image
5 iemesli, kāpēc ir vērts dzert zaļos kokteiļus
19/04/2016
image
Banānu, ananāsu saldējums, vegānisks un bez piedevām
21/04/2016

Elpošanas tehnika labākam miegam

image

Šī ir ļoti vienkārša elpošanas tehnika, kuru varat izmantot ikreiz, kad nepieciešams labs miegs – tātad katru dienu! :)

Ir reizes, kad aizmigt neļauj nogurums, dienā piedzīvotais, domas vai uztraukumi, bet reizēm esam tik ļoti satraukti pozitīvā nozīmē, ka nevaram rast mieru, lai aizmigtu. Lai kāds būtu iemesls mūsu bezmiegam, pastāv dažādas tehnikas kā sev palīdzēt, nelietojot medikamentus vai nomierinošus līdzekļus. Ja jūtat, ka ķermenis  jau pieradis pie līdzšinējam praksēm, ir laiks izmēģinat ko jaunu.

Šīs konkrēta tehnika palīdzes ne tikai vieglāk iemigt, bet arī gulēt mierīgāk. Tehnikas jeb vingrinājuma būtība ir divas reizes garāka izelpa nekā ieelpa.  Sākuma elpojiet dabiski un pasekojiet līdzi, cik gara ir jūsu ieelpa un izelpa.  Pacentieties koncentrēties uz elpu un panākt, lai izelpa ir divas reizes garāka; kontrolējiet elpu, skaitot līdzi elpas ieelpas un izelpas laikā, taču tajā pat laikā pacentieties elpu saglabāt dabisku un mierīgu, bez elpas aiztures. Pamēģiniet neaizturēt elpu pat starp ieelpu un izelpu, kas ir dabisks elpošanas process daudziem cilvēkiem. Šī tehnika ir tik iedarbīga, ka daudzi aizmieg pat līdz vingrinājuma beigām.

image

Apgulieties un sāciet elpot sekojošā veidā:

  • 8 elpošanas cikli uz muguras;
  • 16 elpošanas cikli uz labā sāna;
  • 32 elpošanas cikli uz kreisā sāna.

Saldus sapņus!

Kristine Somere
Kristine Somere
Portāla Slow Life dibinātāja. Sertificēta Tibetas Jogas un Yin Yogas skolotāja, kas aizraujas ar dažādiem jogas veidiem, Tibetas Budismu , veselīgu dzīvesveidu un uzturu. Latvijas Jogas Biedrības valdes locekle. Dzīvojusi un mācījusies Londonā, Indijā, Nepālā, ASV un citās pasaules valstīs.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

TheYogaShop. //]]>