IMG_1921
14.diena – esi pats sev varonis (Vira)
14/10/2017
IMG_1982
16.diena – Piedošana (Ksama)
17/10/2017

15.diena – Miers (Shanti)

IMG_1932

Patandžali Jogas sutrās raksta, ka pēc tam, kad esam ieguvuši noturīgu un ērtu sēdēšanas pozu – āsanu, mums ir jāatbrīvojas no nevajadzīgās piepūles un jāmeditē uz bezgalīgo. Atlaižot nepieciešamību kontrolēt, mēs atpazīstam to domāšanu, ka tu vari visu kontrolēt kā Ego ilūziju.

Mēģini kādu piespiest izdarīt kaut ko ar varu un tas vienmēr beigsies slikti. Mēģini izmainīt pasauli ar varu un tā cīnīsies pretī.  Atbrīvojies, pieņem un atlaid visu, un tu piedzīvosi brīvību, kas ir jogas sirds.

Šodienas jogas tēma ir miers jeb shanti, kas ir ļoti sarežģīta tēma tiem, kam patīk visu izplānot līdz mazākajām detaļām. Lai spētu pieņemt savu vēlmi kontrolēt, ir nepieciešams zināms daudzums ticības.

Miers nav  mītiska vieta uz lotosa zieda. Jogā tā ir darbība un izvēle. Raizes un uztraukumi neizmainīs situāciju, tikai ar  ticību labajam mēs varam atrast mieru.

MĀJAS DARBS

Atbrīvojies no kontroles. Pajautā sev, ko tu centies kontrolēt savā dzīvē, pie kā tu esi ļoti pieķēries un no kurienes šis impulss nāk? Tu vari turēties pie vecām emocijām, detalizētiem plāniem vai perfekcionismu.  Lai kas tas būtu, visticamāk tas nāk no bailēm un nedrošības.  Identificē vienu lietu par kuru tu šodien vari neuztraukties un atlaid to. Tici sava patiesā es tīrībai un atbrīvojies, atmaigsti un vienkārši esi. Iepauzē un pavēro kā jūties.

Praktizē dievišķo atbrīvošanos no stresa. Pamēģini saskatīt savas lielākās bailes un uztraukumu šodien. Velti dažas minūtes laika tam, lai pabūtu meditatīvā stāvokli. Tad lūdz, lai šo smagumu noņem tev no sirds un nodod Dieva vai kā augstāka par tevi rokās. Apzinies, ka uztraukumi un raizes neko neizmainīs un, paļaujoties uz augstākiem spēkiem, tu iegūsi ticību un uzticēšanos, ka tas, kam ir jānotiek, noteikti notiks. Nepārtrauc strādāt pie mērķa, vienkārši pārtrauc raizēties.

Pamēģini neplānošanas eksperimentu. Izvēlies vienu dienu šajā nedēļā, kad tu neko nesaplāno. Ļaujies plūsmai un skaties, kur tā tevi aizvedīs. Dienas beigās paskaties uz negaidītajiem pārsteigumiem, kuri bija iespējami tikai tāpēc, ka tos neieplānoji. Izmanto to, kā empīrisku piedāvājumu tam, ka lietas nokārtojās labi, iespējams, pat labāk nekā tad,  kad tu ieplānoji katru smalkāko detaļu.

Šodienas pozas: Anjaneyasana, Urdhva Hasta Hanumanasana, Halasana/Karnipadasana.

IMG_1935 IMG_1934 IMG_1936

ANJANEYASANA

Šī poza ir nosaukta par godu Hanumanam, pērtiķu dievībai, kura poza – hanumanāsana ir pilns špagats.  Regulāra šīs pozas veikšana patiesi atvērs gurnus un sagatavos špagatam.  Kad mēs sākam regulāri strādāt pie pozām, kas atver iegurni un ar muguras atliecieniem, ir viegli nokļūt frustrācijas ietekmē.  Izmanto šo pozu, lai mācītos iekšējo mieru.

Sāc Adho Mukha Shvanāsanā. Ar labo kāju sper soli uz priekšu. Saliec labo celi un laid lejā pie grīdas. Starp priekšējās pēdas papēdi un aizmugurējās pēdas pirkstgaliem attālums apmēram  vienas kājas garums.  Šis attālums katram ir individuāls, izejot no auguma un kāju garuma, kā arī lokanību. Ja tu ievēro, ka priekšējais celis slīd pāri priekšējai pēdai, tad pēdu novieto vēl mazliet uz priekšu, lai būtu vairāk vietas.  Ieelpā ķermeņa augšdaļu iztaisno, rokas novieto pie sirds centra lūgšanu pozīcijā, lai ieņemtu pozas pirmo versiju.

IMG_1931

Nākamais solis. Ieelpā ar rokām stiepies uz augšu un maksimāli paplašini telpu starp ribām un gurniem. Paliec šeit, ja jūti, ka esi sasniedzis savu limitu pozā.  Ja iespējams rokas virzi pāri galvai un atpakaļ, skatoties uz plaukstām vai aizmugurējo pēdu. Paliec šajā pozā 5 elpas un ieelpā lēni atgriezies pozas pirmajā līmenī. Izelpā novieto pēdas uz grīdas  un ieņem Čaturanga Dandāsana. Atkārto uz otru pusi.

URDHVA HASTA HANUMANASANA

Līdzsvars roku stājā tiek sasniegts ar mierīgu prātu. Ja tu iztraucēsi līdzsvaru savā prātā, kamēr centīsies ieņemt šo pozu, tu nobloķēsi savu ķermeni, neļaujot tam sasniegt to.

Sāc Adho Mukha Svanāsanā un ar pēdām ej uz priekšu, līdz esi sasniedzis apmēram pusi no attāluma līdz rokām.  Stabilizē plecu joslu un sagatavo rokas uzņemt tava ķermeņa svaru.  Ar labo pēdu sper soli uz priekšu un saliec ceļus, spied plaukstas grīdā un ieelpā pacel kājas augšup. Nedomā par to, ka jāpaceļ sevi augšā, bet par to, ka viss svars jānodod rokām.   Pleci virs plaukstu locītavām.  Ar kreiso kāju stiepies uz priekšu, lai atvērtu gurnus un ieņemtu to špagata pozīciju, kura tev šobrīd ir pieejama. Skatienu vērs starp rokām, lai izvairītos no pārāk liela atlieciena mugurā. Paliec šajā pozā 5 minūtes un lēnām izej no pozas. Mēģini vēlreiz, šoreiz uz priekšu stiepjoties ar labo kāju.

Ja tu nespēj atrast līdzsvaru kreisajā pusē, tad mēģini trīs reizes ar toleranci un pacietību pret sevi, tad mēģini uz otru pusi.

HALASANA /KARNIPADASANA

Šīs divas pozas ir daļa no tradicionālās Aštanga jogas noslēgumu sērijas un piedāvā iespēju prāta uzmanību vērst uz iekšējo pasauli un radīt mierpilnu attieksmi.  Halāsana un Karnipadāsana ir jāveic viena pēc otras.

IMG_1932 IMG_1933

Tu vari ieiet šajās pozās tieši no plecu stājas (Salami Sarvangāsana) vai no guļus pozīcijas.  Ja tu sāc no guļus pozīcijas, tad ieelpā pacel gurnus augšup;  turot kājas tuvu pie ķermeņa laid tās pāri galvai līdz pēdas aizsniedzas līdz grīdai aiz galvas. Kājas turi taisni.  Rokas laid taisni gar sāniem, pirkstus sakrusto, atbalsties uz pleciem un nostiep rokas.  Paliec šeit 8-10 elpas.

Lai ieņemtu KARNIPADASANU, noapaļo muguru, ievelc astes kaulu un virzi ceļus sev pie ausīm. Paliec šajā pozā 8-10 elpas.

Kristine Somere
Kristine Somere
Portāla Slow Life dibinātāja. Sertificēta Tibetas Jogas un Yin Yogas skolotāja, kas aizraujas ar dažādiem jogas veidiem, Tibetas Budismu , veselīgu dzīvesveidu un uzturu. Latvijas Jogas Biedrības valdes locekle. Dzīvojusi un mācījusies Londonā, Indijā, Nepālā, ASV un citās pasaules valstīs.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

TheYogaShop. //]]>