90d03fc5ab177f876db613703c6b97e3
Nepālas gudro padomi lamīgai un veiksmīgai dzīvei
09/11/2015
motivational_3-wallpaper-1366x768
7. garīgie veiksmes likumi – 4. MINIMĀLAS PIEPŪLES LIKUMS
10/11/2015

Jogas skolotājs tuvplānā – Evija Branta

12207682_1922839987940570_1841185464_n

Vārds Uzvārds: EVIJA BRANTA

Dzīvesvieta/ vieta, kur pasniedz jogu: Liepājā regulārās nodarbības, lekcijas un seminārus arī citur Latvijā

Cik ilgi praktizē jogu: Praktizēju 8 gadus

Kādu jogas veidu/s pasniedz: Kundalini jogu un gonga relaksāciju

  1. Mana pirmā jogas nodarbība bija saudzīgā hathas jogas nodarbība. Tai laikā sāka uzlaboties mana veselība un man bija nepieciešamas vieglas fiziskas aktivitātes un šīs nodarbības man bija  piemērotas. Kundalini jogas pirmā nodarbība man ir labi palikusi atmiņā, jo tā bija kā liels piedzīvojums tai laikā.  Aizgāju uz iepazīšanās nodarbību, lai arī man nebija nekādas informācijas par šīs jogas veidu, tādēļ, ka tā bija otrā nodarbība Latvijā. Iepriekš nebiju skaitījusi mantras ,un daži vingrinājumi man šķita neiedomājami grūti. Nodarbības laikā domāju, tas nav man. Bet viss mainījās pēc nodarbības, kad noskaņojums bija tik labs un jutos spēka pilna, laimīga un enerģiska! Mans lēmums bija – tas tomēr ir domāts man.
  2. Mana pirmā motivācija jeb pamudinājums jogas praksei bija sevis meklējumi un  veselības uzlabošana, kā arī dažādi jautājumi par pasaules kārtību un attiecībām.
  3. Kāpēc es nolēmu kļūt par jogas skolotāju? Sākot mācības nebija apzināts lēmums kļūt par skolotāju, mācību laikā bija cilvēki, kam vienkārši pamācīju un devu informāciju par to, ko es apguvu un tos, kas bija derīgs man. Es sapratu, ka man patīk  arī pasniegt jogu un šis bija veids kā cilvēkiem palīdzēt. Tādēļ pieņēmu lēmumu uzreiz pēc mācībām pasniegt, kas praktiski pārvērtās man par darbu.
  1. „Praktizēt jogu” man nozīmē dzīvot ar jogu. Joga ir dzīvesveids fiziskajā un mentālajā plānā. Joga maina gan fizisko ķermeni, gan prātu, attieksmi un uztveri.
  2. Mana mīļākā mantra vai afirmācija ir. Vienas mīļākās mantras man nav, bet šajā brīdī man pati tuvākā ir SAT NAM – patiesība ir mana identitāte. Jeb vienkārši ES ESMU.
  3. Mana īpašā jogas poza… Šo pozu nevarētu nosaukt par īpašu, bet vienu no mīļākajām un tā ir tauriņa poza, kurā  tiek atbrīvots iegurnis. Parasti vingrojumus tikai parādu, kad vadu nodarbības, bet šo vienmēr automātiski vingroju līdzi. Ķermenim ļoti patīk.
  4. Grāmata, kas noteikti jāizlasa ikvienam jogotājam. Uz šo jautājumu man grūti atbildēt, jo es nezinu, kas derētu ikvienam jogotājam. Ja mācās kundalini jogu, tad noteikti tā  ir mācību grāmata.
  5. Spilgtākās jogas atmiņas. Labas atmiņas ir daudz. Gan no mācībām, gan no dažādiem semināriem un to, kā mēs jogojam kopā ar kolēģiem. Ļoti paliek atmiņā pašas vadītās nodarbības, kur neiztikt arī bez dažādiem kurioziem un pārdomām.
  6. Ja man būtu tikai 1 vēlēšanās – tā būtu. Šeit es varētu minēt sava vīra afirmāciju, kura man liekas kā pilnīgs novēlējums.

“Lai visas dzīvās būtnes ir brīvas no ciešanām un ciešanu iemesliem.

Lai tās ir laimīgas, veiksmīgas, bagātas un veselas.

Lai tās ciena un tās mīl.

Lai tām ir Visuma spēks, spējas un enerģija.

Lai tām ir Dievišķa gudrība un mīlestība.

Un lai tās sasniedz pilnīgu apskaidrību, visu dzīvo būtņu labā Āmen.”

(Juris Brants)

  1. Laimīgākā diena manā mūžā…ir šodiena, jo šis ir tas vienīgais mirklis, kurā varu izjust pilnīgu laimi. Labas sajūtas var radīt atmiņas ar kādiem notikumiem, kuri tiek vērtēti kā ļoti pozitīvi. Pēdējais mans lielais notikums bija laulības, bet sekas šim lēmumam un notikumam es izjūtu katru dienu un tas man sniedz piepildīju,  un laimi ikdienā. Manas dienas ir piepildītas ar darbu, kurš man patīk, ar cilvēkiem, kas man iedvesmo un atbalsta, ar vidi- kura lielākoties ir tuvāk dabai, tīra un spēku dodoša. Šīs mazās laimītes apzinoties un pateicoties ik dienu par tām veido tādu kā lielu laimi,  un prieka pilnu dzīvi.

Foto no personiskā arhīva.

Kristine Somere
Kristine Somere
Portāla Slow Life dibinātāja. Sertificēta Tibetas Jogas un Yin Yogas skolotāja, kas aizraujas ar dažādiem jogas veidiem, Tibetas Budismu , veselīgu dzīvesveidu un uzturu. Latvijas Jogas Biedrības valdes locekle. Dzīvojusi un mācījusies Londonā, Indijā, Nepālā, ASV un citās pasaules valstīs.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

TheYogaShop. //]]>