image
Kraukšķīgais krāsnī ceptais saldais kartupelis
02/05/2016
image
Matcha mafini jeb zaļās tējas kēksiņi
08/05/2016

1 diena ārpus Sanfrancisko lielpilsētas burzmas

image

Tiem, kas dzīvo pilsētas sirdī un arī tiem, kas mitinās kādā no daudzajām Sanfrancisko piepilsētām, protams, ir ļoti daudz iespēju kā pavadīt vienu brīvdienu savā mūžā. Tā kā esmu šeit tikai mēnesi, man vēl viss atklāšanas prieks stāv priekšā.  Šoreiz esmu apkopojusi dažādas izklaides iespējas, kuras var apvienot vienā dienā, lai saturīgi pavadītu laiku gan pieaugušie, gan bērni. Ja brauksiet no Sanfrancisko ceļā uz pirmo pieturvietu būs jāpavada aptuveni pusstunda, atkarībā no jūsu atrašanās vietas un satiksmes. Ja vēlaties, varat apskate objektus mainīt vietām un sākt dienu ar Solāno saldējumu, pēc tam dodoties augšup kalnos, tāpat Tilden Regional Park piedāvā vēl daudz dažādu izklaižu gan bērniem, gan pieaugušajiem, tāpēc ir vērts turp atgriezties atkal un atkal.

Sāciet ar BLAKE GARDEN no kura paveras brīnišķīgs skats uz pilsētu.

image

image

Šī baseina dziļumā varēsiet saskatīt ļoti daudz zelta zivtiņu, kas pēc izmēriem atgādina kārtīgu lasi vai līdaku. Ja pielieksieties gana tuvu, zivis uzpeldēs virspusē un gaidīs kādu kārumu.

image

BLAKE Garden ir ideāla vieta visiem augu pasaules mīļotājiem, jo piedāvā iepazīt visdažādākos augus, gan ziedus, gan krūmus, gan kokus, un pat dažādus dārzeņus. Esot pat bijis gadījums, kad cilvēki dārzeņus ņēmuši līdzi uz mājām, tiesa gan, tas nav atļauts. Lai aizbaidītu putnus no mielošanās ar dārza labumiem, ir uzstādīts pat putnu biedēklis.

image image image

Atkarībā no sezonas un augu ziedēšanas laika, mainās arī pats dārzs, tāpēc to var apmekēt neskaitāmas reizes un ieraudzīt ko jaunu un nebijušu. Tajā pulcējas gan mīlnieki, gan bioloģijas studenti, gan mākslinieki, gan ģimenes…ja vēlaties izbaudīt romantiku apmeklējiet dārzu darba dienās, jo nedēļas nogalēs tas būs ļaužu pilns. Dārzā ir iespējams iegādāties arī dažādus augus savam piemājas dārziņam.

image image

Dārza adrese un atrašanās vieta šeit,  sīkāka info mājas lapā.

Pēc tam dodieties uz  netālu esošo Tilden Regional Park, kura teritorijā atrodas  mājlopu ferma- My Little Farm. Tā ir ļoti populāra tieši mazāko bērnu vidū, jo šeit ir iespēja ne tikai apskatīt govis, cūkas, vistas, kazas, pīles, trušus un citus mājlopus, bet arī pabarot tos. Dzīvniekiem ir atļauts dot tikai salātlapas un seleriju kātus, kurus parasti apmeklētāji atved sev līdzi. Parka apkārtnē ir daudz skaistu vietu pastaigām un piknikam, kā arī blakus autostāvvietai ir neliels bērnu rotaļu laukums. Manuprāt, pilsētas bērniem tā ir lieliska iespēja uzzināt, no kurienes nāk piens, olas un hamburgers.

image

image

image

image

image

Mazā dzīvnieku ferma ir atvērta katru dienu no 8.30 līdz 16.00 un ieeja tajā ir bez maksas. Mēs esam tur bijuši vairākkārt, citas ģimenes tur atgriežas regulāri, lai sekotu līdzi kā aug truši, sivēni un citi mazuļi.

Netālu no dzīvnieku fermas, apmēram 8 minūšu brauciena attālumā, atrodas Anzas ezers, kas ir ļoti iecienīta atpūtas vietas vietējiem. Šis mākslīgi izveidotais ezers un pludmale ir atpūtnieku pilna brīvdienās un nedēļas nogalēs, kad tiek peldēts, grillēts, būvētas spilšu pilis, spēlēts volejbols un citas spēles. Aktīvākajā periodā darbojas arī kafejnīca, kur ir iepēja tikt pie atsvaidzinošiem dzērieniem, saldējuma un citiem našķiem. Gandrīz kā Rīgas pludmalē. :) Kad mēs viesojāmies Anzas ezerā, bija aprīļa sākums un mēs bija  vienīgie apmeklētāji, tāpēc varējām izbaudīt plašumu, mieru un klusumu, un pat novērot  vietējās pīles.

image image

Šī atpūtas vieta ir tik iecienīta, ka ir ieviesta ieejas maksa, lai kontrolētu apmeklētāju plūsmu. Zīdaiņiem līdz gada vecumam ieeja ir bez maksas, no 1- 15 gadiem – 2.50$, no 16 – 61 gadiem 3.50$, pēc 62 un invalīdiem 2.50$. Pludmales darba laiks ir atkarīgs no sezonas,  no 30. aprīļa līdz 22. maijam tas ir atvērts tikai nedēļas nogalēs no 11:00 – 18:00, no 28.maija līdz 9.septembrim tas ir atvērts katru dienu. Kā jau minēju, mēs tur bijām aprīļa vidū, kad nedarbojās ne kafejnīca, ne bija jāmaksā ieejas maksa, tāpēc pat tad, ja esat šeit ne-sezonā, ir vērts ieskriet uz brīdī šajā apvidū.

image

image

Ja vēlaties doties nelielā pastaigā, apejiet apkārt ezeram un izbaudiet dabu, klusumu un svaigu gaisu. Šīs nav vienīgās aktivitātes, kas pieejamas Tilden Reģionālā parka teritorijlā, par citam iespējām varat uzzināt tā oficiālajā mājas lapā http://www.ebparks.org/parks/tilden#_=_

image

image

Atpakaļceļā noteikti piestājiet saldējuma kafejnīcā iScream, kurā varat nobaudīt visgardāko mājas saldējumu, turklāt bio. Piedāvājumā katru reizi ir klasiskais vaniļas, šokolādes, zemeņu, melleņu un sāļās karameles saldējums, un papildus katru reizi ir kaut kas jauns, piemēram svaigu kokosriekstu saldējums (mans favorīts), vai tējas saldējums, vai kas cits neredzēts. Pašiem mazākajiem te ir pašiem savs galdiņš un krēsliņi, lai varētu nobaudīt saldējumu nesteidzoties.  Garša patiešām ir unikāli laba, un būs lielisks noslēgums jūsu fantastiskajai brīvdienai.

Saldējumu kafejnīcas adrese: 1819, Solano Ave, Berkeley, CA, 92707

Kristine Somere
Kristine Somere
Portāla Slow Life dibinātāja. Sertificēta Tibetas Jogas un Yin Yogas skolotāja, kas aizraujas ar dažādiem jogas veidiem, Tibetas Budismu , veselīgu dzīvesveidu un uzturu. Latvijas Jogas Biedrības valdes locekle. Dzīvojusi un mācījusies Londonā, Indijā, Nepālā, ASV un citās pasaules valstīs.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

TheYogaShop. //]]>