm pirms restorāna slēgšanas un to varat ņemt arī sev līdzi.

Restorāns ir arī atvērts bērniem, ēdienkartē īpaši ir atzīmēti bērniem piemēroti ēdieni, kā arī ir izveidots īpašs bērnu stūrītis, kas ļaus vecākiem paēst nesteidzoties.

Vidējā cena vienai maltītei būs 15-22 eiro, atkarībā no tā, ko liksiet uz šķīvja, jo cena ir atkarīga no jūsu šķīvja svara. Pusdienas maksā 2.50 poundi 100 gr, bet vakariņas 2.70 poundi par 100 gr.

Ja TIBITS būtu Rīgā, tas noteikti būtu ne tikai tūristu, bet arī vietējo gardēžu iecienīts, un uz to noteikti varētu vest arī tos, kas ikdienā savā uzturā lieto dzīvnieku izcelsmes produktus, jo šāda maltīte arī viņus pārliecinātu, ka garšīgam nav obligāti jābūt nākušam no dzīvnieka.

Foto no TIBITS oficiālās mājas lapas.

Kristine Somere
Kristine Somere
Portāla Slow Life dibinātāja. Sertificēta Tibetas Jogas un Yin Yogas skolotāja, kas aizraujas ar dažādiem jogas veidiem, Tibetas Budismu , veselīgu dzīvesveidu un uzturu. Latvijas Jogas Biedrības valdes locekle. Dzīvojusi un mācījusies Londonā, Indijā, Nepālā, ASV un citās pasaules valstīs.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

TheYogaShop. //]]>