HP_280_04ab_FNL
10 minūšu jogas pozu virkne iesācējiem
25/02/2016
IMG_20160225_071609
Zemesriekstu sviesta cepumi ar drupinātām kakao pupiņām, vegāniskie
28/02/2016

Elifa Šafaka, Četrdesmit vārti uz mīlestību

300x0_cover

Ir pagājušas vairākas dienas kopš aizvēru šo grāmatu, domās to atveru atkal un atkal. Šī ir viena no tām grāmatām, kas ir spējīga mainīt domāšanu tam, kurš ir gatavs. Vērtīga grāmata gan tiem kas ir ceļa sākumā, gan tiem kas jau meklē dziļākas atbildes uz iekšējiem jautājumiem.

Rūmī – izcilais un mūsdienās daudz cilātais brīnišķīgu dzejoļu autors, manā skatījumā, ir šī stāsta pamats – stāsts par to, kā īsta mīlestība spēj iedvesmot un atvērt to, kas dziļumā mūsos visos ir noslēpts. Par to, ka mīlestība – neprognozējama atnāk pie mums un tik pat neprognozējami tā var arī aiziet atstājot neizdzēšamas pēdas liktenī. Mīlestība, kas sirdī izdara tik milzīgu apvērsumu, mehānisms ko gan zinātnieki, gan dzejnieki un filozofi ir centušies “atkost” kopš laika gala – ir un paliek tīts noslēpumā. Grāmata ir par mīlestību, nevis banāli salkanu un erotisku, bet dziļu un paskaidrojošu.

Nākamajā dienā pēc grāmatas izlasīšanas devos braucienā uz centru, ieraugot ielas malā sievieti kas sēdēja ar trauciņu lūdzot naudu, sirds atvērās un saprata ka jāpalīdz. Nevis tāpēc, ka tā vajag, nevis tāpēc ka no tā man būs kāds labums. Tā bija grāmata, kas manī atvēra līdzjūtību uz visu. Šķiet acis atveras uz to, cik gan maz mēs spējam dot dēļ Egoisma. Nedomāju, ka šis notikums ir pirmais un pēdējais, kas pārbaudīs to, cik daudz no šī dzīvesstāsta un grāmatu piedzīvojuma esmu paņēmusi līdzi. Sapratni par citiem. Sapratni par to, ka nekas nenotiek tāpat vien.

Lai Jums veicas lasot šo grāmatu, tā ir iedvesma mīlēt vairāk un nebaidīties mīlestībai mūs mainīt. Tā pa īstam.

Guna Vilka
Guna Vilka
Dr.Guna Vilka, ārste, lektore, sertificēta ājurvēdas uztura speciāliste, konsultē ājurvēdas medicīnā un uztura jautājumos, pasniedz jogas nodarbības, konsultē pārsvarā izmantojot jyotish - vēdiskās astroloģijas sistēmu kā instrumentu uz cilvēka psiholoģisko un dvēselisko stāvokli. Vairāk info: www.triguna.lv

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

TheYogaShop. //]]>