unnamed (1)
Lassi ar kurkumu, ingveru, citronu un medu
12/11/2015
black_cat_2_hd_widescreen_wallpapers_10
Piektdiena, 13.datums – no kā šodien ir vērts baidīties!
13/11/2015

Jogas skolotājs tuvplānā – Anna Makarova

12248780_694613830639274_22592332_n

Vārds Uzvārds: ANNA MAKAROVA

Vecums: 26

Dzīvesvieta/ vieta, kur pasniedz jogu: Dzīvoju Jūrmalā, pasniedzu Rīgā un Jūrmalā.

Cik ilgi praktizē jogu: Kopumā praktizēju jogu 8 gadus, bet ne visus 8 gadus tas ir bijis vienlīdz regulāri.

Kādu jogas veidu/s pasniedz: Aštanga

Mana pirmā jogas nodarbība bija sen, tapēc neatcerēšos, kāda stila joga tā bija. Atceros gan to, ka tas bija Londonā, jo tajā brīdī es tur dzīvoju un atceros to, ka man īsti nepatika, it sevišķi suņa poza ar galvu uz leju man likās nepatīkama poza. Pēc tās reizes kādu laiku uz jogas nodarbībām negāju, bet pamazām pamazām atsāku un lēnā garā man joga sāka iepatikties.

Mana pirmā motivācija jeb pamudinājums jogas praksei bija tās augošā popularitāte un runas par to, cik joga ir veselīga gan ķermenim, gan prātam. Kad es sāku regulāri ar to nodarboties, es sapratu, cik ļoti man tas patīk un ka sajūtas pēc jogas nodarbībām, gan fiziski, gan garīgi ir neaprakstāmi labas. Gan ķermenis, gan prāts nokļūst tādā priecīgā miera stāvoklī.

Kāpēc es nolēmu kļūt par jogas skolotāju? Kad es gāju uz jogas nodarbībām, man skolotāji sāka teikt, lai es eju mācos par jogas skolotāju, jo kad es praktizēju jogu man tas sanākot ļoti dabīgi un viegli, un mana fiziskā sagatavotība arī bija augstā līmenī. Sākumā man pat prātā nenāca mācīties par skolotāju, jo mans dzīves plāns bija pavisam savādāks. Mācījos biznesu un politisko ekonomiku un strādāju bankā, bet tad es sapratu, ka tas it nemaz nav tas, kas man interesē. Biju Zanzibārā/ Tanzānijā brīvprātīgajā darbā, no rīta gāju praktizēt jogu pludmalē un man pieskrēja klāt bērni un sāka sekot līdzi manām kustībām. Un tad es viņiem arī palīdzēju, ja kāda poza nesanāca. Šī arī bija tā dien,a kad nolēmu būt par jogas skolotāju.

„Praktizēt jogu” man nozīmē pozitīvas emocijas un pozitīva enerģija visai dienai.

Mana mīļākā mantra vai afirmācija ir.. Man tādas nav.

Mana īpašā jogas poza…Pēdējā laikā man ļoti patīk praktizēt dažādus pranajamas vingrinājumus. Dzīvijot Jūrmalā, bieži vien aizeju uz pludmali vai mežu paelpot, un tiešām jūtu, cik ļoti tas attīra organismu, palīdz koncentrēties un nomierina prātu. Cenšos vienmēr uzsākt arī savas jogas nodarbības ar kādu pranajamas vingrinājumu.

Grāmata, kas noteikti jāizlasa ikvienam jogotājam… Tas ir atkarīgs no katra individuāli. Kad tu sāc praktizēt un tev rodas interese par kaut ko konkrēti, tad par to arī ir jālasa tajā brīdī.

Spilgtākās jogas atmiņas… Vislabākās atmiņas man ir no Zanzibāras, kad es gāju katru rītu uz pludmali jogot saullēktā. Tas bija neticami skaisti, un tas arī ir tas laiks, kad beidzot sapratu, ko es savā dzīvē vēlos darīt- būt par jogas skolotāju!

Ja man būtu tikai 1 vēlēšanās – tā būtu… Vēlos, lai būtu vairāk priecīgu un pozitīvu cilvēku.

Laimīgākā diena manā mūžā… Nevaru izvēlēties no manām daudzajām laimīgajām dienām!!!!

Foto no personiskā arhīva.

Kristine Somere
Kristine Somere
Portāla Slow Life dibinātāja. Sertificēta Tibetas Jogas un Yin Yogas skolotāja, kas aizraujas ar dažādiem jogas veidiem, Tibetas Budismu , veselīgu dzīvesveidu un uzturu. Latvijas Jogas Biedrības valdes locekle. Dzīvojusi un mācījusies Londonā, Indijā, Nepālā, ASV un citās pasaules valstīs.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

TheYogaShop. //]]>