IMG_1709
9.diena – Elpas maģija (Prāna)
09/10/2017
IMG_1773
11.diena – Nodoms (Sankalpa)
12/10/2017

10.diena – Patiesība, godīgums un autentiskums

IMG_1704

Desmitā diena man sākās ar sāpošiem muskuļiem, nogurumu,  nostaļģiju, skumjām. Netālu no San Francisko uguns liesmas ir pārņēmušas mazos vīnu darītāju ciematiņus, kur ciemojāmies pirms 4 gadiem un piedalījāmies vīna testēšanā. Mājas, rūpnīcas, vīna lauki, darbs, atmiņas, mīlestība – visu paņēmis uguns, vienas nakts laikā. Pār Sanfrancisko lēnām plūst deguma smaka, viegla migliņa, izejot dārzā ir sajūta it kā mēs būtu Indijā, kur deguma smaka ir pastāvošs un nemainīgs aromāts.  Šķiet Amerika tāpat kā Indija nudien ir vieta, kur patiesi un no sirds līdz kaulam izjust nepatstāvības fenomenu. Nekas nav noteikts, patstāvīgs, nemainīgs, mūžīgs…ir jāciena un jābauda katra elpa, katra iespēja būt, elpot, baudīt, dzīvot, piedzīvot. Arī jogā nav nekas noteikts, patstāvīgs, mūžīgs. Tāpat kā mūsu fiziskie ķermeņi, arī mūsu jogas prakse mainās ik dienu. Katru dienu nostājoties uz paklājiņa mēs jau esam citi, tāpēc sagaidīt, ka ķermenis šodien spēs paveikt to, ko spēja vakar vai aizvakar ir maldīgi. Jā, ķermenis ar laiku paliek spēcīgāks, bet tas arī noveco, tāpēc mūsu uzdevums ir ķermeni ne tikai stiprināt caur fiziski aktīvu praksi, bet arī atjaunot un dziedināt. Tāpēc šodien stundu veltīju nevis aktīvam fiziskam treniņam, bet maigai un pasīvai yin jogai. Atstājot fizisko daļu uz vakara pusi. :)

Šodienas tēma ir autentiskums. Sanskrita vārds “Satya” visbiežāk tiek tulkots kā “patiesīgums”, ko varētu tulkot arī kā autentiskumu. Kad tu vienu dienu pamosties un saproti, ka viss, kas tev ir vajadzīgs ir būt pašai/ pašam, tad tu beidzot esi brīvs. Ja tu pavadi visu dzīvo esot tas, kam pēc tavām domām tev ir jābūt vai esot tas, ko citi cilvēki vēlas no tevī saskatīt, tad tu vienmēr kaut kādā mērā jutīsies tukšs.  Tev nav jābūt pirmajam, lielākajam, skaļākajam, vai labākajam – tev tikai ir jābūt tev pašam!

Aizver acis, ievel dziļi elpu un skaļā balsī pasaki sev: “Es esmu vērtīgs. Esmu gana labs. Man visa pietiek. Es esmu piepildīts ar beznosacījumu mīlestību.” Atkārto šos vārdus vēlreiz.  Neļauj nevienam tev teikt kaut ko pretēju.  Nav nekas, kas tev būtu jādara, lai tu būtu mīlestības cienīgs. Nav nekas, ko tu vari darīt, lai atsauktu savu garīgo mantojumu.  Tu esi vērtīgs.  Tu esi piepildīts ar beznosacījuma mīlestību.  Tev ir tikai jāatver savas acis, jāatver sava sirds un jālaiž tas viss iekšā.  Dod sev atļauju būt tam, kas tu esi.  Atslābsti, atlaid visu un vienkārši esi pats!

MĀJAS DARBS:

Izbeidz izpatikt cilvēkiem. Padomā, cik bieži tu esi rīkojies savā dzīvē tā, lai izpatiktu citiem un ar savu rīcību izpelnītos citu atzinību, lai pierādītu, ka tu esi labs cilvēks. Novērtē sevi! Tu esi labs!  Tu dari labāko, ko spēj. Tu neesi perfekts, bet tava sirds ir īstajā vietā. Esi tu pats. Esi patiess pret sevi.  Esi pietiekami spēcīgs, lai varētu piedzīvot gan labo, gan slikto un neļautu tam ietekmēt tavu autentiskumu.  Nemainies, lai iepriecinātu citus cilvēkus. Pieņem sevi tādu, kāds tu esi.

– Ienaidnieki ienīdīs, neiesaisties diskusijās.  Identificē naidīgi noskaņotus cilvēkus un komentārus un neiesaisties tajā visā. Nemēģini nevienu pārliecināt. Netērē savu laiku, domājot par negatīviem komentāriem, kuru vienīgais mērķis bija tevi sāpināt un noniecināt.  Nosaki skaidras robežas un neiesaisties darīšanās ar “naidniekiem”.  Ja lieto sociālos medijus, tad neatbildi uz riebīgiem komentāriem, izdzēs tos, tāpat kā naidīgos e-pastus, taču, ja kāds piedāvā tev konstruktīvu kritiku ar vēlmi padarīt tevi par labāku personu, tad pārdomā to un neaizstāvies.  Taču automātiski nemainies, lai iepriecinātu citus.  Esi pietiekami spēcīgs, lai būtu tas, kas tu esi.

-Nejūties vainīgs/ neatvainojies par to, ka esi tu pats. Vienkārši esi tu pats un neatvainojies par to. Neiznieko vēl vienu elpu, lai atvainotos par savu varenību, jo tas liek citiem justies mazākiem un nevērtīgākiem. Tas nenozīmē, ka tev nav jāatvainojas, ja esi izdarījis kaut ko sliktu vai nepareizu. Gluži pretēji, ir jāatvainojas patiesi un no sirds, taču nav jāatvainojas par to, kas tu esi.

Šodienas pozas: Utthita Parsvakonasana A, Marichyasana A, Parivrtta Surya Yantrasanaa

IMG_1657

IMG_1656

UTTHITA PARSVAKONASANA

Vienkāršas stāvošās pozas kā šī ir jogas prakses pamats.

IMG_1708

Ieelpā sper soli uz vienu pusi, lai attālums starp pēdām būtu vienas kājas garums. Attālumus starp pēdām ir jāizvēlas izejot no tava garuma, lokanības un kāju garuma.  Kreiso pēdu sagriez uz āru tā, lai kreisais papēdis ir vienā līnijā ar labās pēdas vidusdaļu. Izelpā kreiso celi saliec tā, lai tas būtu virs kreisās potītes. Pārliecinies, ka celis neies tālāk par pēdu pirkstiem. Slidini ķermeni lejup virzienā uz kreiso kāju un ķermeņa augšdaļu novieto gar kreisā augšstilba ārmalu, kreiso plauktu novietojot pie kreisās plaukstas, ārpusē.  Pirkstus vai visu plaukstu piespied pie grīdas.  Spied labo pēdu grīdā. Ieelpā labo roku cel augša un virzi pāri galvai, lai roka būtu vienā līnijā ar ķermeņa labo sānu. Labo kāju iztaisno, sasprindzini, vēdera lejas muskuļus ievelc uz iekšu, iztaisno rokas un izstiep labo roku uz augšu, skatienu vērs uz labās rokas pirkstiem. Nenolaid gurnus pārāk zemu, turi kreiso augšstilbu paralēli grīdai. Paliec pozā 5 elpas un tad atkārto uz otru pusi.

MARICHYASANA A

Šī poza, kas veltīta dižajam Mariči ir spēcīga gurnu un muguras lejas daļas atvēršanas poza, kas tev arī ļauj sakoncentrēt savu uzmanību dziļi iekšpusē.

IMG_1703

IMG_1704

Sāc Dandāsanā, abas kājas taisni. Ieelpā saliec labo ceļgalu un novieto pēdu uz grīdas pie kreisā augšstilba.  Starp kreiso augšstilbu un labo pēdu ir vienas plaukstas attālums.  Izelpā ar ķermeni noliecies uz priekšu, krūšu centru tuvinot kreisajam celim.  Labo plecu rotē uz priekšu, lai labo roku apvītu ap labo ceļgalu, augšstilbu. Kreiso roku virzi sev aiz muguras  un mēģini abas rokas savienot kopā. Ja tu nespēj savienot rokas, izmanto jogas jostu vai dvieli, lai spētu izpildīt šo pozu. Paliec šajā pozā 5 elpas. Tad atkārto uz otru pusi.

PARIVRTAA SURYA YANTRASANA

Šī poza ir spēcīga gurnu, hāmstringu un muguras lejas daļas atvēršanas poza, kas pieprasa iekšējo virzības sajūtu.  Tāpat kā kompass, kas vienmēr pateiks uz kuru pusi ir Ziemeļi, iekšējais kompass vienmēr pateiks, kur tavs autentiskais patiesais ES mīt.  Šī ir ļoti izaicinoša poza, kas pieprasa ļoti lokanību, tāpēc esiet pacietīgi un nesteidziniet savu ķermeni ieņemt pozu, ja vēl neesat tam gatavi. Pieņemiet savus ierobežojumus un esiet maigs pret sevi.

IMG_1707

Sāc vienkārša sēdus pozīcijā ar sakrustotām kājām. Ieelpā pacel labo kāju no grīdas un izvirzi labo plecu uz priekšu, lai tas būtu pirms labā ceļgala. Saliec labo celi apkārt labajam plecam. Ar labo roku pieturi kāju ikru daļā un ar kreiso roku aizsniedzies pāri galvai un saķer labo papēdi. Abi sēžas kauli stabili uz grīdas, necel labo pusi un labo gurnu augšup no grīdas. Izelpā novieto labo roku uz sāniem uz grīdas, papildus atbalstam, un iztaisno elkoni.  Ieelpā vēdera apakšējos muskuļus ievelc uz iekšu. Izelpā iztaisno labo kāju, spēcīgi velc ar kreiso roku uz augšu, sēžas kaulus spied grīdā un sagriez ķermeni.  Ja tu nevari iztaisnot kāju, vienkārši saķer pēdu un turi kāju tik taisni, cik vari. Ļauj labajai krūškurvja pusei slīdēt uz leju, bet kreisajai celties augšup.  Skatiens augšup uz labo pēdu. Paliec šajā pozā 5 elpas. Izej no pozas un atkārto uz otru pusi.

Trešā daļa no mūsu jogas izaicinājuma ceļojuma ir noslēgusies, izturību atlikušajās divdesmit dienās! 😉

Kristine Somere
Kristine Somere
Portāla Slow Life dibinātāja. Sertificēta Tibetas Jogas un Yin Yogas skolotāja, kas aizraujas ar dažādiem jogas veidiem, Tibetas Budismu , veselīgu dzīvesveidu un uzturu. Latvijas Jogas Biedrības valdes locekle. Dzīvojusi un mācījusies Londonā, Indijā, Nepālā, ASV un citās pasaules valstīs.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

TheYogaShop. //]]>