1617019-1366x768-[DesktopNexus.com]
5 anatomiskas atšķirības starp vīrieša un sievietes ķermeni, kas jāzina katram jogotājam
17/10/2015
1-IMG_aa8d922d8bb28d455a604ed54d50e868
Vegāniskā griķu maize ar olīvām un saulē kaltētiem tomātiem
18/10/2015

Ķermenis ir augsne, no kuras mēs smeļamies spēku dzīvei…

girl_white_hair_and_dark_eyebrows-wallpaper-1366x768

Viss, ko Dievs ir radījis, miniatūrā eksistē cilvēkā. Cik svarīgs ir prāts un sirds, tikpat svarīgs ir ķermenis. Tā ir vide, augsne, no kuras mēs smeļam spēkus dzīvei. Ķermenis ir Dievišķs apģērbs, kas patstāvīgi atjaunojas. Ik pēc 7 gadiem ķermenis mainās. Šīs izmaiņas dēļ cilvēks jūtas vesels un spirgts. Pēc formas cilvēks ir konusveidīgs: augšā, plecos viņš ir platāks, bet lejā šaurāks. Tas norāda uz cilvēka nokāpšanu fiziskajā, materiālajā pasaulē.

Jo labāks, saprātīgāks un spēcīgāks ir cilvēks, jo veselīgāki un smalkāk veidoti ir viņa orgāni. To matērija ir smalkāka un kvalitatīvāka. Šādu cilvēku saucam par veselu un organizētu. Kā apģērbs atbilst cilvēka iekšējām īpašībām un kultūrai, tā cilvēka iekšējo orgānu uzbūve atbilst viņa organisma spēkiem.

Cilvēka orgānus ir radījuši noteikti tikumi, līdz ar to katra slimība kādā no orgāniem ietekmē tikumu, kas šo orgānu ir radījis. Vai zināt, cik būtņu cieš un dod savu dzīvību cilvēkam, lai uzturētu viņa ķermeni? Tādēļ jums nav tiesību domāt, ka tas, kas jums ir, pieder jums.

Katra orgāna kalpošana ir divējāda: ārēja un iekšēja, t.i. materiāla un garīga.

Patiesība savā vienkāršajā formā ir nepieciešama, lai atjaunotu organisma līdzsvaru: tā uztur kārtībā gremošanas sistēmu. Taisnībai ir jābūt sirdsapziņas pamatā, lai cilvēks būtu vesels. Taisnība uztur kārtībā sirds un plaušu darbību. Kad tās nav, rodas melanholija.

Normāli attīstīts cilvēks ir tas, kuram ir pareiza augstuma un platuma roku un kāju, galvas, rumpja un ekstremitāšu atbilstība. Augšējai cilvēka daļai, krūtīm ir jābūt platākai, bet krustiem un vēderam jābūt smalkiem.

Jo platākas ir cilvēka smadzenes, jo lielāka ir viņa izturība fiziskajā pasaulē. Smadzeņu platums atbilst sievietes gurnu platumam. Cilvēki ar platiem pleciem ir vīrieši neatkarīgi no tā, vai viņi ir vīrieši vai sievietes.  Sieviete ar platiem pleciem ir vairāk vīrietis nekā sieviete. Vīrietis ar platiem gurniem ir vairāk sieviete nekā vīrietis.

Fiziskajā, mentālajā, astrālajā un cēloņu ķermenī funkcionē šodienas cilvēka apziņa. Cilvēkam ir arī citi ķermeņi, bet tie ir statiskā stāvoklī. Ir atbilstība starp ķermeņa orgāniem un dažādiem smalkajiem ķermeņiem. Piemēram, smadzenes atbilst prāta ķermenim.  Veģetatīvā nervu sistēma vai kuņģa smadzenes atbilst garīgajam ķermenim. Aknas, liesa un kuņģis atbilst zemākajiem astrālā ķermeņa slāņiem. Ja aknās ir traucējumi – jūtas nefunkcionē pareizi, cilvēks ir drūms, neapmierināts. Ja aknas ir slimas –pavājinās arī atmiņa. Pēc tam radīsies neirastēnija, jo tieši aknas ietekmē nervu sistēmu. Ja traucēts kādas sistēmas orgāns, ietekmēsies arī pārējās sistēmas. Ja jūs nekontrolēsiet savas jūtas, tiks traucētas aknas, bet aknas dezorganizēs visu jūsu organismu.

Katram elementam cilvēka organismā ir noteikta vieta ,piemēram, skābekļa vieta ir cilvēka asinīs; slāpekļa vieta –smadzenēs, nervu sistēmā; ūdeņraža vieta –kuņģī, bet oglekļa vieta – kaulos.

Visi cilvēka orgāni atbilst viņa raksturam, viņa dvēselei. Kāda ir cilvēka dvēsele, tāds ir viss cilvēka ķermenis; kāds ir viņa prāts, tādas ir viņa acis; kāda ir viņa sirds, tādas ir viņa lūpas; kāds ir viņa deguns, tāda ir viņa inteliģence; kādas ir viņa kājas, tādi ir viņa tikumi.; kādas ir viņa rokas, tāds ir viņa taisnīgums.

Kuņģa sistēmas loms fiziskajā pasaulē ir uztura pārstrādē, garīgajā –kaislību un zemāko vēlēšanos noārdīšana un pārstrāde. Tās ir jāsasmalcina sīki un jāsūta uz augšu – sadedzināt sārtā. Fiziskajā pasaulē sirds un plaušas attīra asinis, bet garīgajā –tās ir plēšas un uguns, caur kurām jāiziet cilvēka vēlmēm, lai attīrītos tīrais no netīrā. Smadzeņu sistēma sūta noārdījumus dažādiem orgāniem par uzdevumiem, kuri tiem jāpilda. Garīgajā pasaulē smadzenes nosaka uzdevumus un vietu katrai cilvēka domai. Nejauciet kopā tīras un netīras domas. Doma ir saistīta ar vēlēšanos, vēlēšanās ar rīcību, bet rīcība ar sekām.

Katram orgānam, katrai sistēmai ir saistība ar cilvēka dzīvi. Kuņģis ir saistīts ar cilvēka fizisko dzīvi. Kad veicas cilvēka materiālie darbi, viņa kuņģis strādā labi. Kad darbos ir sajukums, tas atsaucas arī uz kuņģi. Turklāt zīmīgi, ka cilvēks var būt fiziski vesels, nebūdams spēcīgs. Tātad spēks nāk no citurienes. No kurienes? No plaušām. Spēcīgs ir tas cilvēks, kas elpo pareizi. Savukārt kuņģis gādā nepieciešamos materiālus, lai celtu, veidotu cilvēka ķermeni, fizisko cilvēku. Ceļot mājas, sākumā uzbūvē dažādas pagaidu celtnes, kurās liek dēļus, kaļķi utt. kuņģis līdzinās tieši šīm pagaidu noliktavām, kur glabājas celtniecības materiāli, kas vēlāk tiks sadalīti pa visu organismu.

Doma izpaužas caur smadzenēm, jūtas – caur veģetatīvo sistēmu, tā saucamo saules  mezglu. Griba izpaužas caur rokām un kājām.

Trīs faktori gādā par cilvēka iztiku. Pirmais faktors ir kuņģis. Tas gādā materiālo uzturu visam organismam. Otrs faktors ir plaušas, kas uzņem gaisu un attīta asinis. Trešais faktors ir smadzenes, kas sūta enerģiju pa visu ķermeni. Gremošanas sistēma atspoguļojas asinsrites sistēmā, asinsrite – elpošanas sistēmā, elpošanas sistēma – nervu sistēmā, bet tā atspoguļojas smadzenēs – vietā, kur atrodas domas. Smadzenes un nervu sistēma – tās nav vietas, kur domas tiek radītas, šeit domas tiek tikai uzņemtas un apstrādātas. Ir kāda augsta pasaule, kur domas tiek radītas un no turienes sūtītas mūsu pasaulē caur smadzenēm un nervu sistēmu, kas ir domas vadītāji.

Prāta princips ir saistīts ar smadzeņu un nervu sistēmu, kur galvenā loma ir cilvēka smadzenēm, nerviem un sajūtām. Sirds princips, jūtu spēks, ir saistīts ar elpošanas, asinsrites un gremošanas sistēmu. Cilvēka gribu nosaka visaugstākā viņa spēja – saprāts, sekas, kas izpaužas caur kustību sistēmu. Cilvēks ir saprātīgs tikai tad, kad zina kā izmantot savas ķermeņa daļas.

Avots: Pēteris Donavs, “Veselības Avoti”.

Foto: http://wallpaperswide.com/

Slow Life
Slow Life
Jogiska dzīvesveida žurnāls, kas raksta par jogu, uzturu, attiecībām un dzīvi caur citu prizmu. Lai iedvesmotu tevi apstādināt ikdienas skrējienu, elpot un dzīvot ar pilnu krūti un izbaudīt dzīvi šeit un tagad.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

TheYogaShop. //]]>