12584238_1120169578002115_1387380678_n
Sintija Katkeviča
26/01/2016
Yoga15_16-1024x576
34 bildes, kas ilustrē, kuri muskuļi tiek pastiepti konkrētās jogas pozās
28/01/2016

Meditācija “3 labas lietas” laimīgākai dzīvei

1-pexels-photo-large (2)

Cilvēka dabā ir žēloties, sūdzēties un vienmēr gribēt vairāk. Īstā māksla ir būt mierā ar to kas mums ir, nepārdzīvojot par to, ko nevaram uz sitiena iegūt.  Pētījumi pierāda, ka depresija bieži piemeklē tos, kas koncentrējas uz to, ko nav spējuši izdarīt un iegūt, aizmirstot par lietām, kas viņiem jau ir. Lai palīdzētu prātu koncentrēt uz pozitīvām lietām, var veikt vingrinājumu, kas saucas „3 labas lietas.” To ir izveidojis psihologs Martins Seligmans, lai palīdzētu cilvēkiem novērtēt savas dzīves gaišo pusi.

Viņa pētījumi liecina, ka spējot saskatīt un apzinoties pozitīvo savā dzīvē , cilvēki kļūst laimīgāki un viņu depresīvais stāvoklis mazinās. Šo vingrinājumu iesaka veikt vakarā pirms gulētiešanas. Manuprāt, ir lieliski, ja mēs spējam katrā dienā atrast ko pozitīvu un gaišu, lai kas arī tajā dienā būtu atgadījies. Tādējādi mēs iemācāmies priecāties un novērtēt ik dienu, ik mirkli, kas mums dots.

KĀ VEIKT ŠO VINGRINĀJUMU?

  1. Padomā par trim labām lietām savā dzīvē šodien. Tā var būt gan garda un īpaši veselīga maltīte, laba saruna ar draugu, iespēja atpūsties vai labs laiks.
  2. Pierakstiet šīs trīs pozitīvās lietas.
  3. Padomājiet par to, kāpēc šīs lietas notika. Kas viņas veicināja vai radīja? Varbūt jūsu partneris pagatavoja gardu maltīti, vai kāds cits uzdāvināja jums ziedus, vai puķupodā uzziedēja kaktuss. Padomājiet par cēloņiem, kas radīja šos trīs brīnumainos notikumus jūsu dzīvē šodien.
Kristine Somere
Kristine Somere
Portāla Slow Life dibinātāja. Sertificēta Tibetas Jogas un Yin Yogas skolotāja, kas aizraujas ar dažādiem jogas veidiem, Tibetas Budismu , veselīgu dzīvesveidu un uzturu. Latvijas Jogas Biedrības valdes locekle. Dzīvojusi un mācījusies Londonā, Indijā, Nepālā, ASV un citās pasaules valstīs.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

TheYogaShop. //]]>