bilde
25 drošības noteikumi jogā
24/09/2016
image
Itāļu mākslinieks rada slavenu cilvēku lelles, lai iedvesmotu bērnus visā pasaulē
25/09/2016

Kāpēc jogiem sāp mugura jostas daļā?

13901431_960773907366818_1065754301001208049_n

Viena no izplatītākajām problēmām, ar kuru nākas saskarties strādājot ar cilvēkiem, ir sāpes mugurā, jostas daļā. Tā ir problēma, ar kuru sakaras lielākā daļa cilvēku, 55-90% ik gadu. Cilvēkiem, kas nodarbojas ar jogu, arī var sāpēt mugura. Lai vienkāršotu, es vēlētos aprakstīt parastas sāpes mugurā, kas var rasties pēc intensīvas prakses. Līdzīgas sāpes profesionālajā valodā sauc par nespecifiskām, tās neatbalsojas pēdās, nevajadzētu būt nejūtīgumam vai „skudriņu skriešanai”. Vispopulārākās sāpes, kas var rasties prakses laikā, ir sajūtamas noliecoties uz priekšu vai noliecoties atpakaļ. Vienā un otrā gadījumā sāpes rodas tad, kad tiek vai jau ir traumētas saites. Noliecienā uz priekšu praktizētājs var izstiept saites, atliecoties atpakaļ saite var tikt saspiesta starp mugurkaula skriemeļu izaugumiem. Abi šie scenāriji ir diezgan nepatīkami, jo tiek izjustas asas sāpes, un kā sekas, ierobežojumi dzīves aktivitātēs.

Pats galvenais šajā situācijā ir necelt paniku. Līdzīgi stāvokļi pāriet paši no sevis un nav nepieciešama nekāda specifiska terapija. Ja rodas līdzīgi simptomi ir nepieciešams ļaut traumētajai vieta atpūsties vismaz 3-4 dienas, pēc tam ar atsākt jogot. Prakses laikā varat izjust diskomfortu, taču sajūtām nevajadzētu būt asām un tām nevajadzētu palielināties pēc nodarbības.

Šīs problēmas sakne ir pārlieku liela slodze jeb nodarbinātība vienās locītavās un nepietiekama citās.  Forsēta prakse bieži vien noved pie tā, ka vieni vai citi audi tiek traumēti. Uzmanīga prakse palīdzes jums sasniegt vienmērīgu mugurkaula attīstību visos segmentos, tāpat kā plecu un iegurņa locītavās.

Georgijs Temičevs – ārstnieciskās fizkultūras un sporta medicīnas ārsts, ortopēds.  

http://yogajournal.ru/body/practice/yoga-therapy/pochemu-u-yogov-bolit-poyasnitsa/

Foto: Facebook

Slow Life
Slow Life
Jogiska dzīvesveida žurnāls, kas raksta par jogu, uzturu, attiecībām un dzīvi caur citu prizmu. Lai iedvesmotu tevi apstādināt ikdienas skrējienu, elpot un dzīvot ar pilnu krūti un izbaudīt dzīvi šeit un tagad.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

TheYogaShop. //]]>