65394_2455653406190_470534696_n
Jogas Skolotājs tuvplānā – Karīna Kliesta
01/12/2015
12351172_10204651098949649_215513505_n
Jogas skolotājs tuvplānā – Ilvita Kļaviņa
04/12/2015

LIFORME jogas paklājs vieglākai pozu apguvei

11222577_931182826918325_8237061229803677651_n

Apgūt jogas pozu pareizu izpildi nav nemaz tik viegli, īpaši pašā sākumā, kad sekot līdzi instruktoram nodarbībā, un atcerēties ne vien āsanu nosaukumus, bet arī instrukcijas šķiet pilnīgi neiespējami.  Ja apmeklējam jogas nodarbības sertificēta instruktora vadībā, tad varam paļauties uz to, ka mūsu kļūdas pamanīs un izlabos, taču, ko darīt, ja nodarbojamies ar jogu mājās? Viens no lieliskākajiem palīgiem pareizai pozu apguvei ir LIFORME jogas paklājs, uz kura ir sazīmētas dažādas līnijas, kas palīdz nostāties pozā “pareizi.”

Liforme yoga ladiesProtams, runājot par jogu, lietot vārdus “pareizi” vai “nepareizi” nav īsti korekti, taču iesākumā šīs vadlīnijas ļoti palīdz, lai saprastu, kas attiecīgajā pozā tiek prasīts no ķermeņa. Jogas prakse ar laiku mainās, arī mūsu ķermenis mainās, taču atmiņa paliek. Ja mēs jau pašā sākumā apgūstam pozas “pareizi”, tad spējam iegūt maksimālu labumu no āsanām jeb fiziskajām jogas pozām.  Šis paklājiņš ir lielisks palīgs tiem, kam patīk nodarboties individuāli, kā arī tiem, kas vēlas uzlabot savas zināšanas par āsanu tehnisko izpildi.

Neatkarīgi no tā, kuru jogas veidu tu praktizē – Aštangu, Hathu, Ajengāra jogu vai jebkuru citu, šis paklājiņš palīdzēs tev to darīt efektīvāk. Vismaz tā apgalvo ražotāji.

Regulāri viesojoties jogas studijā Tallinnā, esmu ievērojusi, ka tās studijas paklājiņi gandrīz visi ir šādi līdzīgi apzīmēti, ar līnijām un svītrām, kas īpaši noderīgi ir jogas iesācējiem.

Liforme Yoga Mat

Liforme Yoga Mat

Unikāls un revolucionārs jogas paklājs, kas pielāgojas  katra praktizētāja spējām un vajadzībām. Tev vairāk nebūs jādomā par to, kur likt kāju, kur likt roku un vai esi “iestājies pozā pareizi.” Uz paklājiņa savilktās līnijas dod tev tieši tik daudz info, cik nepieciešams, lai tu spētu nostāties pozā. Revolucionārais materiāls, no kura izgatavs paklājs,  ir viens no labākajiem un stabilākajiem šobrīd tirgū pieejamajiem materiāliem – izturīga, dabīgās gumijas bāze, papildus iestrādāts mīksts slānis starp apakšējo un virsējo kārtu papildus komfortam.  Tas nodrošina ērtu, stabilu un drošu jogas praksi.

KĀ ŠO JOGAS PAKLĀJU LIETOT?

Šis paklājs ir kā karte, kas palīdz tev orientēties. Uz tā ir uzzīmētas līnijas, pēc kurām vadoties tu zināsi, kur novietot plauktas, rokas, pēdas gan stāvus pozās, gan apgrieztajās un citās pozās.  Turklāt brīžos, kad nevēlies sekot šīm instrukcijām, tu paklājiņu vari apgriezt uz otru pusi un jogot bez vadlīnijām.

KĀ TAS PALĪDZ?

  • Ķermenis jūtas daudz stabilāk un drošāk.
  • Tas palīdz tev izvairīties no traumām jogas laikā. Paši to neapzinoties, praktizējot jogu “nepareizi” jeb neievērojot noteiktas vadlīnijas, mēs varam nodarīt sev pāri.  Ar šo paklājiņu, mēs uzreiz redzam, vai esam nostājušies pozā pareizi un, ja nepieciešams, izlabot pieļautās kļūdas. Tev vairs nav jāpaļaujas tikai uz skolotāju un viņa zināšanām.
  • Ja tu līdz šim esi praktizējis bez šāda paklājiņa, tad sākumā tas var likties ļoti dīvaini. Būs grūti atslābt un būs nepieciešama liela koncentrācija. Mēs reti kad ievērojam sava ķermeņa kļūdas vai anomālijas jogas praksē,  taču šis paklājiņš ļaus tev ne tikai labāk iepazīt savu ķermeni, bet arī ieraudzīt kļudas tavā jogas praksē.

Downward Facing Dog

Warrior

Reverse Tabletop

Vairāk par paklājiņu uzzini ražotāja mājas lapā – http://liforme.com/

Kristine Somere
Kristine Somere
Portāla Slow Life dibinātāja. Sertificēta Tibetas Jogas un Yin Yogas skolotāja, kas aizraujas ar dažādiem jogas veidiem, Tibetas Budismu , veselīgu dzīvesveidu un uzturu. Latvijas Jogas Biedrības valdes locekle. Dzīvojusi un mācījusies Londonā, Indijā, Nepālā, ASV un citās pasaules valstīs.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

TheYogaShop. //]]>