a&F
Slow Life tiekas ar Pure Yoga Chesire studijas dibinātājiem Endrjū Vrenu un Frančesku Giusti
29/10/2015
12002199_116340722054428_1486254296734771706_n
Kā kļūt par svaigēdāju
30/10/2015

Jogas skolotājs tuvplānā – Agnese Guļāne

1-15464419649_181b36de20_o

Vārds Uzvārds:  AGNESE GUĻĀNE

Kādu jogas veidu pasniedz: Kundalinī Joga

Kurā pilsētā pasniedz: Rīga, Tukums

1. Mana pirmā jogas nodarbība bija….

2008.gadā, kad pamēģināju jogas nodarbības pie dažādiem jogas skolotājiem un dažādu veidu jogu, bet tā pa īstam manī dziļi “atbalsojās” (un noskanēja fatālais “dzin!”) Kundalinī jogas nodarbībā pie Ievas Salmiņas “Daya jogā”.

2. Mana pirmā motivācija jeb pamudinājums jogas praksei bija interesantie nostāsti no draudzenēm, kuras ar jogu nodarbojās ilgstoši. Tad nāca ziņa, ka mums pieteicies bēbis, un tajā laikā man šķita, ka viena no pašsaprotamām grūtniecības laika sastāvdaļām ir jogas nodarbības. Kad sāku praktizēt Kundalinī jogu, lai gan biju ļoti skeptiska, uzmanīga un bailīga, piedzīvoju patiesas laimes sajūtu, tādēļ vēlējos to atkal un atkal atkārtot, un praksei nodevos ļoti nopietni. Tik dziļu harmoniju un laimes sajūtu man nebija izdevies līdz šim piedzīvot.

3.Kāpēc es nolēmu kļūt par jogas skolotāju?

Tas notika pamazām un likumsakarīgi. Mani skolotāji teica: “māci, māci, māci!”, vīrs teica to pašu. Jā, es esmu skolotāja, jo man ir to apliecinoši sertifikāti, bet sirdī es tā nejūtos. Es praktizēju jogu, tas ir mans ceļš. Es vienkārši dalos un arvien atkal un atkal pāriecinos, ka vienmēr atrodas kāds, kuram šī mana dalīšanās ir vajadzīga un svarīga. Dodot savu pieredzi un zināšanas tālāk, esmu iemācījusies lietas, ko nevar “iemācīties”, un par šīm atklāsmēm un sajūtām, esmu ļoti pateicīga saviem jogas domubiedriem, klientiem vai kā šos gara radiniekus varētu nosaukt. Pasniedzot jogu, es priecājos par Dieva dotajām dāvanām jeb talantiem, kuri līdz šim dzīvē man bija tikai traucējuši, bet nu tās izrādās manas priekšrocības.

4. „Praktizēt jogu” man nozīmē jutīgi, moži un asredzīgi pieņemt visu, kas ir.

5. Mana mīļākā mantra vai afirmācija ir tā, kas katrā mirklī ir aktuāla un ir saskaņā ar to, kas ir.

6. Mana īpašā jogas poza…(poza ar kuru ir īpaša pieredze, atmiņas utt.) tās mainās līdz ar mani un laiku. Bija laiki, kad es ļoti regulāri veicu tikai krijas, katru dienu citu. Bija laiki, kad tikai skandēju mantras, tad bija laiki, kad pievērsos pranajamām, savukārt meditācija ir neatņemama manas dzīves sastāvdaļa gandrīz bez izņēmumiem jau no pašiem pirmssākumiem.

7.Grāmata, kas noteikti jāizlasa ikvienam jogotājam. Es kā grāmatu tārps vienmēr uz šo jautājumu atbildu: “nelasiet grāmatas!”. Praktizējiet, izbaudiet, piedzīvojiet! Ieklausieties savā sirdī, sekojiet savai sirdsbalsij, piepildiet savus sapņus, mīliet sevi un savus tuvākos, bet nelasiet grāmatas par jogu.

8. Spilgtākās jogas atmiņas ir saistītas ar to, kā es satiku savu jogas terapijas skolotāju un kā pabeidzu šīs mācības. Tas bija brīnums brīnuma galā, kad PATIEŠĀM absolūti neiespējamas lietas notiek, kad Tavas pazemīgākās lūgšanas tiek uzklausītas un izpildītas tieši tajā pašā mirklī… es atvainojos par klišeju, bet tas process patiešām bija tāds, ka likās, ka visa pasaule ir sadevusies rokās, lai es varētu izmācīties par jogas terapeitu. Es ļoti ceru, ka spēšu tai ar savām zināšanām jebkad atmaksāt.

9. Ja man būtu tikai 1 vēlēšanās, tā būtu – dzīvot ar humora izjūtu un neņemt neko pārāk nopietni, jo īpaši sevi!

10. Laimīgākā diena manā mūžā ir mana piedzimšanas diena.

Foto no Agneses Guļānes personiskā arhīva.

Kristine Somere
Kristine Somere
Portāla Slow Life dibinātāja. Sertificēta Tibetas Jogas un Yin Yogas skolotāja, kas aizraujas ar dažādiem jogas veidiem, Tibetas Budismu , veselīgu dzīvesveidu un uzturu. Latvijas Jogas Biedrības valdes locekle. Dzīvojusi un mācījusies Londonā, Indijā, Nepālā, ASV un citās pasaules valstīs.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

TheYogaShop. //]]>