image
Kino MacGregor iesaka 4 soļus, lai sagatavotu sevi stājai uz rokām
27/07/2016
image
Joga dejotājiem: pozas, kas nostiprina izturību un koncentrēšanās spējas
28/07/2016

Kāpēc starp ieelpu un izelpu ir nepieciešama pauze?

image

Mirklis, kad apstājas elpa, ir mirklis, kad neeksistē nekas.

Lai mēs apgūtu šo miditācijas, elpošanas tehniku  jeb iepazītu šo mirkli starp ieelpu un izelpu mums ir jākļūst par pašu elpu. Atmest to, kas elpo. Aizmirst to. Tas neeksistē. Ir tikai elpošanas process. Un tajā ir jāiegrimst pilnībā.

Starp ieelpu un izelpu ir ļoti īss mirklis. Un šis pārtraukums ir vienmēr, jūs nekad ne elpojat nepārtraukti. Tas ir kā maršruta autobuss, kas visu dienu bez apstājas brauc no stacija A uz staciju B, un no pieturas B uz pieturu A. Ja autobuss varētu braukt bez pauzēm, neņemot vērā pieturas, tad tas brauktu pa pilsētu bez jēgas. Vienkārši tērētu degvielu. Taču, tikīdz tajā parādās pauzes, visai šai kustībai pēkšņi piemīt jēga. Ja paņemam vēl pasažierus, tad ceļš nepavisam nebūs veltīgs.

Tāpat arī Tantra uzskata, ka tad, kad jūs elpojat jūs esat, jūs dzīvojat. Kad elpas nav, neesat arī jūs, ir nāve. Protams, tā nav tā nāve, ne tās fiziskā izpratnē. Mirklis, kad apstājas elpa, tā nav ne ieelpa, ne izelpa. Tas ir nekas, mazs mirklis, kad neeksistē nekas, ilnīgs nulles stāvoklis nav ve viņa, ne vēlēšanās, ne jūsu, pat ne elpas. Ir nekas.

Atliek tikai sakoncentrēties uz šo mirkli un var iepazīt diženo patiesību. Katrs to dēvē citādāk: atjaunošanās, agaismība, restartēšanās, dievišķā svētlaime, tikšanās ar Visumu, nirvana. Izvēlieties pats, jo tie ir tikai vārdi. Kuru nozīme, šajā kontektā, īpaši neatšķiras.

Ko darīt?

Noskaņojies ies uz meidtāciju. Katram no jums tas ir atškīrīgs process, kādam ir nepieciešams radīt mājīgu un mierīgu atmosfēru, lai likvidētu visus ārējos traucēkļus. Citiem pietiek vien apsēsties lotosa pozā. Tikai esiet godīgs pret sevi, necentieties piešmaukt pats sevi. Ja jūs zināt, ka jums iekšā ir trauksme vai nemiers, tad nepažēlo jāiet kādu lieku minūti, lai noskaņotos uz pareizās nots. Citādi meidtācija būs nepilnvērtīga, vai arī vispār nenotiks.

Pēc tam, kad esat sajutis mieru, sāciet koncentrēt savu uzmanību uz elpu. Vienkārši vērojiet, nemainiet tās ritmu, ātrumu vai dziļumu. Visam ir jābūt maksimāli dabiski, katrai ieelpai un izelpai. Tas ir svarīgi tāpēc, ka turpmāk, kad jūs atīstīsiet šo spēju, jūs spēsiet šo tehniku izmantot ne tikai meidtācijas brīdī, bet katru savu elpu padarīt par meidtāciju. Jūs varēsiet praktizēt jebkurā mirklī, jebkuros apstākļos un jebkurā vietā.

Sāciet ieelpot gaisu, sakoncentrējieties uz to mirkli, kad gaiss pieksarās nāsīm un plūst pa tām. Sekojiet elpai dziļāk. Gaiss piepilda plaušas, krūtis paceļas un notiek pauze.  Mirklis klusuma pirms gaiss sāk izplūst ārā. Pauze pirms izelpas. Tagad jūs esat šeit šīs pauzes dēļ. Tieši šī īsā brīža dēļ.

Gaiss jau ir iegājis plaušās, bet vēl nav iznācis. Tas ir sastindzis kaut kur dziļumā, mūsu centrā. Nav vērts vardarbīgi pagarināt šo mirkli, visam ir jānotiek dabīgi un vienkārši. Pēc tam ieelpojiet. Un turpiniet to darīt atkal un atkal. Jo dziļāk jūs izjutīsiet šo mirkli, mirkli, kad apstājas elpa, jo dziļāk jūs pietuvosieties savam centram.

“Buda bieži izmantoja šo tehniku, tāpēc tā ir ļoti popoulāra starp budistiem. Budistu terminoloģijā to dēvē par anapanasati – yoga. Un Budas apgaismība balstījās uz šo tehniku. Tikai uz šo.”

Šīs tehnikas plusi un mīnusi

+

  • Tehnika ir ļoti vienkārša
  • Nav jādara nekas tāds, ko jūs ikdienā jau nedarāt.
  • Elpas novērošana spēj uzlabot pašu elpošanas procesu un attiecīgi arī jūsu veselību.

  • Pirmajā laikā, vērojot pauzi, jums būs grūti to nepagarināt. Tas nedaudz izmaina elpošanu.
  • Ne vienmēr var praktizēt (kad ir iesnas, bļokēts deguns, alerģija vai citas ar elpošanu saistītas problēmas).

Avots: http://yogajournal.ru/blogs/oksana-golovina-/dlya-chego-nuzhna-pauza-mezhdu-vdokhom-i-vydokhom/

Foto: Фото: aerialtheyogi/instagram.com

Slow Life
Slow Life
Jogiska dzīvesveida žurnāls, kas raksta par jogu, uzturu, attiecībām un dzīvi caur citu prizmu. Lai iedvesmotu tevi apstādināt ikdienas skrējienu, elpot un dzīvot ar pilnu krūti un izbaudīt dzīvi šeit un tagad.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

TheYogaShop. //]]>