black-and-white-people-bar-men-large
Nauda, īpašums un liekais
10/02/2016
pexels-photo-large
Partnerattiecības un atbildība
11/02/2016

Vai visi noliecieni uz priekšu ir vienlīdz droši?

10431935_475482945970501_1684093083_n

Iespējams jūsu ķermeņa anatomiskā uzbūve jeb kaulu novietojums ir galvenais faktors, kas neļauj jums veikt noliecienu uz priekšu, neatkarīgi no tā, cik ilgi jūs jau nodarbojaties ar jogu.

Hatha jogā visbiežāk izdarītās kustības ir tieši gūžas locītavā. Kā piemēram, Uttanasanā, Pachimottanasanā, Malasanā un daudzās citās. Runa ir par noliecieniem.  Galvenā iezīme šo āsanu izpildē ir lineārā kustība gurnos attiecībā pret korpusu.  Kādam noeliecieni var būt ļoti viegli izpildāmi, kādam citam pat gadiem ilga prakse neļauj izpildīt noliecienu. Kāpēc? Atbildi jāmeklē mūsu anatomijā.

9e7ebf7fc5dcb420882633cf569e51b2

Šāda anatomiska atšķirība kaulos arī nodrošinās atķirīgu mehāniku gūžas locītavā nolieciena laikā.

Ja paskatamies uz iegurni, tad redzam, ka ir atšķirības arī tajā.

5cdea34bcd953dd83600e1535733b4d9

Divi cilvēki var izpildīt vienu āsanu ar atšķirīgām papildus kustībām.  Kādam iegurņa noliekšana uz priekšu būs ļoti vertikāla un neradīs nekādus sarežģījumus, kamēr citam šāda kustību amplitūda nebūs sasniedzama bez kāju atvirzīšanas sānis un gurnu rotācijas uz āru.

KO DARĪT?

Ja rodas kādi sarežģījumi āsanu izpildē, kurās ir nepieciešamas kustības gūžas kaulā, ir vērts aizdomāties pa sava ķermeņa anatomiju. Iespējams jūsu kaulu izvietojums un rotācija ir tā, kas aizkavē jūs no konkrētās āsanu izpildes. Un par rūpīgi praktizējot konkrēto āsanu  vēl un vēl, jūs nespēsiet šo āsanu veikt klasiskā izpratnē.  Lai palielinātu saliekšanās amplitūdu , ir jāmēģina atrast stāvokli, kurā jūs varat izpildīt šo āsanu bez  diskomforta gūžas locītavā.

Georgijs Temičevs – ārstnieciskās fizkultūras un sporta medicīnas ārsts, ortopēds.  

Foto: Instagram.com/lamise

Tulkoja Kristīne Somere

Avots: http://yogajournal.ru/body/practice/home-practice/vse-li-naklony-odinakovo-polezny/

Slow Life
Slow Life
Jogiska dzīvesveida žurnāls, kas raksta par jogu, uzturu, attiecībām un dzīvi caur citu prizmu. Lai iedvesmotu tevi apstādināt ikdienas skrējienu, elpot un dzīvot ar pilnu krūti un izbaudīt dzīvi šeit un tagad.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

TheYogaShop. //]]>