12277240_10204905413667024_370101274_n
Jogas skolotājs tuvplānā – Laura Vanaga Mickeviča
26/11/2015
65394_2455653406190_470534696_n
Jogas Skolotājs tuvplānā – Karīna Kliesta
01/12/2015

Paradīze sievietes dvēselei – “Šabads sievietei”

996984_626805420693808_1320044737_n

Divas reizes gadā, vasarā un ziemā, notiek ļoti īpašs, varētu pat teikt maģisks pasākums visām sievietēm – “ŠABADS SIEVIETEI.   Arī šogad, jau septīto reizi,  no 11.-13. decembrim  sievietes no visas Latvijas pulcēsies vienu viet, lai sajustu kopā būšanas spēku, atklātu sevi no jauna,  uzdrošinātos ne tikai sapņot, bet arī piepildīt savas vēlmes, un pats svarīgākais –   svinēt dzīvi un savu sievišķību!

10304496_742770112443021_5314868729462550950_nŠabads Sievietei pastāv kopš 2012. gada, kad 6 aizrautīgas sievietes – Laura, Aija, Liene, Karīna, Dace, Kinga,  kas kopā absolvēja jogas skolotāju kursus, pabija daudzos retrītos, jogas nometnēs, un līdzīgos pasākumos, nolēma, ka ir jāizveido paradīze sievietes dvēselei un ķermenim tādā formātā, kādā viņas pašas vēlētos to piedzīvot. Ikdienā katra no Šabada laumiņām dzīvo savu dzīvi,  visas ir mīlošas Mammas saviem burvīgajiem bērniem un sievas neatkārtojamajiem vīriem, tādējādi ikdienā viņas ne vien jogo uz paklājiņiem, bet piekopj visaugstāko no jogas veidiem – ģimenes dzīvi! Divas reizes gadā viņas visas sanāk kopā, lai uzburtu neaizmirstamus svētkus sev un citām sievietēm. Šīs ziemas Šabads ir par sapņu īstenošanu, tāpēc visām Šabada rīkotājām tas ir jo īpaši nozīmīgs – „Šabads sievietei” ir viņu visu KOPĪGAIS SAPNIS, KAS PIEPILDĪJIES DZĪVĒ!

VISPIRMS BIJA SAPNIS, PĒC TAM RADĀS ŠABADS

Šabads Sievietei ir unikāls un brīnišķīgs pierādījums tam, ka sapņi piepildās.  Par to, kā sapnis pārtapa realitātē stāsta viena no Šabada burvēm Laura Vanaga Mickeviča: “Stāsts par to, kā radās Šabads ir īpašs, jo tas nesākās tā vienkārši. Es redzēju sapni, kurā kopā ar draudzenēm un paziņām biju skaistā viesu namā, pie bagātīgi klāta galda ar baltiem galdautiem un svecēm. Mēs bijām ļoti gaidītas un saprastas šajā vietā. Man tik ļoti patika redzētais, ka es uztvēru to kā zīmi, lai rīkotos. Tas, ka sievietēm tiks radīta vieta, kur patverties no 100 ikdienas rutīnas darbiem un “riņķa danča”, lika manai sirdij gavilēt. Īpaši iespaidoja arī tas, ka pati vieta bija brīnišķīga, sievietes skaisti saģērbušās un smaidīgas! Jā!!! Sapnis bija tik spilgts un īsts, ka nākamajā rītā steidzu to pastāstīt Aijai, ar kuru kopā mācījāmies kundalinī jogas kursā. Atceros, cik viegli nāca atbilde no Aijas, telefonā skanēja sulīgs:         ” Jāāā! Darām!”

Šabads Sievietei organizētāja Dace Bērziņa: “Man šabads ir ceļojums pie sevis, ceļojums kopā ar māsām. Lai ietu šo ceļu ir jābūt drosmei un dažreiz sevī tās ir par maz. Ar šabada māsām es zinu, ka esmu drošā vidē, lai ieskatītos savās dzīlēs, savos vistumšākajos un visgaišākajos stūros. Ieraudzītu tās lomas un maskas, kuras ir gan kalpojušas, gan traucējušas man būt patiesai. Katrs šabads ir par sevis izzināšanu, iepazīšanu, ieraudzīšanu un sava spēka atmodināšnu ar katru reizi aiz vien vairāk un vairāk.. tā vien liekas, ka esmu pamodusies, tomēr katrā šabadā apjaušu, ka mostas slāntis pa slānītim, atmošanās notiek ar katras maskas nomešanu un soli tuvāk savai patiesajai būtībai. Kad esmu soli tuvāk, tad mainās skatu punkts, sajūtas un pasaulei ir citādāks tērps.

AR KO ZIEMAS ŠABADS ATŠĶIRAS NO VASARAS ŠABADA?

Ziemas un vasaras Šabads Sievietei ir pilnīgi dažādi notikumi. Ziemā enerģija ir smagāka, tā ir uguns un zemes enerģijas, kas ir ļoti spēcīga un transformējoša.  Vasaras enerģija ir ļoti viegla, tajā ir ūdens elements, kas padara šo kopā būšanu ļoti mierīgu un relaksējošu.

ŠABADS IEMĀCA ĻAUTIES UN UZTICĒTIES

Šī pasākuma formāts ir īpašs ar to, ka līdz pašam sākumam dalībnieces nezina šabada programmu un to, kas viņas sagaida. Par to, kāpēc tas ir tā stāsta viena no pasākuma organizatorēm Liene Klementjeva.

Tas ļauj piedzīvot brīnumu un pārsteigumu, kas ikdienā mēdz pietrūkt. Mēs ļaujam sievietei izdarīt izvēli ar sirdi, un ar sirdi arī atbildēt uz jautājumu – vai sajūt sevī Šabada aicinājumu.

Ja sieviete jau pašā sākumā izdara izvēli ar sirdi, intuitīvi – nevis ar prātu analizējot plaši izklāstīto saturu un programmu, ar viņu šabada laikā notiek brīnumi, jo vēlme sakrīt ar tā brīža nepieciešamību. Nejaušību šajā gadījumā nav. Katra redz, sajūt, sadzird, saprot tieši to, kas viņai konkrētajā dzīves posmā ir nepieciešams. Tas ir pirmais solis uz paļaušanos savam specīgākajam spēka avotam – sievietes intuīcijai. Un, ja intuīcija saka:  “Ej un piedalies!”, tātad šis transformācijas ceļs dotajā brīdī ir nepieciešams, ar visām no tā izrietošajām sekām.

Pasākuma organizatore Kinga Pol: Mēs vēlamies, lai sievietes, kas ierodas uz Šabadu ir pilnībā atvērtas un gatavas visam. Lai viņām nav cerību un gaidu jeb kaut kādi pieņēmumi par to, kā visam ir jābūt. Šis patiesībā lielai daļai sieviešu jau pats par sevi ir ļoti izacinošs moments, jo mēs esam pieradušas plānot, iedomāties, vizualizēt un domāt par to, kas un kā ar mums notiks. Taču Šabadā sieviešu galvenais uzdevums ir ļauties, uzticēties, atvērties un izbaudīt notiekošo.  Tajā brīdī arī sākās īstā transformācija. Protams, tas nav viegli, tāpēc sievietēm ir jābūt gatavām strādāt ar sevi.”

Tā kā visas sešas Šabada rīkotājas ir jogas skolotājas, tad arī šajā pasakumā īpaša loma tiek dota tieši Kundalinī jogai, kas ļauj sajust savu sievišķo pirmatnējo spēku un  piedzīvot mieru, klusumu un brīnumu sevī.

Šabads Sievietei rīkotāja Karīna Kliesta: “Sieviete ir radītāja, tās būtība ir radošums – tas ārkārtīgi piepilda! Šabads ir mūsu lolojums, tā „izauklēšana” ikreiz sniedz neaptverami daudz siltuma un iekšēja pacēluma. Šabada tapšanas process allaž ir tāda maza „buršanās” un pārņem dzirkstošs prieks, kad tas kopīgais dzimst. Protams, sastopamies ar zināmiem sarežģījumiem, bet mācāmies tos risināt. Jā, arī mēs mācāmies, jo tikai tad iespējams būt īstām! :)

ŠABADA MĒRĶIS ir dot iespēju (jā, tieši iespēju, jo – cik dziļi un pilnīgi tas notiek, atkarīgs no katras pašas iekšējās gatavības un brieduma) un ĻAUT PIEDZĪVOT Sevi pilnīgāku, laimīgāku, veselāku, piepildītāku. Aicinām būt patiesām pret Sevi, būt maigām un mīlošām pret Sevi un vienlaicīgi drosmīgām un pārliecinātām. Piemēram, šīs ziemas Šabada atslēgvārdi ir „ATMOSTIES DZĪVEI un UZDROŠINIES PIEPILDĪT SAVU SAPNI”! Jo katra mēs laimīgāka, jo laimīgākas mūsu ģimenes, līdzcilvēki un galu galā arī pasaule.

Ikreiz tas, kādā sastāvā mēs tiksimies ir Visuma ziņā,– tās ir gan mums pazīstamas sievietes, skolnieces, gan arī tādas, ko satiekam pirmo reizi mūžā. Šabads vienmēr ir mijiedarbība un satiekas tieši tās, kam jāsatiekas. Tā kā Šabadam ikreiz ir mazliet atšķirīgs uzsvars, piesakās tās, kas sajūtot attiecīgo Šabada vibrāciju un iekšēji norezonē. Katrā ziņā, pat, ja tikušās pirmo reizi, atkal dodoties savos ceļos, dalībnieces apzinās, ka kādā smalkākā līmenī ir cieši saistītas un tuvu pazīstamas. Izveidojas jaunas un siltas draudzības saites. ”

Šabads tulkojumā no sanskrita ir dievišķā poēzija. Šabads Sievietei ir arī mantras nosaukums jeb veltījums sievietei, kas runā par to, cik sieviete ir varena un godājama savā būtībā.   Šabada organizētājas atzīst, ka Šabads Sievietēm tiek veidots vadoties no konkrētā brīža sajūtām par to, kas katras Šabada rīkotājas pašizaugsmei šobrīd ir visvairāk nepieciešams, tāpēc katrs Šabads arī šīm sešām burvīgajām sievietēm pašām ir ļoti transformējošs, jo Šabada būtībā ir ielikta arī daļa to vēlmju, ko vēlas piedzīvot, sajust, dzirdēt viņas pašas. Ikviens Šabads tādējādi kļūst par piedzīvojumu un transformāciju ne tikai tā dalībniecēm, bet arī rīkotājām.

Šabada rīkotāja Laura Vanaga –  Mickeviča atzīst, ka šo gadu laikā Šabads ir kļuvis par viņas dzīves neatņemamu sastāvdaļu:  ” Ziemas “Šabads Sievietei” gaidu kā bērns Ziemassvētkus, tik ļoti izlaižu caur sevi visu to, kas notiek ceļā uz to! Un pats notikums ir kā balva, un tas vienmēr ir citāds. Nekad tas nevar atkārtoties, un tas arī nav iespējams. Šabads ir mani sirds svētki un dvēseles dzīres. Skan skaļi, taču precīzi.

KO PAR ŠABADU SAKA SIEVIETES, KAS TO IR PIEDZĪVOJUŠAS?

Šabads ir Piedzīvojums, Ceļojums. Un kā jau ceļojuma laikā mēdz būt, tu nezini plānu,  improvizē un ļaujies. Priekš manis tā ir mācība ļauties, paļauties, noticēt,  pieņemt, nemēģinot saprast. Un vel, tā ir sievišķīgās enerģijas uzpilde, jo pilsētas troksnis un burzma apēd sievietes enerģiju. Gandrīz uz trim dienām ikvienai sievietei ir iespēja sajust kā tas ir, kad tu esi Tu –  bez maskām, lomām, standartiem. Šabada Meitenes uzbur Pasaku, un katrai dalībniecei ir savs stāsts. Visi kopā mēs veidojām Mīlestības un Gaismas virpuli. Ir grūti atgriezties lielā pilsētā pēc Pasakas, bet nu kas jādara tas jādara – tu nevari dzīvot tornī, augstā kalnā, ka apburtā princese, jo Šabads atklāj tev, ka esi Karaliene.

Karaliene ir drosmīga, mīloša, mirdzoša, prot dalīties ar savu mīlestību un gaismu, un nebaidās atzīt tumsu. Bet mūsdienīgā pasaule tik reti saka sievietēm:  “Jūs esat Karalienes, jūs esat piedzimušas ar visas pasaules zināšanām, tikai atcerieties, ieelpojiet un sadzirdiet savas Sirds melodiju… ejiet, dejojiet, esat…” Šabads palīdz to atcerēties, ieraudzīt, sajust. Šabads palīdz Tev rakstīt savu pasaku, izgleznot savu dzīvi, turēt muguriņu taisni. Actiņas iemirdzas no sevis pieņemšanas un tu , beidzot, mīli sevi, ar visiem pret un par…

Tāds tas Ceļojums ir, aizmirsti par plānu un ļaujies plūsmai uz trim dienām… uzdāviniet sev to Pasaku!

Foto no “Šabads Sievietei” FB profila.

Kristine Somere
Kristine Somere
Portāla Slow Life dibinātāja. Sertificēta Tibetas Jogas un Yin Yogas skolotāja, kas aizraujas ar dažādiem jogas veidiem, Tibetas Budismu , veselīgu dzīvesveidu un uzturu. Latvijas Jogas Biedrības valdes locekle. Dzīvojusi un mācījusies Londonā, Indijā, Nepālā, ASV un citās pasaules valstīs.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

TheYogaShop. //]]>