4
Jogas āsanu plūsma prāta nomierināšanai, lai sagatavotos meditācijai
14/06/2017
IMG_20170605_120930
Brokastu gardie cepumiņi- 2 pagatavošanas veidi
19/06/2017

Auzu pārslu, tumšās šokolādes un zemeņu svaigās brokastis slinkiem rītiem.

IMG_20170615_100840

Ir dienas, kuras ir tik intensīvas, ka paēst ir gana liels izaicinājums.  Ir rīti pēc šādām dienām, kad gatavot brokastis nav ne spēka, ne vēlēšanās, tāpēc, ja zinām, ka nākamais rīts būs noguruma pilns, varam brokastis pagatavot jau iepriekšējā vakarā, lai nākamajā, slinkajā rītā mums atliktu tik vien kā izņemt tās no ledusskapja un apēst.  Pievēršoties veselīgam un mājās gatavotam  uzturam, ļoti bieži ir sajūta – ak, kā man apnicis gatavot vai, kaut arī ledusskapis ir pilns ar produktiem, to atverot gribas iekliegties:  „Man nav ko ēst!”, jo nav nekā gatava, (īpaši, ja ir apēdies humuss vai pašcepti sēklu cepumiņi); vienmēr kaut kas ir jāgatavo, jāvāra, jācep, vai vismaz jāsagriež. Ir brīži, kad tas vienkārši ir „to much…” :)

Ja varam intuitīvi nojaust, ka tādi rīti tuvojas, tad jāpadomā, cik daudz es varu izdarīt vakarā, lai sagatavotu brokastis nākamajam rītam. Tie var būt čia sēklu pudiņi, smūtiji, zaļie kokteiļi, sēklu maizīte utt. un varam arī iepriekš pagatavot sev svaigo auzu pārslu  putru. Ar raw šokolādi un ogām. Mmmm! Slinkās brokastis varbūt ļoti gardas!

Šajā reizē es izmantoju zemenes, taču derēs jebkuri augļi pēc jūsu izvēles: ķirši un citas vasaras ogas, persiki, nektarīni, vīģes, rudenī āboli, mandarīni un granātāboli ziemā. Izmantojiet sezonālus augļus un atcerieties, ka lieliski garšos arī žāvēti augļi, ja svaigi nav pieejami un neaizmirstam arī par saldētavas kārumiem.

IMG_20170615_095632 IMG_20170615_100649

SASTĀVDAĻAS:

  • 2/3 krūzes auzu pārslu (es lietoju „Kaņepītes” auzu pārslas, kurs ir termiski neapstrādātas;
  • 1 krūze riekstu piena pēc izvēles;
  • 1/3 tējkarote svaigi spiesta citronu sula;
  • 1 ½ tējkarote raw kakao pulvera;
  • 2 ēdamkarotes čia sēklu;
  • 2 tējkarotes raw kakao pupiņu;
  • 1 ēdamkarote kļavu sīrupa
  • Svaigas ogas pēc izvēles.

 PAGATAVOŠANA

  1. Burciņā vai kādā citā trauciņā sajauc kopā auzu pārslas, pienu, citrona sulu un kakao pulveri. Liek uz nakti ledusskapī.
  2. No rīta, ņem laukā, samaisa. Ber pa virsu kakao pupiņas un kļavu sīrupu. Samaisa vai atstāj kārtās. Pa virsu saber ogas.  Ļauj 10 minūtes pastāvēt un ēd.
Kristine Somere
Kristine Somere
Portāla Slow Life dibinātāja. Sertificēta Tibetas Jogas un Yin Yogas skolotāja, kas aizraujas ar dažādiem jogas veidiem, Tibetas Budismu , veselīgu dzīvesveidu un uzturu. Latvijas Jogas Biedrības valdes locekle. Dzīvojusi un mācījusies Londonā, Indijā, Nepālā, ASV un citās pasaules valstīs.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

TheYogaShop. //]]>