image
Kokosriekstu un čia sēklu pudiņš ar mango un piparmētrām
04/04/2016
image
Grāmata, kas jāizlasa ikvienam jogas skolotājam un praktiķim – Bernie Clark – YOUR BODY YOUR YOGA
06/04/2016

Stinson Beach, Sanfrancisko

image

Netālu no Sanfrancisko, aptuveni pusstundas braucienā no Zelta Vārtu Tilta jeb Golden Gate Bridge, atrodas viena no vietējo iedzīvotāju iecienītākajām atpūtas vietām – Stinson Beach. Pats brauciens pa kalnu celiņiem jeb serpentīnu jau vien ir ko vērts.  Daudzi tūristi pēc ierašanās pludmalē ir tīri zaļi, un arī man bija veselības dēļ jāierauj šļuka pepsi, lai varētu izbaudīt skaisto pludmali. Tie, kas ir braukuši ar auto uz Daramsalu, Indijā, noteikti sapratīs… vienīgā atšķirība, ka līdz šai pludmalei ceļš ir salīdzinoši neilgs. Citādi ainavas ziņā – kalni un lejas ir abās vietās. Indijā gan uz katra stūra bija ieraugāmi mērkaķi, te diemžēl tie nedzīvo, jo flora un fauna nedaudz tomēr atšķiras. Kalifornijas ainavas ir brīnišķīgas tieši ar saviem kalniem un okeānu. Lai kur Tu brauktu, Sanfrancisko tie abi ir klātesoši.  Stinson pludmale ir ļoti tīra un no citām pludmalēm atšķiras ar to, ka tajā ir ar liela piekrastes zona ar smiltīm, kas padara to pieejamu atpūtai, salīdzinot ar apkārt esošajām klinšainajām un akmeņainajām pludmalēm.

image

image image image

image

image

image

image

imageKo cilvēki dara ierodoties pludmalē? To pašu, ko jebkurā pludmalē citās pasaules valstīs, vienīgā atšķirība, ko ievēroju, ka cilvēki brauc ar lielu daudzumu ēdiena, uzrīko pikniku ar vai bez grilla, un tad dodas uz pludmali.

image image

image image image image image

Dienā, kad mēs atbraucām uz Stinson Beach laiks bija silts, ap 20’C, bet bija arī liels vējš, tāpēc sauļoties varēja vien aizvējā. Ūdens bija salīdzinoši vēss, kā nekā vēl tikai aprīlis, bet kā saka vietējie šajā pludmalē ūdens vienmēr ir uzmundrinošs. image

image

Šī pludmale ir ļoti populāra sērferu vidū, taču zinātāji stāsta, ka esot jāuzmanās no baltajām haizivīm. Tiesa gan, tās tur nevar ieraudzīt regulāri, jo no 1952.gada ir reģistrēti tikai 13 cilvēku sakošanas gadījumi. Kamēr mēs tur bijām redzējām vien pāris sērfotājus, taču haizivis gan nemanījām. Baltā haizivs, starp citu, varot būt pat 5 metrus gara un lai no tām pasargātos, okeānā ir ierīkoti speciāli sensori, kas brīdina par “lielāku zvēru” tuvošanos.

Staigājot pa pludmali, mani izbrīnījā tas, cik tīra tā ir. Nekur nemētājās ne cigarešu izsmēķi, ne apūtnieku atkritumi, piekrastes zona tiešām bija perfekti tīra. Vienīgais, ko varēja atrast pludmales pelēkajās smiltīs bija dažādu veidu gliemežvāki un no okeāna izskalotie krabji, gan lielāki, gan mazāki. Tiesa no tiem pāri palikušas bija vien to čaulas.

image image

image

image

image

Ja dodaties uz Stinson Beach, ir vērts ar auto mazliet pabraukt augstāk, līdz pašai kalna virsotnei. No tās paveras elpu aizraujošs skats uz visu Sanfrancisko, ja vien skatu neaizsedz miglas mākoņi. Tiesa gan, ceļš augšup un lejup ir gana līkumains, tāpēc pat šajā nelielajā ceļa posmā ieplānojiet pāris pieturas.

image

image

image

image

image

Ja vēlaties pavadīt pludmalē vairākas dienas, iesaku nakšņot kādā no vietējām naktsmītnēm un izbaudīt okeāna šalkoņu pat miegā.  Varat sev naktsmītni izveidot arī paši no pludmalē atrastajiem izejmateriāliem.

image

Sava veida klusuma meditācija tā teikt tiem, kas naktīs raduši klausīties Sanfrancisko skaņās. Ja vien jums nav grūtības izturēt kalnu serpentīnu, tad jūs noteikti izbaudīsiet jau pašu braucienu uz pludmali un brīnišķīgo Kalifornijas ainavu.

Kristine Somere
Kristine Somere
Portāla Slow Life dibinātāja. Sertificēta Tibetas Jogas un Yin Yogas skolotāja, kas aizraujas ar dažādiem jogas veidiem, Tibetas Budismu , veselīgu dzīvesveidu un uzturu. Latvijas Jogas Biedrības valdes locekle. Dzīvojusi un mācījusies Londonā, Indijā, Nepālā, ASV un citās pasaules valstīs.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

TheYogaShop. //]]>