IMG_1704
10.diena – Patiesība, godīgums un autentiskums
10/10/2017
IMG_1776
12.diena – Sajūtu kontrole (Pratyahara)
12/10/2017

11.diena – Nodoms (Sankalpa)

IMG_1773

Šodienas tēma – nodoms.  Katram no mums ir iekšējs kompass, kas novērtē noteiktas lietas augstāk par citām.  Mūsu efektīvākā motivācija ļoti reti balstās uz materiālām lietām, mūsu visdziļākie un spēcīgākie sapņi ir sapņi ir par mieru, cerību un mīlestību.  Pareiza motivācija ar dziļāku jēgu ikvienā savā rīcībā ir viena lieta, ko tu vienmēr vari darīt, lai radītu cēloņus laimīgai un mierīgai dzīvei.  Skaidra motivācija ir kritērijs, pret kuru tu vari izmērīt visus savu lēmumus.  Ja kaut kas nesakrīt ar taviem kritērijiem, tad tu vienkārši to nedari.   Visveiksmīgākie cilvēki ir tie, kuriem ir visskaidrākie nodomi un spēja palikt uzticīgiem savām vērtībām.

Pirmais solis, lai dzīvotu tādu dzīvi kā vēlies. ir atpazīst un atzīt savus lielākos un košākos sapņus.  Nedomā par to kā tos piepildīsi, vai par šķēršļiem, kas var rasties tavā ceļā. Nedomā pārāk daudz, vienkārši sapņo ar savu sirdi.  Ja tavs sapnis baida tevi ar iespējamo veiksmi un izdošanos, tad tu zini, ka tas ir tas, kas tev ir jāpieņem.  Tev nav jādalās nevienā ar savu sapni (vēl ne) un nav svarīgi, vai kāds jau dara to, par ko tu tikai sapņo. Tavs sapnis ir tavs un tikai tā esamība ir tas, kas sniedz tev enerģiju un noskaņo uz tā piepildīšanu. Tas tevi virzīs tuvāk nodomam un sapņa realizācijai.

MĀJAS DARBS

Pieraksti to. Izsapņo savu trakāko sapni. Uzdod sev šo jautājumu: ko tu darītu, ja tu zinātu, ka nepastāv iespēja piedzīvot neveiksmi? Pieraksti to uz papīra vai datorā, pieraksti klāt datumu un saglabā.  Nedomā par pragmatisko vai loģisko pusi, vienkārši sapņo.

Pārbaudi savu jogisko sirdi. Pajautā sev – kāda ir tava motivācija jogas praksei? Kāpēc tu praktizē jogu? Ja tu vēl nepraktizē, pajautā sev, kas tevi iedvesmo jogā? Meklē atbildi dziļumā, lai atrastu savas sirds motivāciju, lai dzīvotu jogisku dzīvi.

Atrodi savas pamatvērtības.  Identificē savas pamatvērtības, tas palīdzēs saprast tavas dzīves spēcīgāko motivāciju. Izveido sarakstu ar īpašībām, kurām ir dziļāka, personiskāka nozīme tavās acīs. Neseko citu idejām par to, kas ir patiesi svarīgs.  Esi patiesi atklāts pret sevi par savām vērtībām.

Šodienas pozas: Baddha Hasta Sirsasana A, Mukta Hasta Sirsasana C, Utpluthih

IMG_1659

IMG_1658

BADDHA HASTA SIRSASANA

Sāc tupus uz ceļiem un elkoņiem. Elkoņi uz grīdas gurnu platumā, plaukstu pirkstus sakrusto, plaukstas atvērtas. Stabilizē lāpstiņas.  Izelpā novieto galvu uz grīdas starp plaukstām. Iztaisno kājas un pieej ar kājām maksimāli tuvu galvai. Atbalsties uz elkoņiem, ribu apakšējo daļu ievelc uz iekšu, vēdera muskuļus sasprindzini. Ieelpā gurnus virzi uz priekšu ceļoties augša un lēnām ceļot iztaisnojot kājas. Kad kājas ir paralēli grīdai, ievelc astes kaulu, saspridzini kvadricepsus un novieto ķermeni taisni iztaisnojot kājas pilnībā. Paliec šeit 10-20 elpas, tad izej no pozas. Atpūties bērna pozā.

IMG_1767 IMG_1768

Ja tu nevari izpildīt pilno galvas stāju, paliec tur, kur tu esi. Paliec ar taisnām kājām un pēdām pie grīdas, bet ķermeņa augšdaļu maksimāli iztaisno.  Neizmanto sienu. Vienkārši turu pozu tik ilgi, kamēr tu esi gatavs ieiet pilnajā pozā. Ja nevari pacelt abas kājas, cel pamīšus vienu un tad otru.

MUKTA HASTA SIRSASANA C

Šī ir viena no izaicinošākajām galvas stājām Aštanga jogā (iesācēji, nemēģiniet to atkārtot mājās). Šī poza pieprasa spēcīgu prātu, spēcīgus plecus un spēcīgus centra muskuļus, lai noturētu līdzsvaru.

Sāc Adho Mukha svanāsanā (suņa poza ar skatien uz leju).  Izelpā galvas virsu liec pie grīdas, saliecot rokas elkoņos un lēnām laižoties lejup. Ceļgali nepieskaras grīdai, bet , ja nepieciešams, laid tos pie grīdas, lai atrastu savu centrālo līniju.  Ar galvu uz grīdas, lēnām virzi rokas uz sāniem, plaukstas uz grīdas.  Ideālā variantā rokas ir vienā līnijā ar pleciem, bet reizēm sākumā ir ērtāk noturēt līdzsvaru, ja rokas ir mazliet tālāk kā pleci.  Ieelpā pacel gurnus augšup un ar pēdām ej tuvāk galvai. Suti gurnus uz priekšu, ar pirkstiem spēcīgi turies uz zemes un pacelies caur gurniem augšup vienā vertikālā līnijā.  Paliec šeit 5 elpas.  Rokas pievelc tuvāk pie galvas, atbalsties un izej no pozas, ja vari ielecot čaturanga dandāsanā.

Ja tu nespēj balansēt pilnajā pozas versijā, paliec tur, kur esi, noturot pēdas pie grīdas.

IMG_1772

IMG_1771

UTPLUTHIH

Lai veiktu šo pozu tev vajadzēs spēcīgu motivāciju, gribasspēku un vēlmi gūt panākumus šajā pozā.  Sāc apsēžoties lotosa pozā vai vienkārši sakrustotām kājām.  Rokas/ plaukstas novieto uz grīdas nedaudz pirms gurniem, apmēram augšstilba vidus daļā. Izelpā stabilizē lāpstiņas un iesaisti iegurni.  Ieelpā sasprindzini vēdera muskuļus un pacel gurnus no grīdas. Ar plaukstām spied grīdā, gurnus cel augšā pie ribām.  Galva neitrālā pozīcijā. Skatiens uz degungalu.  Izmanto vēdera muskuļus, lai paceltu sevi augšup. Paliec šeit vismaz 10 elpas. Sajūti spēcīgi savu motivāciju un nepadodies. Ja uzreiz neizdodas pacelties, mēģini atkal un atkal līdz kādu dienu tev sanāks.

IMG_1769

Kristine Somere
Kristine Somere
Portāla Slow Life dibinātāja. Sertificēta Tibetas Jogas un Yin Yogas skolotāja, kas aizraujas ar dažādiem jogas veidiem, Tibetas Budismu , veselīgu dzīvesveidu un uzturu. Latvijas Jogas Biedrības valdes locekle. Dzīvojusi un mācījusies Londonā, Indijā, Nepālā, ASV un citās pasaules valstīs.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

TheYogaShop. //]]>