image
Fritata ar spinātiem un ķiršu tomātiņiem
10/04/2016
image
Zaļais vitamīnu kokteilis “Labrīt!!!”
14/04/2016

Kā sagaidīt pavasari veselai un ziedošai. Tibetas Medicīnas ārstes padomi

Woman relaxing outdoors looking happy and smiling

Pavasaris ir laiks, kad aktīvs ir koka elements. Mēs visi gaidām pavasari, dažādi gatavojamies, atjaunojam garderobi, mainām frizūru, vai uzsākam detoksa programmu, kuras pēdējo gadu laikā kļuvušas ļoti populāras.

Pavasaris ir īstais laiks, lai atjaunotos un veiktu dažādas attīrīšanās prakses.

Austrumu medicīnā, pavasarī aktivizējas koka elements, kas atbild par aknām cilvēka fiziskajā ķermenī. Aknas ir mūsu attīrīšanās sistēma, turklāt tai piemīt lieliskas atjaunošanās spējas.

Tibetas Medicīnā aknas simboliski dēvē par “vecāko karalieni, kurai garām nepaiesi”. Tas liecina par aknu lielo nozīmi un lomu līdzsvara nodrošināšanā mūsu organismā. Ir zināms, ka aknas parāda slimību simptomus tikai kritiskās situācijās, līdz tam jūs varat pat neko nemanīt.  Taču, lai no tā izvairītos, ir jāzina un jāievēro daži noteikumi.

  • Pavasarī, kad atmostas koka elements, centieties pēc iespējas vairāk laika pavadīt ārā, svaigā gaisā. Sajūtiet koku enerģiju un, ja iespējams, bieži pastaigājieties pa mežu.
  • Ja neesat veģetārietis, tad centieties vismaz 1-2 reizes nedēļā ievērot atslodzes dienas, kad nelietojat uzturā gaļu, piena produktus un olas. Īpaši svarīgi to ir ievērot cilvēkiem, kuriem mēdz būt problēmas ar aknām.
  • Priekšroku dodiet sautētai un uz dzīvas uguns pagatavotai  maltītei.
  • Izvairieties no asām garšvielām, sālījumiem un marinādēm.
  • No rīta dzeriet ūdeni ar safrānu. 3-5 safrāna lapiņas uz nakti aplejiet ar karstu ūdeni, un ļaujiet pa nakti ievilkties. No rīta šo ūdeni izdzeriet tukšā dūšā, un pēc 20-30 minūtēm varat brokastot. Safrāns labvēlīgi ietekmē aknu veselību, palīdz tām attīrīties un stimulē fosfolipīdu membrānas atjaunošanos aknu šūnās.
  • Vairāk dzeriet šķidrumu.
  • Lietojiet uzturā vieglas dārzeņu zupas.
  • Tiem, kuriem jau ir problēmas ar aknām vai žultpūsli, jādzer rūgto zālīšu novārījumi, piemēram, 1 krūzīte pieneņu tējas dienā.
  • Diena – tas ir laiks, kad žults ir aktīva, kad gremošanas uguns ir visstiprākā, tāpēc tajā laikā var lietot uzturā svaigus, neapstrādātus augļus un dārzeņus, tādējādi nedaudz līdzsvarojot žulti.
  • Ja jums jau ir problēmas ar aknām vai žultpūsli, tad nelietojiet asus, kā arī taukainus un ceptus ēdienus visu pavasari.
  • Tibetas Astroloģija saka, ka, ja jūs esat sieviete un jums ir 6, 14, 22, 3-, 38, 46, 54, 62, 70, 78, 87, 94 gadi, tas nozīmē, ka šogad jūsu aknās un žultpūslī uzkrājas visa dzīvības enerģija, tāpēc pret šiem orgāniem jābūt ļoti uzmanīgiem.
  • Ja esat vīrietis un jums ir 2, 10, 18, 26, 34, 42, 50, 58, 66, 74, 82, 90, 98 gadi, tad tieši šobrīd arī jums ir jāpievērš lielāka uzmanība šo divu orgānu veselībai.
  • Centieties pēc iespējas mazāk izjust naidu, pat atrodoties vissaspringtākajās situācijās, atrodiet iespēju izaugsmei un savas personības izmaiņām.
  • Meditējiet! Sāciet ar 5-10 minūtēm katru dienu. Sakoncentrējiet savu uzmanību uz elpošanu, skaitiet ieelpas vai vienkārši sekojiet ieelpas/ izelpas kustībai un virzībai savā degungalā.

Jūlija Jusipova ir Tibetas Medicīnas ārste, ar izglītību un ilggadēju pieredzi arī klasiskajā medicīnā. Jau daudzus gadus viņa praktizē gan Tibetas Medicīnu, gan Budisma meditāciju un citas garīgās prakses, lai ar savām zināšanām palīdzētu cilvēkiem būt veselākiem gan fiziski, gan garīgi. Jūlija dzīvo Maskavā, kur viņai ir sava privātprakse, taču ļoti bieži viņu var satikt arī Rīgā, ASV un citās valstīs.

Slow Life
Slow Life
Jogiska dzīvesveida žurnāls, kas raksta par jogu, uzturu, attiecībām un dzīvi caur citu prizmu. Lai iedvesmotu tevi apstādināt ikdienas skrējienu, elpot un dzīvot ar pilnu krūti un izbaudīt dzīvi šeit un tagad.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

TheYogaShop. //]]>