5585d9fb352e0
Veselīgā avokado majonēze pāris minūtēs
20/09/2015
girl_with_long_hair_2-wallpaper-1366x768
3 tehnikas mūsu iekšējā dialoga pārtraukšanai
23/09/2015

Debešķīgā puķkāpostu krēmzupa (vegāniska)

IMG_c7b49729a57886fb8a6e719b99e207a6

Krēmzupas mūsdienu virtuvē nav nekāds jaunums, ķirbju, burkānu, puķkāpostu, brokoļu krēmzupas ir ierasta lieta veselīga uztura ēdienkartē. Taču daudziem ir maldīgs priekšstats (arī man tāds bija), ka krēmīgumu var panākt tikai ar piena produktiem  – pienu, saldo krējumu, sviestu.

Vakar es pirmo reizi pamēģināju pagatavot šo vegāno krēmīgo puķkāpostu zupu un biju sajūsmā – tā tiešām ir neticami krēmīga. Un garša ir tik izteiksmīga, negribas ne ko pievienot, ne atņemt. Izcila zupa gan kārtīgai maltītei, gan kā starteris.

Īpašo krēmīgumu un balto krāsu zupai piešķir Indijas rieksti, kurus zupai pievieno tikai blenderēšanas posmā. Turklāt ieliekot tos karstā zupā, ar šo uzdevumu galā tikt pat ne tik spēcīgs blenderis.

Dekorēšanai varat izmantot produktus pēc savām iespējām un vēlmēm – dažādi zaļumi, rieksti un sēkliņas.  Lai iegūtu pilnvērtīgu maltīti, pasniedziet ar vegānajiem burgeriem, salātiem, grauzdētu maizīti, biešu humusu vai svaigo biešu pastēti, vai kādu citu gardu piedevu pēc savas izvēles.

SASTĀVDAĻAS

 • 1 puķkāposta galviņa
 • 2 ĒK olīveļļas
 • 2 ķiploku daiviņas
 • 2 krūzes sagriezta purava (tikai baltās daļas) – ja nav purava, var aizvietot ar balto sīpolu; nelietojiet sarkano sīpolu jo tas piešķirs zupai ne tik patīkamu garšu.
 • 1 l dārzeņu buljona
 • ¼ krūzes mērcētu Indijas riekstu (izmērcējam vismaz 30 min kamēr vārās zupa)
 • 3 ĒK zaļumu – lociņu, kinzas, pētersīļu utt. pēc izvēles
 • 3ĒK apgrauzdētu sēkliņu/ riekstu pēc izvēles

PAGATAVOŠANA

 1. Katliņā ar biezu pamatu uzkarsējam eļļu un apsautējam ķiplokus un puravus, sīpolus. Pievieno ¼ TK sāls un sautējam 3 minūtes līdz dārzeņi ir caurspīdīgi.
 2.  Pievieno puķkāpostu un pasautējiet vēl minūti.  Pārlejiet pāri dārzeņu buljonu, ļaujiet uzvārīties un nogrieziet uguni uz vismazāko un ļaujiet puķkāpostam sautēties 30 minūtes.
 3. Kad puķkāposts mīksts apmēram pēc 30 min. ņemam katliņu nost no uguns un ļaujam nedaudz atdzist.  Pieberam klāt riekstus un izmaisām.
 4. Lejam zupu ar kausiņu iekšā blenderī un kuļam aptuveni 1-2 minūtes, līdz zupa ir ieguvusi gaisīgu un vienmērīgu konsistenci.
 5. Neaizmirsti no vāciņa izņemt mazo iekšējo plastmasas vāciņu, lai tvaikam būtu kur iziet.
 6. Pēc blenderēšanas lej zupu atpakaļ katliņā un ja nepieciešams nedaudz uzsildi.
 7. Ja nepieciešams, pievieno vēl sāli un maltos melnos piparus.
 8. Dekorē ar zaļumiem un riekstiem/ sēkliņām pasniedzot.  Ja nav ne zaļumu, ne sēkliņu, pa virsu vari pārkaisīt  maltu muskatriekstu.

Foto: Kristīne Somere

 

Kristine Somere
Kristine Somere
Portāla Slow Life dibinātāja. Sertificēta Tibetas Jogas un Yin Yogas skolotāja, kas aizraujas ar dažādiem jogas veidiem, Tibetas Budismu , veselīgu dzīvesveidu un uzturu. Latvijas Jogas Biedrības valdes locekle. Dzīvojusi un mācījusies Londonā, Indijā, Nepālā, ASV un citās pasaules valstīs.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

TheYogaShop. //]]>