The-No-Meat-Athlete-Cookbook
Matt Frazier and Stephanie Romine “No meat athlete cookbook”
26/11/2017
20170210_112652
Tu esi tas, ko tu ēd
03/12/2017

Kas ir Bhagavadgīta?

IMG_3114

700 Bhagavadgītas vārsmas, lai arī godātas un pētītas kā atsevišķs teksts, patiesībā ir “Mahābhārata” daļa. Mahābhārata ir garākā zināmā poēma, kas tiek aprakstīta kā “garākā jelkad uzrakstītā poēma”. Tā vēsta par Kurukšetras karu un Kauravu un Pāndavu prinču likteni.

Pēc neizsīkstošiem Kauravu uzbrukumiem un vajāšanas, cenšas atgūt sev pēc taisnības pienākošos karaļavalsti. Pēc 13 gadu prombūtbes izsūtījumā un neveiksmīgiem centieniem izlīgt mierpilnā ceļā, abas puses sastopas Kurukšetras kaujaslaukā. Šis ir karš, kuram japieliek punkts visām cīņām. Šeit sapulcējušies paši varenākie un ietekmīgākie karaļi visā pasaulē, lai iesaistītos kaujā. Ardžuna ir izslavēts kā varenākais un pats prasmīgākais karotājs. Viņam ir brīnišķīgi kaujas rati, kurus velk spēcīgi zirgi. Viņš apbruņojies ar izslavēto Gandivas loku un pilnu klāstu debesu ieroču, kas spēj iznīcināt jebkuru ienaidnieku. Taču pāri visam ar viņu ir apgaismota būtne – Krišna, kurš ieņēmis necilo Ardžunas kaujas ratu vadoņa vietu. Kad noskanējušas kara sākumu liecinošās tauru skaņas, Ardžuna lūdz Krišnu izvest ratus starp abām armijām. Tur viņš ierauga savu vectēvu, godājamo skolotāju, draugus un radiniekus, un pēkšņi diženais karotājs zaudē ciešo apņemšanos, un viņu pārņem līdzcietība pret saviem ienaidniekiem. Viņš sabrūk un vēršas pie Krišnas pēc palīdzības. Dialogs, kas norisinās starp viņiem, iezīmē pagriezienu ne tikai Ardžunas dzīvē, bet arī visas cilvēces eksistencē. Šajā svētīgajā mirklī pasaulei tiek atklātas senās Gītas zināšanas.

Bhagavadgīta ietver senus jogas principus un tehnikas, kas palīdz pacelties pāri mūsu negatīvajām īpašībām, kas, savukārt, noved mūs pie iekšēja miera. Gītas oriģinālā jēgpilnā prakse tika nodota pirms 5000 gadiem. Kamēr mūsdienu joga koncentrējas uz fiziskām ķermeņa pozīcijām, senie jogi zināja, ka ķermenis ir ierobežots un iesākumā pasniedza jogu kā instrumentu prāta nomierināšanai. Mēs nemitīgi esam domu pārņemti, satraukti un nomākti, jo identificējam sevi ar ierobežoto realitāti, kas piepildīta ar tikpat bezgalīgām vēlmēm. Bhagavadgītas skaistums slēpjas tajā, ka tā atklāj mums, kā rast iekšēju mieru, turpinot pildīt savus darba pienākumus un dzīvot dzīvi pasaulē, nepieķeroties tai. Mūsu prāts kļūst rāms un mierpilns, kad sākam pielietot Gītas jogas mācības. Tā ietver zināšanas par dvēseles mūžīgo dabu, cilvēka eksistences jēgu, mūsu darbības rezultātiem (karma) un visbeidzot apgaismību. Apmeklējot Gita Yogi lekciju, atklāj jogas tehnikas, kuras mūsdienu pasaulē bija nonākušas aizmirstībā. Ievadlekcija Bhagavadgītā ir obligāta ikvienam, kurš meklē dziļāku Jogas nozīmi.

Lai uzzinātu vairāk par Bhagavadgītu un tajā sniegtajām zināšanām, apmeklējiet “Gita Yogi” ievadlekciju par Bhagavadgītu. Lekciju vadīs Chidananda, kas ar savām runām par Bhagavadgītu un tās gudrību piemērošanu mūsdienu pasaules ikdienā uzstājies dažādās pasaules valstīs.

IMG_3115

Čidananda pavadījis pēdējo savu dzīves daļu, studējot Gītas mācības no Indijas Vēdiskajām tradīcijām. Guvis dziļas atziņas par tās slēpto nozīmi un pārlaicīgajām praksēm, kas īpaši aktuālas pasaulē, kurā šobrīd dzīvojam. Pirms kļūšanas par mūku, viņš strādājis vienā no pasaules lielākajām investīciju bankām, darbojoties kā veiksmīgs biznesmenis apvienošanas un pārņemšanas laukā.  Pateicoties savai pieredzei biznesa pasaulē, viņš prasmīgi spēj piemērot senās mācības darba videi, veidā, kas atsaucas uz ikvienu lekcijas dalībnieku.

Lai reģistrētos lekcijai, sekojiet saitei: https://www.facebook.com/events/393871104383073/

Slow Life
Slow Life
Jogiska dzīvesveida žurnāls, kas raksta par jogu, uzturu, attiecībām un dzīvi caur citu prizmu. Lai iedvesmotu tevi apstādināt ikdienas skrējienu, elpot un dzīvot ar pilnu krūti un izbaudīt dzīvi šeit un tagad.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

TheYogaShop. //]]>