unnamed-1
Puķkāposts medus un ķiploku mērcē
17/10/2016
13438936_1070836179667788_1519050189934084449_n
9 iemesli, lai praktizētu yin yogu
18/10/2016

3 yin yogas pozas relaksācijai un “atlaišanai”

3-yin-poses-for-letting-go-733x440

Yin jogas pozas parasti visas tiek veiktas guļus vai sēdus un tās iesākumā tur 3-5 minūtes, lēnām palielinot pozā pavadīto laiku. Saistaudiem, uz kuriem yin yogā tiek likts uzsvars,  ir nepieciešams ilgāks laiks atbrīvoties un pagarināties, tieši tāpēc yin jogas pozas ir jātur daudz ilgāk kā pozas klasiskajā jogā jeb hatha jogā.  Pat, ja fiziski jūs esat jau sasniedzis pozas galējo versiju, Jūs vel arvien varat izjust pozas dziļo ietekmi uz ķermeni un prātu. Spilvenu un segu izmantošana palīdz atbalstīt ķermeni, lai ieņemtu visērtāko stāvokli un spētu noturēt pozu ilgstoši. Atceries, ka nav mērķa, uz kuru mēs dodamies, tāpēc atbrīvojies un ļauj visam notikt lēnām un dabiski. Ļauj ķermenim pašam noteikt ātrumu kādā ieiet pozā. Tev tikai ir jāatceras elpot un atbrīvot ķermeni. Tas arī viss!

TAURIŅA POZA

l-haynes-yin-butterfly-image-630x315

Foto: The Yoga Emporium

Šī poza ir fantastiska muguras lejas daļas pastiepšanai, tā atbrīvo un pastiepj visu mugurkaulu, atver cirksni un strādā ar gurniem. Ja gurnu daļā tavs ķermenis ir gana stīvs, ir vērts apsēsties uz spilvena vai salocītas segas malas. Ja nepieciešams vari palikt zem ceļgaliem jogas blokus, kā arī apgulties uz lielā jogas bolstera.

Pēdas saliec kopā, ļauj ceļgaliem slīdēt uz sāniem. Atkarībā no tā, cik tuvu vai tālu būs tavas pēdas, mainīsies pozas iedarbības vieta ķermenī. Ja pēdas būs tuvu pie ķermeņa, tad vairāk stiepsies muguras lejas daļa, ja pēdas būs tālāk, tad stiepsies cirkšņa daļā.  Ja izmanto palīglīdzekļus, pārliecinies, ka tu joprojām piedzīvo fiziskas sajūtas, tādas kā atbrīvošanos, pagarināšanos, pastiepšanos.

JĀŅTĀRPIŅŠ

l-haynes-yin-caterpillar-image-630x315

Foto: The Yoga Emporium

Patiesībā šī ir ļoti svarīga poza, jo pagarina un maigi pastiepj gan kāju aizmugurējo daļu, gan muguru. Kā arī līdzsvaro prānas plūsmu ķermenī.

Izstiep kājas uz priekšu. Kājas turi vai nu kopā vai gurnu platumā. Ja nepieciešams sēdi uz salocītas segas, saliec kājas ceļos vai izmanto citus palīglīdzekļus. Pirms noliecies uz priekšu, zodu pietuvini krūtīm. Kāju muskuļiem jābūt mīkstiem un tajos jābūt ļoti mazai spriedzei. Ja vari aizsniegties līdz kāju pēdām, saķer tās, ja nē, tad atbrīvo rokas gar sāniem.

SPĀRE

l-haynes-yin-dragonfly-image-630x315

Foto: The Yoga Emporium

Šī poza var būt ļoti grūta, īpaši, ja rotācija jūsu iegurnī ir ļoti maza. Tādā gadījumā iesaka sēdēt uz spilvena vai salocītas segas un sarullēt dvieli un novietot zem ceļgaliem. Atver kājās uz sāniem tik tālu, cik jūties ērti. Ļauj ķermenim tuvoties grīdai.

Nav svarīgi cik tuvu grīdai tu vari noliekties, paliec tur, kur tu esi un elpo. Ja nepieciešams atbalsts, zem krūtīm novieto bolsteri. Pārliecinies, ka tu joprojām spēj elpot.

Avots un foto: http://www.doyouyoga.com/3-yin-poses-for-letting-go/

Kristine Somere
Kristine Somere
Portāla Slow Life dibinātāja. Sertificēta Tibetas Jogas un Yin Yogas skolotāja, kas aizraujas ar dažādiem jogas veidiem, Tibetas Budismu , veselīgu dzīvesveidu un uzturu. Latvijas Jogas Biedrības valdes locekle. Dzīvojusi un mācījusies Londonā, Indijā, Nepālā, ASV un citās pasaules valstīs.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

TheYogaShop. //]]>