kidcatcow
10 minūšu jogas sekvence skolniekiem
19/03/2016
image
Kā pārlidot pāri okeānam ar diviem maziem bērniem
01/04/2016

Kāda ir smalkā robeža starp PAKĻAUŠANOS un kļūt par UPURI

face-960x970

Vēdiskajā tradīcijā, ko pārstāvu arī es, bieži tiek runāts par pakļaušanos un nodošanos apkārtējiem, tiem kalpojot un esot paklausīgam. Tas viss ir pareizi. Tikai interpretācija ir kaut kur pazudusi tulkojumā. Pakļauties un pazemīgi kalpot var tikai tādam, kas ir apgaismots guru – un tādu ir ļoti maz. Ar pārējiem cilvēkiem mums ir nepareizs priekšstats un mēs uztaisam sevi par upuri.
“Sievai vienmēr ir jāpiekrīt vīram”, “Padotajam ir jāpiekrīt priekšniekam” utt utt. Cilvēki tiek maldināti (tai skaitā arī es pati). Līdz kādu cilvēks pamostas kā upuris kas nespēj pieņemt pats savus lēmumus un darboties. Jo šie ieteikumi priekš mums nav jāuztver burtiski. Pastāv milzīga starpība starp piekrišanu otra viedoklim un upura lomu.
Cilvēkam – upurim – ar laiku attīstās tādas slimības kā zems asinsspiediens, anēmija, dažādas neirozes un pat veģetatīvā distonija. Cilvēkam – agresoram – augsts asinsspiediens, dažāda rakstura iekaisumi, angīna, pneimonija. Upuris klausās lekcijas, lasa rakstus – un domā, ka jā, es rīkojos ļoti pareizi ka pakļaujos un visam piekrītu, pazūd savs “ES” un pazūd jebkāda saprašana kas vajadzīgs cilvēkam pašam. Un anēmija paliek ar vien smagāka. Pieaugot upura lomai – lai līdzsvarotu dualitāti, pieaug arī agresora loma – un pieaug spiediens. Protams, šāds cilvēks lekcijas un upura pamācības uztver kā humoru un saka ka tās ir muļķības. Kur ir tā smalkā robeža ?
Cilvēks sastāv no sievišķā un vīrišķā – proporcijas mēdz būt mainīgas, tāpēc mēs runājam par sievišķīgākām sievietēm un vīrišķīgiem vīriešiem un otrādāk. Mūsos ir abas puses, jo sākotnēji viss bija viens. Nebija dualitātes, viss kosmoss sastāvēja no vienas vienotas vibrācijas. Un tad, vienā brīdī tas tika sadalīts – sievietē un vīrietī, labajā un sliktajā, mierā un karā un tā jo projām. Iņ un Jaņ. Ida un Pingala. Jebkurš kurš lasa šo rakstu, satur abas puses – arī sievišķīgā sievietē, kas ir neprātīgi sievišķīga ir vīrišķā daļa. Bez viņas tā būtu uz pusēm pārdalīta mašīna, kas pat nav spējīga uzsākt braukšanu.
Tad nu lūk – sievišķajā pirmsākumā ir ieliktas šīs īpašības – pakļaušanās un elastība, tas par ko runā Vēdas. BET – bet šajā sievišķumā ir vienmēr esoša dualitātes otra puse – vīrišķā – dinamiskā, tā kas dod spēku un enerģiju. Sievietei noliedzot šo pusi – un kļūstot absolūti manipulējamai un bīdāmai, pazūd spēks. Tieši tāpat notiek arī ar vīriešiem – tie noliedzot savu sievišķo pirmsākumu, un sakot ka kleitas un sprādzes ir pilnīgas muļķības, iznīcina sevī maigumu un spēju just mīlestību.
Kā atgūt harmoniju – sākotnēji ļoti kritiski jāpavēro kādās attiecībās Tu esi, un kas Tu esi tajās. Ja esi upuris – pārstāj tāds būt. Praksē saskaros gan ar upuriem, gan agresoriem. Un cik tipiski tieši šīs slimības atkārtojas, upuriem bloķēta pirmā un otrā čakra, nespēks un visas ar nerviem saistītās slimības – jo tiek noliegta sava vīrišķā puse. Tas mēdz būt arī tad, ja sieviete savā dzīvē nav sajutusi īstu vīrišķu piemēru no kā mācīties. Ir jābeidz sevi pazemot otra priekšā. Tas ir grūti – tas ir kā zīmogs uz pieres bieži vien. Tās ir mūsu domāšanas sekas, un diemžēl – tik vērtīgās vēdiskās zināšanas tiek bieži saprastas nepareizi. Tās tiek saprastas burtiski nemaz neiedziļinoties kas tiek stāstīts.
Sevis atrašana – lūk, šis ir atslēgas vārds. Atrast kas esi TU – kādi ir TAVI talanti, kādas spējas Tev ir. Iespējams Tu esi ļoti kreatīvs, vai spēj citus iedvesmot, varbūt Tev patīk runāties ar citiem, palīdzēt – atrodi savu spēku un attīsti to par savējo notikumu. Nekautrējies prasīt kādam ko Tu pazīsti – paprasi, kāds ir Tavs spēks ? Tu būsi izbrīnīta cik dažkārt tas viss ir vienkārši. Pārstāj sēdēt zem mucas vāka un analizēt savus mīnusus un nepilnvērtības. Un tikai tad, kad Tu būsi atradusi SEVI – 100% sevi pieņēmusi. Tieši tad var sākt meklēt garīgajā ceļā savas nepilnvērtības, tās analizēt un nodoties nožēlai. Un tad arī atnāks skolotājs, kas iemācīs iet ceļu kurā ir pilnīga pakļaušanās – sievišķā un vīrišķā saplūšana vienā. Dualitātes saplūšana, tajā stāvoklī un tikai tajā ir iespējams pilnībā pakļauties otram neierobežojot otru. Pieņemot otru. Līdz šim stāvoklim nonāk labi ja 1% no mūsu zemes iedzīvotājiem, tie kas cītīgi seko garīgām praksēm.
Dzīvot “vēdiski” nozīmē priecāties par dzīvi un būt pašam par sevi, uzturēt savu veselību. Nekļūt par kaut ko, ko saka kļūt, kā būtu ļoti pareizi un forši. Nekļūt forsēti pazemīgam, vai forsēti pieticīgam. Bieži cilvēks pat nav garīgi tam nobriedis. Tas ir viss mākslīgi un nenes augļus. Sākot meditēt, īpaši saņemot mantras vai veicot kādas apzinīgas garīgās prakses (kā joga), šī apziņas transformācija sāk notikt pati no sevis – cilvēks atgriežoties pie savas sākotnes dabiski sāk izturēties tieši tā, kā rakstīts grāmatās un lekcijās. Bet mākslīgi “kļūt labam” nav iespējams. Esiet dabiski un pieņemiet savu duālo dabu sevī un apkārtējos. Apzinīgi ejiet uz pārmaiņām – nesodot sevi, bet gan apzinīgi pētot kā notiek lietas un kāda ir lietu daba. Zināšanas ir dotas, lai mēs mācītos saprast, bet nevis lai akli sekotu norādījumiem. Cilvēka daba ir tāda, ka no zināšanām paņem mazāk kā 10% – un tikai 5% spēj realizēt praksē. Tieši tik, cik tā brīža apziņas stāvoklis ļauj. Pārstājiet būt tas, kas jūs neesat – veidosim šo pasauli labāku ar patiesiem un sevi apzinošiem cilvēkiem. Tieši apzinīgs cilvēks, kas ir pie sevis nespēs nodarīt sliktu ne sev, ne apkārtējai pasaulei.

Guna Vilka
Guna Vilka
Dr.Guna Vilka, ārste, lektore, sertificēta ājurvēdas uztura speciāliste, konsultē ājurvēdas medicīnā un uztura jautājumos, pasniedz jogas nodarbības, konsultē pārsvarā izmantojot jyotish - vēdiskās astroloģijas sistēmu kā instrumentu uz cilvēka psiholoģisko un dvēselisko stāvokli. Vairāk info: www.triguna.lv

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

TheYogaShop. //]]>