banans
5 izplatīti jautājumi par yin jogu
21/08/2017
pexels-photo-117450
Ēšanas noslēpumi fiziskās slodzes laikā no Ājūrvēdas pozīcijas
22/08/2017

Šavāsana: priekšrocības un izpildes tehnika

IMG_0410

Šavāsana jeb līķa poza tiek uzskatīta par vienu no sarežģītākajām pozām. Tā ir āsana, ar kuru noslēdzas jebkura jogas nodarbība. Tā ir nepieciešama ķermeņa un apziņas atjaunošanai pēc intensīvas fiziskās slodzes.  Daudzi dievina šo pozu, jo uzskata, ka tā ir ļoti vienkārša un patīkama. Patiesībā, ja cenšas izpildīt šavāsanu pēc visiem noteikumiem, var šķist, ka tā ir viena no sarežģītākajām āsanām.  Kā tas nāk? Mums taču ir nepieciešams tikai atritināt paklājiņu, apgulties, aizvērt acis un atslābināties?

Atslēgas vārds šeit ir „atslābināties”, bet lai atslābinātos ne vienmēr pietiek tikai apgulties. Tāpēc mēs pastāstīsim, kā pareizi veikt šo pozu, lai iegūtu dziļu relaksāciju un atslābināšanos.

Vispirms pārliecināsimies par to, ka Šavāsana patiešām pozitīvi iedarbojas uz cilvēka veselību, apskatot šīs pozas pozitīvās spējas.

 • Regulāra Šavāsanas prakse pēc nodarbībām palīdz ķermenim neuzkrāt spriedzi fiziskā līmenī un nebloķē prānu enerģētiskā līmenī.
 • Tā palīdz ātrāk atjaunoties pēc fiziskās slodzes, kas ir svarīgi tiem, kas vēlas sasniegt rezultātu darbā ar ķermeni un apziņu.
 • Šavasana palīdz cīņā ar stresu, augstu asinsspiedienu, aizkaitinājumu, spriedzi, bezmiegu un nemieru.
 • Šavāsana nostiprina pozitīvo āsanu efektu.
 • Šavāsana sagatavo dziļās meditācijas praksei.

ŠAVĀSANAS IZPILDES TEHNIKA

 1. Izvēlieties pareizu virsmu. Tai ir jābūt cietai, līdzena koka grīda, flīzes, asfalts – ir ideāls variants (protams, pa virsu ir jāizklāj jogas paklājiņš!)
 2. Sagatavojieties. Aizvāciet visus liekos priekšmetus: somas, apavus, pat jogas palīglīdzekļus, lai enerģētiski neaizkrāmētu telpu. Ja esat jogas nodarbībā, pacentieties negulēt ļoti tuvu blakus kaimiņam. Izlaidiet matus. Ja telpā ir auksts, uzsedziet pledu un uzvelciet zeķes, jaku.
 3. Apgulieties. Ja jums ir problēmas ar muguru, zem jostas vietas vai zem ceļgaliem novietojiet bolsteri vai sarullētu segu. Ļaujiet sev atslābināties. Iedomājieties, ka jūsu ķermenis izkūst, iztek pa grīdu. Rokas un kājas kļūst mīkstas un smagas.
 4. Atslābinieties. Ar iekšējo uzmanību noskanējiet ķermeni. Ja kaut kur jūtiet spriedzi, palieciet šajā vietā un pamēģiniet atbrīvoties no šī saspringuma. Neaizmirstiet atslābināt kaklu, zodu, seju, galvu.
 5. Saglabājiet tukšumu prātā. Ne par ko nedomājiet. Domas jūsu galvā parādīsies, necentieties ar tām cīnīties, pārdomāt tās, iedomājieties, ka tie ir mākoņi, kas plūst garām jūsu apziņai.
 6. Praktizējiet. Palieciet šajā pozā 5-10 vai pat 20 minūtes. Jo intensīvāka bija galvenā prakse, jo garākai jābūt šavāsanai. Pēc vieglas 30 minūšu prakse ar 5 minūšu šavāsanu būs gana.

Avots: http://yogajournal.ru/body/practice/forbeginners/preimushchestva-i-tekhnika-vypolneniya-shavasany/

Tulkoja: Slowlife

Foto: pinterest

 

Slow Life
Slow Life
Jogiska dzīvesveida žurnāls, kas raksta par jogu, uzturu, attiecībām un dzīvi caur citu prizmu. Lai iedvesmotu tevi apstādināt ikdienas skrējienu, elpot un dzīvot ar pilnu krūti un izbaudīt dzīvi šeit un tagad.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

//]]>