titul
Katrīnas Budigas enerģizējošā jogas pozu sekvence
01/06/2017
IMG_20170603_093451
Šokolādes apelsīnu kūka
03/06/2017

Pēc-supošanas jogas sekvence supošanas iesācējiem

6

Supošana ir viens no labākajiem treniņiem visam ķermenim, jo tiek nodarbinātas visas galvenās muskuļu grupas. Tava mugura un rokas velk tevi uz priekšu pa ūdeni, kamēr centra muskuļu, lielie gūžas muskuļi un kājas līdzsvaro un palīdz noturēties stabili uz dēļa. Iesācējiem, kas vēl tikai apgūst supošanas tehniku, pēc tam muskuļi varbūt diezgan savilkti un sāpīgi, tāpēc ir svarīgi nedaudz parūpēties par tiem vēl pirms nokāpšanas no dēļa.

Šīs 6 pēc-supošanas pozas strādās kā pretkustība tam, ko tu darīji uz dēļa, lai virzītos uz priekšu un nenogāztos.  Izmanto šīs pozas, lai palēninātu savu sirds ritmu un izbaudītu maigo stiepšanos. Sānu pastiepšana palīdzēs arī atbrīvot centra sānu muskuļus, tupēšana uz pirkstgaliem atbrīvos no saspringuma pēdās (īpaši bieži tas novērojams iesācējiem, kas izmisīgi cenšas noturēt līdzsvaru uz dēļa) un ērgļa rokas atver plecus, lai veidotu pretkustību  ķermeņa savirzīšanai un saliekšanai nedaudz uz priekšu, kas notiek airēšanas laikā.

Praktizē šīs pozas uz sava dēļa svaigā gaisā uz ūdens, krastā vai mājās uz sava jogas paklājiņa, lai atjaunotos un ļautu ķermenim harmonizēties pēc slodzes.  Seko līdzi korektai pozu izpildei un attīsti izturību un spēku, lai būtu gatavs nākošai supošanai.

1

Sāc ar ŠAVĀSANU. Apgulies uz muguras, atbrīvo plecus un ļauj pēdām būt brīvām, nokrītot uz sāniem. Rokas noliec gar sāniem brīvi.  Paliec šajā pozā pāris mirkļus, lai atjaunotu saikni ar ūdeni zem sevis un ļauj elpai nomierināties un pagarināties. Veic dziļas ieelpas un izelpas. Paliec pāris minūtes šajā pozā, esi klātesošs un ieklausies elpā un ūdens skaņā.

2

PATEICĪBAS LŪGŠANA

Caur sāniem piecelies sēdus un savieno plaukstas kopā pie sirds. Paliec šajā pozā 3-5 dziļas ieelpas un izelpas, lai pateiktos dabai par dāvanām, ko tev tā sniedz. Par visu, kas tavā dzīvē nāk no dabas. Ja vēlies, vari skandēt mantru OM.

 3

SĀNU PASTIEPŠANA SĒDUS

Ar abām rokām stiepies uz augšu un pāri galvai uz labo pusi. Labo roku laid zemē uz dēļa. Ieelpā kreiso roku virzi augšup, pastiepies. Izelpā stiepies augšup un pa labi. Izmanto centra muskuļus, lai stabilizētos. Paliec šajā pozā 3 ieelpas, izelpas. Atkārto uz otru pusi.

4

KRŪŠKURVJA PAPLAŠINĀŠANA

Savieno plaukstu pirkstu kopā sev aiz muguras, ieelpā virzi plecus atpakaļ un lāpstiņas virzi kopā un uz leju. Izelpo. Ieelpā virzi krūtis uz priekšu, pretī saulei, atverot krūškurvi. Paliec šajā pozā 3-5 dziļas ieelpas, izelpas, tad atbrīvo rokas.

5

ĒRGĻA ROKAS

Pacel rokas augšup plecu augstumā, lai izveidotos T burta pozīcija un labo roku paslidini zem kreisās, sakrustojot, savienojot elkoņus, plaukstu locītavas un plaukstas. Paliec jebkurā pozīcijā, kurā jūties ērti – vari rokas virzīt uz augšu, uz eju, pa kreisi, pa labi, vai veikt apļa kustības. Paliec šajā pozā 3-5 elpas. Atbrīvo rokas un atkārto ar otru roku augšā.

6

TUPĒŠANA UZ PĒDĀM

Atbrīvo kājas un apsēdies uz ceļiem. Nolaid rokas lejā un apsēdies uz pirkstgaliem, pārliecinies, ka visi 10 pirksti pieskaras dēlim.  Ja šī poza ir pārāk neērta, tu vari turēt rokas sev priekšā uz dēļa, ķermeņa svaru pavirzot mazliet uz priekšu, lai atvieglotu slodzi. Citādi apsēdies uz papēžiem, ar katru ieelpu radot arvien vairāk telpas pēdās un katrā izelpā arvien vairāk atbrīvojoties no diskomforta. Paliec šajā pozā 5 elpas, atbrīvo un izkrati kājas un izapļo pēdas.

 Avots: https://www.yogajournal.com/practice/summer-time-beginner-sup-yoga-sequence#gid=ci020756ab000d2620&pid=christa-funk-instaclamfunk-models–gillian-gibree-in-emerald-gilliangibree-sup-sequence-11

Slow Life
Slow Life
Jogiska dzīvesveida žurnāls, kas raksta par jogu, uzturu, attiecībām un dzīvi caur citu prizmu. Lai iedvesmotu tevi apstādināt ikdienas skrējienu, elpot un dzīvot ar pilnu krūti un izbaudīt dzīvi šeit un tagad.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

TheYogaShop. //]]>