11
Korekcija āsanās: KO DRĪKST UN KO NEDRĪKST DARĪT
19/04/2017
pexels-photo-337090
Kā sameklēt mīlestību – gan attiecībās, gan pašam sevī .
30/04/2017

Kā palielināt ķermeņa lokanību ar jogas palīdzību?

111

Jogas skolotājs ar vairāk nekā 15 gadu pieredzi jogā, Aleksejs Sokolovskis dalās ar pārbaudītiem paņēmieniem, kā uzlabot lokanību jogā.

  1. Vecmāmiņas recepte. Dzert uz nakti pienu ar kurkumu. Ir novērots, ka tas ievērojami palielina lokanību. Protams, ne vienas nakts laikā, bet jau pēc mēneša sajutīsiet izmaiņas. Piens ir jāsilda, līdz tas sāk vārīties, jāpievieno kurkuma (un citas garšvielas) un jāatdzesē līdz dzeršanas temperatūrai. Nevajag dzert ne pilnīgi karstu, ne aukstu pienu, jo tas ir kaitīgi veselībai. Ja jūsu organisms labi panes pienu, to var dzert arī no rītiem, tad pienam var pievienot arī nedaudz safrāna.
  2. Jogiskā pieeja”. Pievērsiet uzmanību, kuras āsanas jums nepadodas tieši lokanības trūkuma dēļ. Praktizējiet šīs pozas ik dienu (ja ir laiks, pat 2 reizes dienā) ne mazāk kā 3 minūtes vienā piegājienā, taču dariet to maksimāli atslābinātā režīmā, nesasprindzinot muskuļus. Problēmzonas ir jāatslābina, nevis jāsasprindzina, citādi jūs vēl vairāk nostiprināsiet jau esošos muskuļu blokus un praksi pavadīs sāpīgas sajūtas. Pēc izejas no pozas var attiecīgo zonu arī izmasēt (vienmēr masējiet muskuli, nevis saites, kaulus vai mugurkaula skriemeli). Tādā veidā var veikt vairākus piegājienus: āsana –pašmasāža, āsana –pašmasāža. Daži praktizētāji tādā veidā iegūst vērā ņemamu attīstību savā āsanu praksē daudz īsākā laika posmā. Piemēram, Maskavas Jogas Skolas pasniedzējs Jevgēnijs Sedihs apgalvo, ka ar šādu metodi apsēdies špagatā (Hanumanāsanā) 2-3 stundu laikā! Augstākminētais neatceļ nepieciešamību apgūt pozu tehniski un pakāpeniski.
  3. Askētiskā pieeja”. Ir zināms, ka badošanās var strauji palielināt ķermeņa lokanību. Tas notiek vairāku iemeslu dēļ, to starp (ja procedūru veic pareizi) notiek ķermeņa atbrīvošanās no toksīniem. Klasiskā joga nerekomendē praktiķiem badoties (Patandžali „Jogas sutrās” to tieši uzsver!), jo tiek uzskatīts un pieņemts, ka jogi lieto vien tīru un no šlakām brīvu ēdienu, nekādu „gardumiņu” vai „olivjē” ar radiniekiem vecā gada vakarā. Mūsdienu apstākļos tas reti kuram ir pa spēkam, pat visaizrautīgākam skolniekam.  Tāpēc var tikt izmantota īsa un maiga badošanās (atvieglota diēta). Daudzi jogi dabiski pāriet uz šādu režīmu: 6 dienas nedēļā ēd un vienu dienu gavē (svētdien vai pirmdien). Protams, šajā dienā ir atļauts lietot tīru dzeramo ūdeni. Vairāk par 5 l dienā tāpat neizdzersiet, tāpēc var lietot arī minerālūdeni, bet bez gāzes, protams. Ja šāds režīms ir par grūtu, ēd 1 veida augļus visu dienu, parasti tos, kam sezona, piemēram, ābolus vai jebko ko varat dabūt no bio plaukta. „Plastmasas” augļi no lielveikala neskaitās. Ja arī tas ir par grūtu, tad rīko dārzeņu dienas, kad ēd tikai dārzeņus- svaigus vai tvaicētus. Īpaši vērtīgi ir dārzeni, kas gatavoti uz grila (pretēji bārbekju gaļai) vai ar tvaiku gatavoti. Mazāk diētiski, taču ne mazāk bagāti ar vitamīniem, ir uz wok pannas apcepti dārzeņi. Vārītos dārzeņos ir maz vērtīgo vielu, taču „dārzeņu dienā” var lietot arī tādus, tie palīdzēs radīt sāta sajūtu un attīrīt zarnas. Jau nākamajā dienā pēc gavēšanas pamanīsiet ievērojamas pārmaiņas. Es kādreiz darīju tā 3 dienas pēc  kārtas un lokanība ievērojami palielinājās. Atcerieties, ka īslaicīga gavēšana nav veids kā zaudēt svaru!
  4. Zaļā recepte”. Lietojiet uzturā vairāk svaigus zaļumus -salātos, pie citiem ēdieniem vai pievienojot dārzeņu smūtijiem. Īsti nezinu kā tas strādā ķīmiski, taču arī tas palīdz uzlabot lokanību. Īpaši aktuāli tas ir pavasarī un vasarā, kad tirgū ir tik daudz dabīgo zaļumu.
  5. Ceļš „Viss ir galvā”. Ir zināms, ka nepietiekama ķermeņa lokanība ir hroniski bloki mentālā līmenī. Precīzāk, ja stresa līmenis ir liels, ķermenis nebūs lokans. Un otrādi – noņemot muskuļu blokus, cilvēks var atbrīvoties arī emocionāli, tāpēc daudziem tik ļoti patīk iet uz masāžām. Lai atbrīvotos no mentāliem blokiem (pareizi būtu saukt tos par mentālajiem muskuļu blokiem), ir regulāri jāpraktizē joga nidra prakse. Šī mentālā prakse tikai stundas laikā efektīvi atslābinās visu ķermeni un atbrīvos no stresa. Ja jūs cītīgi nodarbojaties ar hatha jogu, tad Joga Nidra ir viens no efektīvākajiem veidiem kā samazināt muskuļu tonusu. Internetā ir pieejamas dažādas bezmaksas Joga Nidra programmas, kuras jūs varat ielādēt un izmantot, kad vien jums ir laiks.
  6. „Krievu pieeja”. Jā, kā jūs jau droši vien nojautāt, tā ir pirts. Mūsu senču pārbaudīta un pierādīta atveseļošanās metode. Ideālā variantā ir nevis vienkārši jāiet pirtī, bet jāatrod īsts pirtnieks un jāperas, balstoties uz zinātni, jo pirtnieka vadībā šī procedūra ir daudz efektīvāka. Par pirtošanās biežumu speciālistu viedoklis dalās. Es zinu profesionālus pirtniekus, kas peras 2 reizes nedēļā, taču ir ārsti, kas iesaka pērties ne biežāk kā 1-2 reizes mēnesī. Ievērojiet mērenību un ieklausieties savās sajūtās, neaizraujaties ar peldēšanos aukstā ūdenī pēc karstas pirts, jo tā nepavisam nestimulē muskuļu atslābināšanos.
  7. Radža jogas metode. Visaizrautīgākiem jogiem ir vēl cita metode – smalkāka. Jogas prakses laikā ar domu spēka palīdzību, metodiski atslābiniet „nevajadzīgos” muskuļus, tos, kuri nepiedalās āsanas noturēšanā. Ar domu spēku „noskanējiet” problemātiskos muskuļus  (tos, kas neizstiepjas vai nesaliecas kā vajag) un atslābiniet arī tos. Ar savu uzmanību izejiet cauri visam ķermenim, pakāpeniski samazinot tajā spriedzes līmeni.  Ja jums ir atstrādāta spēja koncentrēties (jūs regulāri meditējat), tad jums šī ir vispiemērotākā metode. Turklāt, ja jūs veicat pozu, kas palielina ķermeņa lokanību vai ekstremitāšu kustīgumu (tauriņa pozu vai kobras pozu), varat dot sev uzstādījumu, afirmāciju lokanības palielināšanā konkrētā ķermeņa zonā. Piemēram veicot tauriņa pozu var skaitīt šādu afirmāciju  – „Mana iegurņa lokanība uzlabojas ar katru dienu”, „Drīz mani ceļi pieskarsies grīdai” utt. Tas strādā, ir pārbaudīts! Metode ir smieklīgi vienkārša,  taču ļoti efektīva, un viss, kas ir vajadzīgs ir jūsu uzmanība un vēlme palielināt lokanību.

Avots: https://hanuman.ru/blog/yoga-dlya-nachinayushchikh/kak-uvelichit-gibkost-tela-s-pomoshchyu-yogi

Foto: facebook/Solar.Serfer/

Slow Life
Slow Life
Jogiska dzīvesveida žurnāls, kas raksta par jogu, uzturu, attiecībām un dzīvi caur citu prizmu. Lai iedvesmotu tevi apstādināt ikdienas skrējienu, elpot un dzīvot ar pilnu krūti un izbaudīt dzīvi šeit un tagad.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

TheYogaShop. //]]>