veg
Dārzeņi: to īpašības un piemērotība ķermeņa tipiem pēc Ājūrvēdas
03/09/2015
FreeGreatPicture.com-52259-stacked-pebble
Kāpēc nams, kurā nav kārtības, vienmēr pievilks nepatikšanas
05/09/2015

Itāļu maize ar sīpoliem un garšaugiem no turku zirņu miltiem

IMG_923

Ēdot šo, ar pirmo kumosu es sapratu –  šī noteikti ir viena no garšīgākajām lietām, kas tapusi manā cepeškrāsnī. To apliecināja arī tas, cik kāri to ēda mans divgadnieks, pilnā pārliecībā, ka ēd kaut ko ar gaļu. Īsti pat nezinu kā to varētu dēvēt, jo ne vārds pankūka, ne maize, nav īsti precīzi, varbūt plācenis? :)

Pirmo reizi gatavojot ko līdzīgu, ar rezultātu nebiju apmierināta, likās, ka „pankūka” ir par biezu vai līdz galam nav izcepusies, arī garša likās nekāda, bet šī pārspēja visas manas gaidas.  Kolosāli, burvīgi, vienreizēji! Pirmā doma, kad apēdu pirmo gabaliņu – vai man vēl palika turku zirņu milti, lai uzceptu vēl vienu? Jo pagatavošana ir super viegla un ātra. To var ēst kopā ar humusu, pie zupas, salātiem vai vienkārši tāpat.

SASTĀVDAĻAS:

 • 1 krūze silta ūdens
 • 1 krūze turku zirņu miltu
 • Sāls
 • Svaigi malti melnie pipari
 • 1 liels dzeltenais sīpols
 • 1 ĒK sasmalcināt ķiploka
 • 2 ĒK sasmalcināta pētersīļa
 • 1 ĒK smalki sasmalcināta svaiga timiāna
 • 4 ĒK apgrauzdētas ķirbju un saulespuķe sēkliņas (kopā)
 • olīveļļa

PAGATAVOŠANA

 1. Blenderī ielej glāzi silta ūdens, pieber turku zirņu miltus, 2 ĒK olīveļļu, sāli, piparus un pāris reizes pulsē līdz viss sajaucas.
 2. Pārlej iegūto masu bļodā, apklāj ar dvielīti un ļauj pastāvēt vismaz 1h,  ideālā variantā 12h. Miltiem ir jāuzsūc ūdens un eļļa, un jāizveido biezas konsistences masa.
 3. Iesildi cepeškrāsni līdz 230’C.
 4. Uz vidējas uguns sautē sīpolus, nepārtraukti maisot aptuveni 10 minūtes, pēc tam pievieno ķiploku un turpini sautēt vēl 5 minūtes, līdz sīpoli un ķiploki ir karamelizējušies.  Ņem nost no uguns un iemaisi iekšā zaļumus.
 5. Ietauko seklu cepamo trauku (23-25cm)  ar olīveļļu. Liec pannā apcepto sīpolu un zaļumu maisījumu. Pārlej pāri zirņu miltu masu. Ieber sēkliņas un uzmanīgi samaisi visu.
 6. Cep 10-15 minūtes. Ņem laukā no plīts un ļauj 5 minūtes atdzist.
 7. Pārlej pāri nedaudz olīveļļu un pārkaisi svaigi maltus pelnos piparus un sāli.
 8. Sagriez gabaliņos un pasniedz. Vislabāk to ir ēst siltu, tikko no krāsns.

Foto: Kristīne Somere

Kristine Somere
Kristine Somere
Portāla Slow Life dibinātāja. Sertificēta Tibetas Jogas un Yin Yogas skolotāja, kas aizraujas ar dažādiem jogas veidiem, Tibetas Budismu , veselīgu dzīvesveidu un uzturu. Latvijas Jogas Biedrības valdes locekle. Dzīvojusi un mācījusies Londonā, Indijā, Nepālā, ASV un citās pasaules valstīs.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

TheYogaShop. //]]>