1-_MG_8464
12 problēmas, kuras sapratīs tikai jogi
26/12/2015
1-wood-nature-walking-dark-large
Kā pareizi skalot un tīrīt degunu?
28/12/2015

Jogas anatomijas padoms, kas palīdz pietuvināt papēžus grīdai suņa pozā ar skatienu uz leju

1-1-_MG_8379-002

Suņa poza ar skatienu uz leju ir viena no izaicinošākajām pozām ne tikai jogas iesācējiem. Daudzi jogotāji pat pēc vairāku gadu prakses nespēj papēžus tajā piespiest grīdai, kas arī nav galvenais šīs pozas mērķis, taču ir labi zināt dažas anatomiskas nianses, kas mums var palīdzēt to izdarīt.

Vispirms aplūkosim trīs muskuļus, kas nodrošina kustību potītē – gastrocnemius un soleus, un tibialis anterior. Skatieties attēlā, lai saprastu to atrašānās vietas.

lower-leg-muscles-picture-c

 

Gastrocnemius/soleus kompleksa galvenais uzdevums ir saliekt potīti un palielināt leņķi starp stilbu un pēdas augšējo daļu, kā tas notiek staigāšanas laikā. Tādējādi sasprindzināts gastroc/soleus komplekss var neļaut jums piespiest papēžus pie grīdas suņa pozā ar skatienu lejup. Šis pats muskulis arī saliec celi.

Tibialis anterior  ir muskulis stilba priekšpusē. Tā uzdevums ir saliekt potīti augšup. Samazinot leņķi starp stilbu un potītes augšējo daļu.

Gastroc/soleus un tibialis anterior muscles veido agonista/ antagonista pāri, respektīvi tiem ir pretējas funkcijas. Tas nozīmē, ka sasprindzinot vienu, atbrīvojas otrs. Tādēļ, saliecot potīti uz augšu, mēs varat atbrīvot aizmugurējos apakšstilba muskuļus un pielikt papēžus tuvāk pie grīdas.

sunja poza

Avots: http://www.dailybandha.com/2011/02/heres-tip-to-help-you-get-heels-down-in.html

Foto: Andrejs Komarovs, http://www.dailybandha.com/

 

Kristine Somere
Kristine Somere
Portāla Slow Life dibinātāja. Sertificēta Tibetas Jogas un Yin Yogas skolotāja, kas aizraujas ar dažādiem jogas veidiem, Tibetas Budismu , veselīgu dzīvesveidu un uzturu. Latvijas Jogas Biedrības valdes locekle. Dzīvojusi un mācījusies Londonā, Indijā, Nepālā, ASV un citās pasaules valstīs.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

TheYogaShop. //]]>