IMG_2447
28.diena – šķēršļi (Arishadvargas)
28/10/2017
IMG_2924
Yin yoga tiem, kas tiecas pēc lotosa pozas
12/11/2017

30.diena – Meklējot patvērumu Dievišķā pajumtē

IMG_2496

Mēs visi noteiktā veidā un noteiktā laikā meklējam mājas. Mums visiem ir nepieciešama šī piederības sajūta un ilgstošs miers. Mēs esam gaismas un mīlestības būtnes, un tomēr mēs esam nobijušies, ievainoti, mums sāp, mēs ciešam un izcīnām paši savas emocionālās kaujas. Mūsu vienīgā pajumte ir grācijas spārni. Materiālajā pasaulē nav ilgstošas un noturīgas laimes. Viss ir mainīgs, katrs brīdis ir pārmaiņas.

Šodienas tēma ir patvērums (sharanam). Vienīgā īstā vieta, kur patiešām ir jāmeklē patvērums ir mūsu sirds centrā caur pilnīgu nodošanos un paļaušanos.  Sha nozīmē pazemību lūgt pēc palīdzības un žēlastība ir tas, kas atbrīvo tevi no visiem cilvēciskajiem šķēršļiem.  Ar ir atbrīvojošā tiešā Dieva pieredze un simbolizē dievišķo gaismu un uguni.  Nam ir dziļš miers un iekšējs klusums, kas ir Dieva lauks.  Cits veids kā uztvert Sharanam konceptu ir domāt par to kā par brīdī, kad tu esi pārņemts ar neaprakstāmo, maģisko dievišķo klātbūtni un tev neatliek nekas cits kā to izdzīvot, tam ļauties un noticēt.

Joga dod tev iespēju tieši pieredzēt dievišķo sevī.

Saskaņā ar tradicionālo jogas filozofiju, tikai dievišķā skaņa OM ir ļoti tuvu komunikācijai ar Dievu. Om ir dieva simbols, patiesākais dieva vārds, kas mums ir dots. Atceries to jogas nodarbību, kur OM visspēcīgāk rezonēja tavā sirdī ārpus domām un konceptiem. Tā ir miera vibrācija, kas rodas no klusuma, skaņa, kas atbalsojās Universa dziļumos.  Šīs vibrācijas tīrība var radīt tevī dievišķu pieredzi. Tavs prāts nomierinās. Tava sirds atveras. Tavs gars dzied.  Un šī rezonanse atver kanālu tiešai pieredzei ar Dievu. Īstās mājas nav fiziska vieta vai cilvēku grupa. Jūsu patiesās mājas ir jūsu garā. Atrodi tajā augstāko patiesību. Tavā sirdī ir spožums, kas grib spīdēt un sirds ir galvenais instruments tavā ceļā.

Ja tu darbojies balstoties uz mīlestību, tu esi spēcīgs, ja tevī nav mīlestības, pat tad, ja fiziski esi spēcīgākais  cilvēks pasaulē,  tu esi vājš.

MĀJAS DARBS

Atrodi rezonansi OM skaņā. Apsēdies ērti kādā klusā vietā. Aizver acis. Sāc ar atvērtu un mierīgu prātu. Saliec rokas lūgšanu pozīcijā pie sirds. Dziļi ieelpo.  Izelpā skandē OM.  Ļauj šai skaņai rezonēt un vibrēt tevi visas izelpas laiku.  Atkārto 3 reizes. Pēc tam paliec sēdus un novēro iekšējo ķermeni.

Sadzirdi Dieva balsi. Apsēdies ērti kādā klusā vietā. Aizver acis. Sāc ar atvērtu un mierīgu prātu. Paliec klusumā vismaz 5 elpas. Koncentrē savu prātu uz sirds centru sevī. Ieklausies šajā klusajā balsī, kas runā ar tevi caur klusumu.

Atdodies. Apsēdies ērti kādā klusā vietā. Aizver acis. Sāc ar atvērtu un mierīgu prātu. Paliec klusumā vismaz 5 elpas. Saliec rokas lūgšanu pozīcijā pie sirds. Nodod sevi Dieva rokās un dod viņam atļauju no šodienas vadīt tavu dzīvi.

Šodienas pozas: Ekam, Kurmāsana, Eka Pada Raja Kapotāsana, Yoga Mudra

IMG_2500 IMG_2499

EKAM

Tāpat kā pirmais vārds stāstā, pirmā elpa mūsu praksē ir kā dzīvības elpa. Ekam ir pirmā poza Aštanga jogas Surya Namaskar A secībā.

IMG_2495

Sāc Samasthiti. Ieelpā rokas pacel augšup un plaukstas savieno. Ķermenis taisns, stiepjas augšup. Ievelc ribu apakšējo daļu nedaudz uz iekšu, aktivizē centra muskuļus un ievelc nabiņu uz iekšu. Plecus rotē uz āru un pilnībā iztaisno rokas. Sasprindzini kvadricepsus un pagarini vietu starp ribām un gurniem.  Skatiens augšup uz īkšķiem.  Pēc dziļas ieelpas tu esi gatavs veikt Surya Namaskar A secību.

KURMĀSANA

Sāc Suņa pozā ar skatienu lejup un ielec starp plaukstām. Ar pēdām ej maksimāli uz priekšu, lai pēdas būtu priekšā rokām un iekšpusē.  Augšstilbus novieto uz pleciem. Rokas paliec zem gurniem, virzi atpakaļ un pa diagonāli prom no pleciem. Lēnām laid iegurni lejā pie grīdas. Lēnām iztaisno kājas un ar krūtīm laidies lejā pie grīdas. Neļauj kājām aiziet uz sāniem, augšstilbus piespied pleciem cik tuvu vien iespējams.  Iesaisti krūšu daļu un plecus. Elkoņus virzi atpakaļ zem augšstilbiem. Ar katru elpu noej zemāk līdz tava piere, zods vai pleci pieskaras grīdai.  Iztaisno kājas un pacel pēdas no grīdas. Paliec šeit 5 elpas. Lēnām izej no pozas un veic Čaturanga Dandāsana. Ieelpā suņa poza ar skatienu augšup, izelpā suņa poza ar skatienu lejup. Ja tu neesi gatavs šai pozai aizvieto to ar Bhujapidasanu.

IMG_2496

EKA PADA RAJA KAPOTASANA

Šis dziļais, asimetriskais muguras atlieciens ir ļoti spēcīga poza, kas var izsist tevi no līdzsvara, ja tavs centrs nav spēcīgs.  Sāc Adho Mukha svanāsana. Ieelpā ar labo kāju sper soli uz priekšu. Saliec labo celi, lai izvērtu locītavu un labo pēdu novieto sev pie kaunuma kaula. Nostiep pirkstgalus.  Iegurni laid zemē un izlīdzini. Iztaisno kreiso kāju un nostiep pēdu.  Ieelpā rokas uzliec uz vidukļa. Ribas virzi prom no gurniem un radi telpu starp skriemeļiem. Izelpā iesaisti muguras muskuļus lai veiktu atliecienu.  Rokas lūgšanu mudrā. Kreiso celi nedaudz saliec. Ieelpā pacel rokas augšup pāri galvai, stiepies pēc kreisās pēdas. Ar abām plaukstām saķer kreiso pēdu un tuvini galvu kreisajam papēdim.  Ja tu nevari aizsniegt pēdu, vienkārši izstiep rokas uz aizmuguri un paliec tur 5 elpas.  Lēnām izej no pozas, rokas noliekot uz grīdas sev priekšā un ielec Čaturanga Dandāsanā. Ieelpā suņa poza ar skatu augšup, izelpā suņa poza ar skatu lejup. Atkārto uz otru pusi.

IMG_2497

YOGA MUDRA

IMG_2498

Sāc Dandāsanā. Kājas sakrusto vai ieņem Padmāsanu.  Ar rokām aiz muguras saķer pretējos elkoņus.  Ja Padmāsanā jūties ērti, tad ar kreiso plakstu satver kreiso pēdu, ar labo plaukstu satver labo pēdu. Paliec tur, kur šodien jūties ērti.  Noliecies uz priekšu un pie grīdas novieto pieri vai zodu. Paliec 5 elpas. Izej no pozas.

Kristine Somere
Kristine Somere
Portāla Slow Life dibinātāja. Sertificēta Tibetas Jogas un Yin Yogas skolotāja, kas aizraujas ar dažādiem jogas veidiem, Tibetas Budismu , veselīgu dzīvesveidu un uzturu. Latvijas Jogas Biedrības valdes locekle. Dzīvojusi un mācījusies Londonā, Indijā, Nepālā, ASV un citās pasaules valstīs.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

TheYogaShop. //]]>