3d3caaab164cc8ad79aa541415ab55e0
Jogas sekvence ķermeņa un prāta attīrīšanai
18/05/2017
joga
15 lietas, kas notiek ar tevi, kad tu sāc nodarboties ar jogu
23/05/2017

Laura Miller. Raw. Vegan. Not Gross.

1-laura

Arī šī ir viena no pavārgrāmatām, kuru iegādājos Amerikā un jāsaka, ka to iegādāties motivēja nevis receptes, bet gan pašas Lauras dzīvesstāsts. Jau tikai lasot pirmās grāmatas lappuses, sapratu, ka grāmata ir lasīšanas vērta, jo tā bija interesanta, aizraujoša, pamācoša un jautra,  un tikai pēc tam pievērsos pašām receptēm. Šķiet Lauras dzīves stāsts ir tik pat vērtīgs kā receptes, ja ne pārāks…un tā dēļ vien ir vērts šo grāmatu izlasīt. Tā apstiprina arī manu personisko pieredzi – ēšana veselīgi, vegāniski utt. nebūt negarantē to, ka tu jutīsies labi un būsi vesels fiziski un mentāli.

Laura ir kļuvusi populāra visā pasaulē ne tikai ar to, ka gatavo vegāniskus, svaigēdāju ēdienus, bet arī ar savām interesantajām fofogrāfijām, kuras varētu raksurot kā “Klusā daba ar ēdienu”. Citreiz provokatīvas, citreiz smieklīgas, citreiz pilnīgi trakas, bet pavisam noteikti uzmanību piesaistošas ir šīs krāsainās fotogrāfijas. Starp citu, grāmatā ir doti arī padomi, kā pagatavot parūkas, kaklarotas, galvas rotas no augļiem un dārzeņiem! :)

1-laura1

Laura ir vegāne jau vairāk nekā desmit gadus un savu iespēju robežas viņa pieturas  arī pie svaigēdāju uztura.  Lai arī sākumā šķiet, ka vegānisms jau pats par sevi ir ekstremāls ēšanas veids, tad vegānisks un svaigs liekas kaut kas vēl „nereālāks”, taču, ja pieejām lietām radoši un izglītojamies, tad redzam, ka tas nav nekas traks.  Es pati ļoti mīlu visu svaigo, zaļo vegānisko, taču Latvijas ziemā pārtikt tikai no raw priekš manis ir daudz par grūtu, tāpēc es uzturā lietoju arī termiski apstrādātus produktus, taču katru gadu tuvojoties vasaras sezonai un siltajam laikam, es arvien vairāk mēģinu lietot uzturā svaigus produktus, lai gan zinu, ka manai Vātai (ajūrvēdas tips) tas nebūt nepatīk, un drošivien arī visi mani  draugi Tibetas Medicīnas ārsti šausmās nopūstos, ja es viņiem teiktu, ka mani interesē svaigēdāju uzturs, (Tibetas Medicīnā ļoti reti atbalsta svaigēdāju ēšanas principus), tāpēc līdzsvars it visā ir mana galvenā vadlīnija pie kuras cenšos pieturēties visās sezonās.

Pati Laura grāmatā raksta, ka cenšoties mainīt savus ēšanas paradumus, uzsvaru vajadzētu likt nevis uz to, ko mēs izņemam no ēdienkartes, bet gan uz to, ko jaunu mēs tajā pievienojam. Respektīvi, iekļaujam svaigēdāju/ vegānu vakariņas 1 reizi nedēļā savā ēdienkartē, vai sākam ar svaigām brokastīm, vai svaigēdāju našķiem, ko ņemam līdzi uz darbu. Tāpat ļoti svarīgi ir intuitīvi sajust, kā mēs jūtamies kad paēdam? Kāds ēdiens, kuri produkti dod mums enerģiju, bet kuri padara miegainus, uzvilktus, nervozus? Tajā brīdī, kad mēs spējam sajust to enerģētiskā līmenī, ne tikai zināt teorētiski, mēs spējam izvērtēt un izvēlēties tos produktus, kas mums ir visnepieciešamākie un noderīgākie.  Un jo agrāk mēs ar šīm zināšanām iepazīstamies, jo agrāk ķermenis to iemācās. Tāpēc ir ļoti svarīgi jau no bērnības ēdienu uztvert kā enerģijas avotu un izprast ēdiena ietekmi uz mūsu ķermeni un prātu.  Īpaši pusaudžu gados, kad apkārtējo komentāri vai piezīmes par mūsu ķermeni, var izprovocēt ēšanas traucējumus un emocionālas problēmas attiecībās ar savu ķermeni.

1-laura1

Laura par vēgāni kļuva vienā dienā, kad garlaicības vadīta izlasīja vecākās māsas, kura jau bija kļuvusi par vegāni,  grāmatu par vegānismu.  Iesākumā, koncentrējoties uz to, ko nedrīkst ēst un aizmirstot padomāt par to, kas būtu jāēd, lai vegānisms nenodarītu pāri veselībai, brokastu pārslas un sojas piens bija galvenais Lauras ēdiens, līdz brīdim, kad viņa saprata, ka dara visu ačgārni.  Šķiet, arī es esmu gājusi cauri līdzīgam periodam, kad pārtiku vien no zaļajiem kokteiļiem .   Vēlāk Laura sāka strādāt kafejnīcā par vienu no pavāriem, mācoties pagatavot picu mīklas un pēc pieskāriena noteikt steika gatavības pakāpi,  brīvajā laikā turpinot apgūt svaigēdāju pasauli.

1-laura

Vairāk kā 100 receptes šajā grāmatā (visas ir vegāniskas un lielākā daļa arī raw jeb svaigēdāju)  ir sagrupētas 7 nodaļās:

  1. Brokastis; Dažas no receptēm: pankūkas, plānās pankūkas bez gluteīna, šokolādes krēms ar lazdu riekstiem, ar greipfrūtu pildīti avokado, granola, zaļais kokteilis, ābolu, Indijas riekstu krēma un svaigo griķu kārtojums, kakao un svaigo griķu brokastu pārslas, organisma vidi sārminošs brokastu dzēriens,   mafini, un pat virtuļi ar šokolādes glazūru!!!!
  2. Līdzņemšanai; Man patika ātrā zupa, kas tikai jāaplej ar karstu ūdeni, kale čipsi, imunitātes bļoda, marinēti dārzeņi. Šajā nodaļā īpaši noderīga man bija padomi, kā padarīt ūdeni garšīgāku, lai motivētu sevi vairāk izdzert. Tā man ir viena no aktuālākajām lietām šobrīd.
  3. Salāti; Tomātu un granātābolu salāti, burkānu salāti ar magoņu sēkliņām un pistācijām, arbūza un avokado salāti, zaļā ābola un fenheļa salāti u.c.
  4. Darba dienu vakariņas; Vislabākā nodaļa visā grāmatā, ja neskaita desertus, protams, J Mani favorīti: Pildīti paprika ar valriekstu mērci,  valriekstu kotletes saulē kaltētu tomātu mērcē, puķkāpostu pica, aukstā avokado- ingvera zupa, arbūzu un mango gaspačo.
  5. Ēdiens ballītēm;
  6. „Die Alone” – īpašas receptes brīžiem, kad vajadzīgs uzmundrinājums un mierinājums, ko var sniegt tikai labs un īpašs ēdiens! J
  7. Saldumi; (No šīs nodaļas vienkārši ir jāpagatavo pilnīgi viss!!!! :)

Lauras Milleres mājas lapa: https://imlauramiller.com/

Youtube profils, kurā daudz video ar receptēm: https://www.youtube.com/user/rawvegannotgross

Foto: facebook.com/imlauramiller/

Kristine Somere
Kristine Somere
Portāla Slow Life dibinātāja. Sertificēta Tibetas Jogas un Yin Yogas skolotāja, kas aizraujas ar dažādiem jogas veidiem, Tibetas Budismu , veselīgu dzīvesveidu un uzturu. Latvijas Jogas Biedrības valdes locekle. Dzīvojusi un mācījusies Londonā, Indijā, Nepālā, ASV un citās pasaules valstīs.

1 Comment

  1. Annie lewis says:

    This blog is so interesting :)

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

TheYogaShop. //]]>