spagatas
Hanumanāsana jeb špagats: 4 atšķirīgi izpildes veidi
23/05/2017
IMG_20170525_144039
Dārzeņu mini fritatas, vegāniskās
26/05/2017

Meža ķiploku humuss

IMG_20170524_142250

Ko dara cilvēks, kas tikko pēc ilgas gaidīšanas (gandrīz gadu) ir ticis pie jauna virtuves kombaina? Vispirms viņš, protams,  izmisīgi cenšas saprast, ko darīt ar visām tām sastāvdaļām un lietām, kas nāk līdzi un kad saprot kā tiek uzstādīts S formas asmens, viņš saprotams taisa humusu.  Ne tikai tāpēc, ka veikalā nopērkamais humuss nav ne nieka vērts, bet arī tāpēc, ka humusa pagatavošana ir saudzīgākais veids, kā izmēģināt virtuves kombaina spēku. Jo tas spēcīgāks, jo krēmīgāks un tumīgāks būs humuss. Nekas nav trakāks, kā humuss, kas nav kārtīgi samalts.

Patiesībā, kad sapratu, ka gatavošu humusu, nolēmu, ka jāizmēģina kāds līdz šim nezināms variants. Atšķīru pirmo pavārgrāmatu, kas trāpījās pa rokai un atradu tajā Sorrel Humuss (angliski) recepti. Wow, cik zaļš! Bija mana pirmā doma. (Mana versija nesanāca ne uz pusi tik zaļa).  Pēc tam sāku domāt, kas pie velna ir Sorrel? Pēc apraksta sapratu, ka tās ir kaut kādas zaļas lapiņas, bet tikai vārdnīca palīdzēja tikt skaidrībā, ka runa ir par skābenēm!!! Jā, jā, mūsu pašu labās skābenes. 😉 Ja jūs esat no tiem, kas gatavojot humusu, tam pievieno dubultu devu citronu sulas, tad jums pavisam noteikti garšos skābeņu humuss!  Diemžēl, manā pagalmā aug visādās zāles un nezāles, bet šorīt neatradu tajā skābenes, taču tā kā man ledusskapī bija dārzā auguši meža ķiploki, nolēmu riskēt un skābenes vienkārši aizstāt ar tiem. Gatavošanas gaitā receptē ieviesu vēl nelielas izmaiņas, un voila – rezultāts- zelta vērts! Ja esat ķiplociņa cienītāji, arī jums noteikti patiks šis zaļais humuss, kas lieliski garšos kopā ar dažādiem svaigiem dārzeņiem – gurķiem, puķkāpostu, burkānu, tomātu, papriku, utt., ar sautējumu, pie svaigas maizītes un pat plānajām pankūkām.  Tiklīdz tikšu pie skābenēm, noteikti izmēģināšu arī šo versiju.

 

IMG_20170524_142250 IMG_20170524_152253 IMG_20170524_152324 IMG_20170524_152415

SASTĀVDAĻAS:

  • 2 ķiploku daiviņas;
  • 1 ½ krūze vārītu turku zirņu;
  • ¼ krūzes tahini;
  • 2 ēdamkarotes svaigi spiestas citronu sulas;
  • 1 tk jūras sāls;
  • Malti melnie pipari
  • 1-3 ēdamkarotes auksta tīra ūdens;

PAGATAVOŠANA

  1. Vispirms liek virtuves kombainā ķiploku daiviņas un dažas reizes pulsē, kamēr tās ir sasmalcinātas.
  2. Pievieno pārējās sastāvdaļas un sākumā liek uz mazāko ātrumu. Pēc tam pakāpeniski palielina apgriezienu skaitu un maļ, kamēr tiek iegūta vienmērīgas konsistences masa. Ja šķiet, ka humuss ir par sausu, pakāpeniski, pa ēdamkarotei pievieno aukstu ūdeni vai labas kvalitātes olīveļļu. Tas padarīs humusu mīkstāku un veicinās vienmērīgu sasmalcināšanu un nodrošinās to, ka nepaliek nesamalti gabali.
  3. Kad esat ieguvuši vēlamo konsistenci, pagaršojiet humusu un, ja nepieciešams, pievienojiet vēl citronu sulu, sāli, melnos piparus.
  4. Kad garša jūs apmierina, lieciet humusu bļodā, pārlejiet pāri nedaudz olīveļļas, uzberiet pa virsu dažus veselus vārītus turku zirņus, sezama sēkliņas, šķipsniņu smalki sasmalcinātus meža ķiplokus.
  5. Ēdiet uzreiz, pārpalikumus uzglabājiet ledusskapī 3-4 dienas.

 

Kristine Somere
Kristine Somere
Portāla Slow Life dibinātāja. Sertificēta Tibetas Jogas un Yin Yogas skolotāja, kas aizraujas ar dažādiem jogas veidiem, Tibetas Budismu , veselīgu dzīvesveidu un uzturu. Latvijas Jogas Biedrības valdes locekle. Dzīvojusi un mācījusies Londonā, Indijā, Nepālā, ASV un citās pasaules valstīs.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

TheYogaShop. //]]>