11667448_10205874396131176_1092963236600398572_n
Annija Apsīte
18/01/2016
IMG_20160120_101625
Zemeņu un kokosrieksta kokteilis
20/01/2016

KAZA – dekori un aromāti mājai

12507282_1552999505021092_2879079120367548612_n

Atzīšos apmēram gadus desmit vienīgais mājas aromāts man bija Tibetas dabīgie smaržkociņi, vēlāk, kad piedzima bērni, mājās valdīja vien svaigi pagatavota ēdiena smarža, vai lavandas ēteriskās eļļas aromāts saldākam miedziņam. Kopš bērnu ienākšanas manā dzīvē, cenšos ekoloģisko jeb dabīgo dzīvesveidu ievērot ne tikai  izvēloties ēdienu, bet arī tīrot māju un mazgājot drēbes.

Pirmo reizi ar eko pulveri un trauku mazgājamo līdzekli saskāros pirms desmit gadiem,  dzīvojot budisma centrā Londonā, kur neskatoties uz to, ka eko sadzīves līdzekļi ir daudz dārgāki, nekāda cita ķīmija lietota netika.  Kādreiz mums Latvijā šķita, ka viss labākais nāk no ārzemēm, jo automātiski pieņēmām, ka imports ir daudz labāks, kvalitatīvāks utt., taču šobrīd es priekšroku dodu vietējiem ražojumiem. Protams, savu iespēju robežās. Nestresoju un neizeju no rāmjiem, ja tas kaut kādu iemeslu dēļ neizdodas, un, ja sanāk traukus nomazgāt ar Fairy vai apēst kaut ko, kas nav bioloģiski audzēts.

Pavisam nesen priekš sevis atklāju jaunu dabīgu produktu, Zīmola KAZA aromātus mājai, kurus var lietot ne tikai vannas istabās, bet visās mājās telpās. Īpašs prieks man ir par to, ka šo zīmolu ir radījušas 2 brīnišķīgas latviešu sievietes – Laura Lapiņa un Solvita Lazdāne, kuras kādreiz bija arī manas kursa biedrenes Latvijas Universitātē.

Zīmola aizsākumi radā brīdī, kad abas bija bērna kopšanas atvaļinājumā un saprata, ka negrib atgriezties aizņemtajā un stresa pilnajā darba vidē,  bet vēlas atrast nodarbošanos, kas ne tikai dotu finansiālu pamatu, bet arī sniegtu kādu labumu cilvēkiem, un iepriecinātu un aizrautu pašas. Procesa gaitā abas meitenes ne tikai aizrāvās pašas, bet iedvesmoja uz pārmaiņām arī citus.  Mājas aromātu izvērtēšanā (šobrīd ir pieejami 2 dažādi aromāti) tika iesaistīti vairāk nekā 20 cilvēki, kuri gaisa atsvaidzinātājus smaržojot un testējot savās mājās, tos atzinīgi novērtēja un atzina par izcili aromātiskiem, dabīgiem un noturīgiem.  Arī es, lietojot šo produktu (esmu izvēlējusies gaisa atsvaidzinātāju Nr.1, tā īpaši svaigā un atsvaidzinošā aromāta dēļ), novērtēju tā noturību un dabiskumu, turklāt zinot, ka tas nesatur nekādas kaitīgās vielas, nebaidos to lietot arī savā super mazajā vannas istabā.  Kā cilvēks, kurš gadu desmitiem ilgi nav lietojis nekādus gaisa atsvaidzinātājus, izvairoties no ķimikāliju ieelpošanas, varu atzīt, ka nu jau tas ir kļuvis par manu rīta rituālu, kas ļauj iesākt dienu možāk un harmoniskāk.

12575870_10153570571917795_2067135069_n (1)

Solvita Lazdāne, uzsver, ka visi KAZA produkti ir draudzīgi arī bērniem.

Kad ģimenē ienāk bērni, sākam daudz rūpīgāk izvēlēties produktus, ko ikdienā lietojam, jo vēlamies izveidot vidi, kas pēc iespējas mazāk ir piesārņota ar kaitīgām, ķīmiskām vielām. Šos gaisa atsvaidzinātājus ir veidojusi komanda, kura domā arī par saviem mazuļiem labvēlīgu vidi, tādēļ gaisa atsvaidzinātāju veidošanā izmantojām tikai augstvērtīgas ēteriskās eļļas un rūpīgi sekojām līdzi tam, lai sastāvs būtu draudzīgs ne tikai  bērniem un vecākām, bet arī apkārtējai videi!”

Laura Lapiņa atzīst, ka viena no mūsdienu aktuālākajām problēmām ir tas, ka pat tad, ja mēs mājās ļoti apzināti izvēlamies visus tīrīšanas līdzekļus un gaisa aromātus, ikdienā strādājot birojā, kurā uzturas ļoti daudz cilvēku, izvairīties no ķīmiskiem sadzīves līdzekļiem ir ļoti grūti.  Neskatoties uz to, ka visi zina, cik kaitīgi tie ir, tos tik un tā lieto, un ne vienmēr mēs varam ietekmēt to, kādus gaisa atsvaidzinātājus vai tīrīšanas līdzekļus lieto mūsu darba vietā. Taču, ja paši dabinieki par to sāktu vairāk runāt, varbūt par to aizdomātos arī darba devējs?  Viens no mērķiem, ko izvirzījušas KAZA meitenes ir panākt, lai arī darba vietās sāktu vairāk lietot dabīgos gaisa atsvaidzināšanas līdzekļus.

Laura atzīst: “Daudz patīkamāk ir darba dienu sākt vietā, kas smaržo nevis pēc ķīmijas rūpnīcas, bet iedvesmojoša dabas aromātu dārza. Ja gaisa atsvaidzinātāja sastāvā ir ekoloģiskas ēteriskās eļļas (nevis sintētiskas smaržvielas), tad ir iespēja ne tikai uzburt patīkamu un veselīgu smaržu pasauli, bet arī uzlabot darbinieku, visa kolektīva un arī savu klientu darbaspējas. Piemēram, citronzālei, kas ir gan “N◦1” un “N◦2” sastāvā piemīt darba spēju un koncentrāciju uzlabojošas, kā arī antibakteriālas īpašības.

1899035_10153570571922795_111495810_n (1)

“N◦1” un “N◦2” aromātu kompozīcijas veidotas rūpīgi un pārdomāti, pēc rūpīgas atlases un ilgas testēšanas, meitenes apstājās pie diviem lieliskiem aromātiem. Tiem nav dots nosaukumus, tikai kārtas numurs – Nr.1 un Nr.2 .

Gaisa atsvaidzinātāja “N° 1” sastāvā ir: avota ūdens, etanols, citrona, citronzāles, pačūlijas un benzojas ēteriskās eļļas.

Gaisa atsvaidzinātāja  “N° 2” sastāvā ir: avota ūdens, etanols, kanēļa, citrona, benzojas un citronzāles ēteriskās eļļas.

Lai arī ēteriskās eļļas ir dabas produkts un veic dažādus veselībai noderīgus procesus – dezinficējot gaisu un neitralizējot nepatīkamas smakas, tomēr ir jāatceras, ka ēteriskās eļļas ir koncentrēts dabas augu spēks, savukārt mazi bērni ir ļoti jūtīgi, tāpēc izsmidzinot tos gaisā, lūdzu izvairieties no tieša kontakta ar bērna acīm, ādu!

 

Nobeigumā piebildīšu, ka gaisa atsvaidzinātāji nav vienīgais, ko radījis zīmols KAZA, tāpēc ir vērts uzzināt par šīm meitenēm un viņu produktiem vairāk! :) To izdarīt tu vari KAZA oficiālajā FB profilā.

Kristine Somere
Kristine Somere
Portāla Slow Life dibinātāja. Sertificēta Tibetas Jogas un Yin Yogas skolotāja, kas aizraujas ar dažādiem jogas veidiem, Tibetas Budismu , veselīgu dzīvesveidu un uzturu. Latvijas Jogas Biedrības valdes locekle. Dzīvojusi un mācījusies Londonā, Indijā, Nepālā, ASV un citās pasaules valstīs.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

TheYogaShop. //]]>