oliojpg1
Eļļas un citas taukvielas: to īpašības un piemērotība ķermeņa tipiem pēc Ājūrvēdas
09/12/2015
asian-food-beans-cuisine-618491
Pākšaugi: to īpašības un piemērotība ķermeņa tipiem pēc Ājūrvēdas
09/12/2015

Jogas Skolotājs tuvplānā – Līva Jasmane

12233256_980854828639037_178179414_n

Vārds Uzvārds: Līva Jasmane

Vecums: Jūtos ļoti jauna.

Dzīvesvieta/ vieta, kur pasniedz jogu: Esmu Rīgas meitene. Jogas nodarbības pasniedzu Labo Sajūtu Laboratorijā.

Cik ilgi praktizē jogu: Grūti atbildēt. Šķiet, kādus 5 gadus.

Kādu jogas veidu/s pasniedz: Hatha jogu, Vinyasa jogu un Karsto jogu.

Mana pirmā jogas nodarbība bija….

Pirms kādiem 10 gadiem. Jogas nodarbības mēģināju sākt apmeklēt vairākas reizes. Šķiet, ka 3. vai 4. mēģinājums bija, ja tā var teikt, veiksmīgs. Sāku apmeklēt kundalini jogas nodarbības pie brīnišķīgās Evitas Eglītes. Un tā sākās mans jogas stāsts. Soli pa solim…

Mana pirmā motivācija jeb pamudinājums jogas praksei…

Kad esi dejojusi visu bērnību un skolas laiku; kad redzi, ka ķermeņa kustība un mūzika tavu ģimeni caurvij joprojām, tad pienāk brīdis, kad saproti, ka no sevis neaizbēgsi- ir jādara kas tāds, kas sniedz patiesu piepildījumu.

Kāpēc es nolēmu kļūt par jogas skolotāju?

Šādu lēmumu pieņēmu vienā dienā- vienā acumirklī. Pēc kādas jogas nodarbības apjautu, ka tā brīža maģisko sajūtu vēlos ienest savā dzīvē. Šis lēmums bija nepiepildīto sapņu, sajūtu un emociju sinerģijas rezultāts.

„Praktizēt jogu” man nozīmē būt tādai, kāda patiesībā esmu. Darīt to, ko neviens un nekas nevar man atņemt.

 Mana mīļākā mantra vai afirmācija ir pavisam vienkārša “Om Shanti Shanti Shanti”- lai miers visapkārt, mūsu prātos un sirdīs.

Mana īpašā jogas poza…Nav tādas īpašas jogas pozas. Galvenais, lai asanu prakses laikā, tās plūstoši pariet no vienas otrā un lai pārejas sinhronizējas ar ieelpu un izelpu.

Grāmata, kas noteikti jāizlasa ikvienam jogotājam…Nebūšu oriģināla. Iesaku ikvienam izlasīt Patandžali “Jogas sūtras”. Šajā grāmatā paskaidrots, kas patiesībā ir joga. Manuprāt, daudzi to nezina vai arī sākuši aizmirst, jo joga nav tikai pozas un asanas, ko izpildam- tas ir daudz kas vairāk. Dažkārt man jautā: “Vai tu nodarbojies ar jogu katru dienu?” Droši varu atbildēt: “Jā. Asanas gan es nepildu katru dienu, bet daļu no astoņām Patandžali nosauktajām jogas pakāpēm gan mēģinu ievērot. Ne vienmēr tas izdodas, bet kā jau zinām- kļūdīties ir cilvēcīgi”.

 Spilgtākās jogas atmiņas…Ir bijuši vairāki spilgti mirkļi. Par nozīmīgākajiem var izlasīt atbildē uz 10.jautājumu.

 Ja man būtu tikai 1 vēlēšanās – tā būtu “Om Shanti Shanti Shanti”- lai miers pārņem pasauli un ikvienu no mums.

 Laimīgākā diena manā mūžā… Manā dzīvē ir bijušas, ir un būs vēl daudzas laimīgas dienas. Šoreiz izcelšu divas- tā diena, tas acumirklis, kad nolēmu kļūt par jogas skolotāju, un tā diena, tas rīts, kad pamodos un sapratu, ka esmu pieņēmusi lēmumu mainīt savu dzīvi. Abus šos brīžus joprojām atceros ļoti spilgti.

Kristine Somere
Kristine Somere
Portāla Slow Life dibinātāja. Sertificēta Tibetas Jogas un Yin Yogas skolotāja, kas aizraujas ar dažādiem jogas veidiem, Tibetas Budismu , veselīgu dzīvesveidu un uzturu. Latvijas Jogas Biedrības valdes locekle. Dzīvojusi un mācījusies Londonā, Indijā, Nepālā, ASV un citās pasaules valstīs.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

TheYogaShop. //]]>