image
Vegāniskais rasols jeb Russian Salad
15/04/2016
image
8 facinējoši fakti par fasciju
16/04/2016

Kā elpot jogas laikā, lai paātrinātu gremošanu

image

Elpošana jogas laikā ir tik pat svarīga kā pārējās dzīves laikā. Tā palīdz nomierināties, pārslēgt uzmanību no viena objekta uz otru un “atslēgties no visa.” Ieelpojot mēs piepildām savas krūtis un galvu ar visu tīrāko un gaišāko, bet izelpojot atbrīvojamies no visa nevajadzīgā. Tajā skaitā no toksīniem un liekiem centrimentiem viduklī.

NELIELAS ELPAS AIZTURES

Nelielas, komfortablas elpas aiztures ir viegli praktizēt, kad veic, piemēram, zināmo āsanu komplektu Surya Namaskar.  Pārejot no astoņu punktu pozas uz kobras pozu aizturiet elpu, tāpat kā suņa pozā ar skatienu uz leju.

Print

Veicot mazas elpas aiztures organisms atrodas nekomfortablos apstākļos , kas liek tam nervozēt un svīst. Tas arī ir visu kardiotreniņu noslēpums. Ir taču acīmredzami, ka sēžot pie datora un vienmērīgi elpojot liekos kilogramus nomest nav iespējams.

ELPAS AIZTURES LAIKĀ IEVELCIET VĒDERU

Jogā šī prakse attiecas uz vienu no rīta krijām, kuru sauc par “udiyana bandha”. Tā ir vēdera ievilkšana uz iekšu, kuru izpilda uzreiz pēc pamošanās ne vienkārši tāpat. Ir ļoti svarīgi šo bandu izpildīt tukšā dūšā, tas nozīmē nekādas pārtikas vismaz 3h pirms šī vingrinājuma veikšanas. Stāvot uz viegli ieliektiem ceļiem, ar ieelpas palīdzību, nolieciet ķermeni uz priekšu, plaukstas uzlieciet uz ceļgaliem. Veicot elpas aizturi, ievelciet vēderu tā, lai tas aizietu zem ribām un atbrīvojiet to.

Udiyana bandhas laikā organisms izstrādā adrenalīnu, tas liek mums justies mundrākiem, bet gremošanas sistēmai darboties aktīvāk.  Veiciet trīs tādus piegājienus, un sajūtiet cik labi jums paliek, pēc vakar vakarā apēstās siera kūkas.

ĀTRA NEPĀRTRAUKTA ELPOŠANA

Elpošanas vingrinājumiem jogā ir atsevišķs nosaukums – Prānājāma. Viens no labākajiem prānājāmas vingrinājumiem ķermeņa iesildīšanai pirms prakses un iekšējās preses uztrennēšanai ir ugunīgā elpošana jeb Kapalabhati elpošana.

Tās laika mēs apsēžamies vai nu uz krēsla vai sakrustotām kājām, izelpojam maksimāli strauji, tā it kā šņauktu degunu, bet ieelpojam pasīvi, visu laiku iesaistot vēderu. Ieelpā vēders noapaļojas, izelpā pietuvojas mugurkaulam. Pirmajās reizēs pietiks ar 36 cikliem, vēlāk veiciet 60 un pēc tam jau 108 reizes. Signāls tam, ka jūs visu darāt pareizi ybūs vieglas sāpes mugurā.

Kapalabhati stimulē melanīna izstrādi, kas atbild par mūsu slinkumu un aktivitāti. Tas ir visstiprākais antioksidants, kas palīdz justies un izskatīties jauniem.  Melanīns ir spējīgs jūs ļoti ātri atbrīvot no stresa, bezmiega problēmam un sasildīt visu ķermeni pilnībā.

Praktizēt elpošanas vingrinājumus var ne tikai nodarbību laika, bet arī darbā, mājās, skolā. Tieši šis jogas aspekts palīdz jogai integrēties mūsu ikdienā un padarīt to labāku.

Tulkoja Kristīne Somere

Fragments un foto: http://dayoga.ru/blog/dishim-vo-vremya-iogi-uskoryaem-pishevarenie/

Slow Life
Slow Life
Jogiska dzīvesveida žurnāls, kas raksta par jogu, uzturu, attiecībām un dzīvi caur citu prizmu. Lai iedvesmotu tevi apstādināt ikdienas skrējienu, elpot un dzīvot ar pilnu krūti un izbaudīt dzīvi šeit un tagad.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

TheYogaShop. //]]>