1-pexels-photo-129743
Kādām ir jābūt jogas skolotājam? Kā izvēlēties un atrast savu jogas skolotāju? Un vai mums vispār ir vajadzīgi skolotāji?
04/07/2017
1-IMG_5632
Aerial joga – joga zīda šūpuļtīklā
12/07/2017

Mīlestība pret sevi: 3 meditācijas

pexels-photo-176071

Meditācija ir spēcīgs ierocis ne tikai mīlestības kultivēšanai, bet arī skaidrības radīšanai, lai ieraudzītu savu dzīvi daudz skaidrāk, bez šķēršļiem. Tas var novest pie daudz dziļākas barjeru, kas šķir  mūs no pilnīgas sevis pieņemšanas,  izpratnes. Pamēģiniet šīs meditācijas tehnikas un izbaudiet rezultātu!

  1. „Man pietiek”. Reizēm vienkārši ir jāatgādina sev, ka tieši tagad jums ir viss, kas jums ir vajadzīgs. Ka jūs nav nepieciešams pārveidot, nekas nav jāpievieno vai jāatņem. Ja jums ir grūti tam noticēt, sastādiet sarakstu ar lietām, kuras jūs sevī mīliet un cieniet, varat katru dienu pierakstīt klāt vienu jaunu lietu. Sēžot meditācijā, atkārtojiet frāzi: „Man visa ir gana.” Atkārtojiet šo frāzi katrā ieelpā, izelpā.
  2. Ievērojiet negatīvās domas. Nepārliecinātība par sevi var izpausties negatīvās domās. Iespējams, tās ir domas par savu ārieni, savām spējām, prātu vai potenciālu būt laimīgam. Lai kādas domas tās nebūtu, sāciet tās ievērot. Nākamajā reizē, kad tās parādīsies, apzināti atmetiet to, ko jūs darāt un vērojiet šīs domas. Ievērojiet, kā šīs domas liek jums justies? Burtiski sajūtiet šīs domas savā ķermenī.  Pēc tam tik pat apzināti veiciet vairākas dziļas attīrošās elpas.  Atkārtojiet mantru „Es neesmu manas domas” ar katru elpošanas ciklu.
  3. Izturieties pret sevi kā pret savu labāko draugu. Bieži vien mēs savas rūpes labprāt veltam citiem, bet ne sev. Lai veiktu šo meditāciju, iedomājieties visu, ko jūs gribētu dot sev tuvam cilvēkam, bet pēc tam uzdāviniet to sev. Sēžot meditācijā, dziļi elpojiet un nosauciet to ko sev novēlat. Piemēram: „Es novēlu sev laimi”, „Es dodu sev beznosacījumu mīlestību”, „Es dodu sev pārliecību par sevi”.

Mīlestību pret sevi nav iespējams attīstīt vienas dienas laikā. Tās trūkums balstās uz ieradumiem, kas formējušies daudzu gadu laikā. Izlikties, ka to nav, ir ceļš uz nekurieni. Drīzāk mums ir jāsaprot, kā šie ieradumi strādā un jāievēro, kā tie izpaužas. Tas nav viegls darbs, taču bez tā neiztikt. Mēs visi esam pelnījuši to, lai dzīvotu miera un apmierinātības stāvokli, tad sāksim to darīt jau šodien pat.

Avots: http://yogajournal.ru/body/practice/meditation/lyubov-k-sebe-3-meditatsii-/

Tulkoja Kristīne Somere

 

Slow Life
Slow Life
Jogiska dzīvesveida žurnāls, kas raksta par jogu, uzturu, attiecībām un dzīvi caur citu prizmu. Lai iedvesmotu tevi apstādināt ikdienas skrējienu, elpot un dzīvot ar pilnu krūti un izbaudīt dzīvi šeit un tagad.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

TheYogaShop. //]]>