image
Ātrā šokolādes kūka, vegāniskā
27/05/2016
yoga woman on green park background
Tu esi unikāls un tāda ir arī Tava joga
29/05/2016

Chana Masala jeb turku zirņi tomātu mērcē

image

Indiešu virtuve ir mana iecienītākā pat tad, ja Indijā jādzīvo mēnešiem ilgi, un indiešu ēdienus ēd katru dienu. Protams, ar laiku sagribas auksto zupu vai boršču, bet savā būtībā tieši garšīgie indiešu ēdieni ir tie, kurus iesaku pagaršot tiem, kuriem šķiet, ka nespēj dzīvot bez gaļas. Muļķības! Vajag tikai atrast tādus ēdienus, kas garšo, tad uz gaļu pat vairs skatīties negribēsies. :)

Chana Masala ir diezgan populārs ēdiens no indiešu virtuves, kam ir dažādas variācijas, šis ir viens no vienkāršākajiem un ātrākajiem veidiem, kā to pagatavot. Ja mēģināt pilnībā izvairīties no cukura, tad nelietojiet to arī šajā receptē. Parasti es gatavojot jebkādu tomātu mērci, mazliet pievienoju brūno cukuru, jo tas piešķir mērcei pilnīgi citu, izteiksmīgu garšu, bet tas nebūt nav obligāts solis. Šo viltību iemācījos, kad dzīvojot Londonā, kā brīvprātīgais asistēju brīnišķīgai pavārei no Spānijas, tagad nožēloju, ka tajā brīdī kulinārija man bija tik vienaldzīga, :)

Chana Masala, ir ļoti ātri un viegli pagatavojama, īpaši, ja izmantojat jau novārītus turku zirņus un tomātus savā sulā no bunžiņas, bet, protams, varat to gatavot arī no mājās vārītiem turku zirņiem un svaigiem tomātiem. Garša būs vēl labāka! :) Ja vēlaties nedaudz asāku,  pievienojiet šķipsniņu kajenas piparu.

Tradicionāli Chana Masala ēd kopā ar basmati rīsiem, taču man patīk to ēst kopā arī ar maizīti, ceptiem kartupeļiem, grillētiem dārzeņiem vai vienkārši ar salātlapām, kurām pārleju olīveļļu un laima sulu.

Lielisks veids kā uzņemt proteīnu, un nodrošināt sāta sajūtu. Ja nav sanācis paēst vakariņas, vai zini, ka nebūs tik ātri iespēja tikt pie pusdienām, tad šo var ēst arī brokastīs vai paņemt līdzi uz darbu.

image

image

SASTĀVDAĻAS

 • 1 ēdamkarote olīveļļas vai izkausētas kokosriekstu eļļas
 • 1 1/2 tējkarote kumīna sēklu
 • 1 dzeltenais sīpols, sasmalcināts
 • 1 ēdamkarote sasmalcināta ķiploka
 • 1 ēdamkarote sarīvēta svaiga ingvera
 • 1 -2 tējkarotes brūnā cukura
 • 1 1/2 tk Garam Masala
 • 1 1/2 tk koriandra, sausā
 • 1/2 tk kurkumas
 • 3/4 tk sāls
 • 3 glāzes vārītu turku zirņu
 • 800g tomāti savā sulā, bez mizas, ar sulu
 • Svaiga citrona sula pasniegšanai
 • Kinza, sasmalcināta pasniegšanai

PAGATAVOŠANA

 1. Lielā wok vai  dziļā pannā uzkarsē eļļu uz vidējas uguns, samazina liesmu un ieber kumīna sēklas. Visu laiku maisot, apcep kumīna sēklas (apmēram minūti), uzmanot, lai nesadeg.
 2. Liesmu atkal uzgriež uz vidējo, un ber pannā iekšā sīpolus, ķiplokus, ingveru. Pāris minūtes pasautē, iemaisa Garām Masalu, koriandru, kurkumu, sāli, cukuru un sautē vēl 2 minūtes.
 3. Pievieno tomātus ar visu sulu, un ar koka karoti pannā sasmalcina. Ja lietojat sasalcinātus tomātus, tas nav jādara.
 4. Palielina liesmu, un iemaisi iekšā turku zirņus. Samaisa.
 5. Samazina liesmu, sautē apmēram 10 minūtes, lai garšas sajaucas.
 6. Pasniedzot pārkaisa pāri kinzu, un nedaudz uzspiež citrona vai laima sulu.
Kristine Somere
Kristine Somere
Portāla Slow Life dibinātāja. Sertificēta Tibetas Jogas un Yin Yogas skolotāja, kas aizraujas ar dažādiem jogas veidiem, Tibetas Budismu , veselīgu dzīvesveidu un uzturu. Latvijas Jogas Biedrības valdes locekle. Dzīvojusi un mācījusies Londonā, Indijā, Nepālā, ASV un citās pasaules valstīs.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

TheYogaShop. //]]>