pexels-photo-115089
9 soļi pretī zaļākai dzīvei
19/08/2015
1-20151006_114020
Vegāns “olu kultenis” no turku zirņiem
20/08/2015

10 svarīgi fakti par čakrām, kas tev jāzina

online-yoga-yogavibes-yoga-online-chakras

Tā kā mēs nevaram čakras pataustīt vai ieraudzīt, tad mums ir daudz neskaidrību par tām.  Lūk, 10 fakti par čakrām, kuri ļaus jums labāk orientēties šajā enerģijas jautājumā.

Ikdienas dzīvei un darbam mums ir vajadzīga enerģija. Jogā to sauc par prānu. Tā ir tīra enerģija bez nekādām īpašībām. Kanāli, pa kurām virzās enerģija, saucas nadi. Ir trīs svarīgākie Nadi, Ida (pa kreisi), Pingala (pa labi) un Sušuma (centrā). Sušuma ir muguras smadzeņu centrālais kanāls. Ida un Pingala apņem to pa spirāli. Šie kanāli veido enerģētiskos centrus – čakras.

Vārds „čakra” ir sanskrita vārds, kas tulkojumā nozīmē „rats, kas rotē lielā ātrumā”. Katra čakra atbilst noteiktām cilvēka spējām. Tradicionāli jogā runā par 7 čakrām, bet kundalinī jogā par 8 galvenajām čakrām

Septiņas čakras atbilst endokrīnās sistēmas apgabaliem fiziskajā ķermenī, bet astotā attiecas uz auru vai magnētisko lauku.

Pirmās trīs čakras (Muladhara, Svadhistana un Manipura) veido tā saucamo apakšējo trijstūri, piektā (Višudha), sestā (Adžna) un septītā (Sahasrara) apvienojas augšējā trijstūrī. Tiltiņš starp šiem trijstūriem ir ceturtā, sirds čakra (Anahata). Tas ir līdzsvara punkts starp augstāko debesu enerģiju un zemes enerģiju.

Ceturtā čakra (Anahata) ir pārejas čakra tāpēc, ka ar tās atvēršanu sākas pirmais patiesais līmenis pie sevis apzināšanās, kur cilvēks redz sevi ar citu acīm rodas izpratne, ka citi ir tikpat svarīgi, cik mēs paši. Tā ir čakra, kur „mēs” iegūst nozīmi, bet līdz tam, „apakšējā trijstūrī” cilvēku vada vien domas un jūtas par „Es” un „Mans”.

Neviena čakra nav izolēta. Čakras no „zemākā trijnieka”, kas atbild par izvadi, atbrīvošanos, atvieglošanos, balansē „augšējā trijstūra” čakras, kuras akumulē, rada un pilnveido.

Piecas zemākās čakras ir saistītas ar stihijām. Muladhara – zeme; Svadhistana – ūdens; Manipura – uguns; Anahata – gaiss; Višudha – ēters.  Tāpēc tām piemīt visas šo elementu īpašības. Augšējās čakras ir augstāko vibrāciju enerģijas, tāpēc tās vairs nav saistītas ne ar vienu stihiju.

Čakras, to darbaspējas, piepildījums un harmonija ietekmē mūsu domas, jūtas un galu galā arī mūsu izvēles. Turklāt, tās dod mums enerģiju, kuru mēs virzām uz iecerētā realizāciju.

Čakru atvēršana un harmonizēšana sniedz mums pozitīvu uztveri, veselību, spēju pārvarēt šķēršļus, neiznīcinot sevi.

Ceļš pie sevis, pie sava garīgā sākuma, sava virsuzdevuma sākas, kad čakras atmostas. Tas visdrīzāk ir iespējams, pateicoties gadsimtiem ilgām garīgām praksēm un tehnikām, nevis liktenim.

Autore: Aleksandra Kutepova, sertificēta Kundalinī jogas skolotāja.

Avots: http://yogajournal.ru/conscious/philosophy/10-faktov-o-chakrakh-kotorye-nuzhno-znat/

Tulkojums uz latviešu valodu Slowlife

Slow Life
Slow Life
Jogiska dzīvesveida žurnāls, kas raksta par jogu, uzturu, attiecībām un dzīvi caur citu prizmu. Lai iedvesmotu tevi apstādināt ikdienas skrējienu, elpot un dzīvot ar pilnu krūti un izbaudīt dzīvi šeit un tagad.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

TheYogaShop. //]]>